Cu cine vei vota in TURUL 2 ???

Creat de Bătrânul, Noiembrie 05, 2014, 05:22:08 PM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Eu nu votez . Poporul va avea cea ce merita !  :nod:

alexutu

victor ponta presedinte nu duplicitarul si mincinosul de iohanis
00007

tuturicius

Nu ma mira ca cei care practica apicultura, o ocupatie liberala, voteaza departe de stanga  :wink2:

D006

Citat din: Bătrânul din Noiembrie 05, 2014, 05:22:08 PM
Eu nu votez . Poporul va avea cea ce merita !  :nod:
Voi care va numiti "secui"  veti merita ce va dam noi !

D006

#4
Asta este noul nostru presedinte ????


http://www.youtube.com/watch?v=UtvZOkGOEck

balasbebe

Citat din: Bătrânul din Noiembrie 05, 2014, 05:22:08 PM
Eu nu votez . Poporul va avea cea ce merita !  :nod:

Nu conteaza cati voteaza. Scorul deja este stabilit. Doar UDMR-ul ne mai poate salva de Ponta, si de ciuma rosie. Tokes in 1989 ne-a salvat de tiranie. Poate ne mai scapa inca o data. Vorbeste tu cu el, poate te intelege mai bine.

bismark

   Cu ciuma rosie v-ati nascut, ati crescut,v-ati educat parintii vostri au muncit din greu sa va creasca, ca azi cind aveti libertatea sa alegeti o faceti numai in urma unor frustrari nu va ginditi la cei care si-au lasat trupurile aiurea pentru ca aceasta tara sa aiba de toate.Atunci tot romanul avea un acoperis deaspra capului sa nu=l ploua in git si sa poata sa-si creasca copii.Azi cine poate are case peste case,terenuri peste terenuri si in curind veti cersi un ciur de malai sa faceti o mamaliga.Nu am iubit comunismul impus de altii dar nici acum nu iubesc clasa politica care s-a lasat calcata in picioare de toti chiar si de cei care s-au coborit din pom ieri.Dar sper ca un tinar sa ne salveze si de bogatasii hoti si de colonialistii harpareti care vor sa puna mina pe tot ce mai exista pe lume numai sa se mentina ei la putere.Totul este ca noi sa vrem si sa sanctionam imediat tendintele de inavutire imediata. Cu mult respect pentru cei cu mintea la ei nu la altii. ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Kov iulian

#7
Citat din: bismark din Noiembrie 06, 2014, 08:22:25 AM
   Cu ciuma rosie v-ati nascut, ati crescut,v-ati educat parintii vostri au muncit din greu sa va creasca, ca azi cind aveti libertatea sa alegeti o faceti numai in urma unor frustrari nu va ginditi la cei care si-au lasat trupurile aiurea pentru ca aceasta tara sa aiba de toate.Atunci tot romanul avea un acoperis deaspra capului sa nu=l ploua in git si sa poata sa-si creasca copii.Azi cine poate are case peste case,terenuri peste terenuri si in curind veti cersi un ciur de malai sa faceti o mamaliga.
Nu am iubit comunismul impus de altii dar nici acum nu iubesc clasa politica care s-a lasat calcata in picioare de toti chiar si de cei care s-au coborit din pom ieri.Dar sper ca un tinar sa ne salveze si de bogatasii hoti si de colonialistii harpareti care vor sa puna mina pe tot ce mai exista pe lume numai sa se mentina ei la putere.Totul este ca noi sa vrem si sa sanctionam imediat tendintele de inavutire imediata. Cu mult respect pentru cei cu mintea la ei nu la altii. ^:)^
Ne-am nascut in Comunism, niste baieti de undeva de afara de sus, s-au hotarat sa il starpeasca din tara noastra dar pentru asta aveau nevoie de niste tradatori.
La randul lor tradatorii aveau nevoie de niste miei pentru ai sacrifica dar nu de paste ci de craciun.
Foarte multi au crezut in acesti tradatori si i-au sustinut chiar daca ei si-au aratat adevarata fata de tradatori.

Prin violenta:
http://youtu.be/3zR-u831RT4  - 

https://www.youtube.com/watch?v=a3odUFGqne4

Si prin vanzarea tarii bucata cu bucata.

Pentru tot ce au facut cu tara asta cred ca ar merita o excursie.
https://www.youtube.com/watch?v=l8FNXS5MV4g

Bistriteanul

Citat din: Bătrânul din Noiembrie 05, 2014, 05:22:08 PM
Eu nu votez . Poporul va avea cea ce merita !  :nod:

Domnule Batranul, dumneavoastra nu faceti parte din poporul acestei tari? Dumneavoastra nu traiti in aceasi tara ca si noi?
Domnule Batranul, eu fac parte din acest popor si nu consider ca meritam ceea ce va urma sub presedintia plagiatorului. Nici macar cei care vor vota cu comunistii nu merita ce va urma, nici ei si nici copii lor.
Trebuie sa ne schimbam mentalitatea de a fi  o natie care isi merita soarta!
Trebuie sa ne schimbam mentalitatea si sa nu ne complacem in mizerie, saracie si sa nu inchidem ochii la toate minciunile, hotiile celor care ne conduc.

Atitudinea aceasta ca nu ma duc la vot, nu este normala, nu este sanatoasa pentru viitorul copiilor si nepotiilor nostri.
Mergeti la vot!
Puteti vota cu Ponta daca il considerati ca are fatza de presedinte, daca are comportament, limbaj... de presedinte, sau votati cu Iohanis daca il considerati ca este mai bun. Votati cu Iohanis daca nu doriti ca hotia psd-ista sa fie raspindita peste tot si apoi adusa la rang de lege.

Mergeti la vot, votati cu cine doriti.
Chiar si daca veti sta acasa, mai ales daca veti sta acasa si nu veti merge la vot, va trebui totusi sa va asumati faptul ca ati decis viitorul nostru si al copiilor nostri.
Admir albina si cainele national, Ciobanescul Romanesc Carpatin.

http://www.carpatin.net/
http://www.carpatin.net/forum

D006

Citat din: bismark din Noiembrie 06, 2014, 08:22:25 AM
   Dar sper ca un tinar sa ne salveze si de bogatasii hoti si de colonialistii harpareti care vor sa puna mina pe tot ce mai exista pe lume numai sa se mentina ei la putere.Totul este ca noi sa vrem si sa sanctionam imediat tendintele de inavutire imediata.

Asta este bancul zilei !!!   =)) =)) =))  dau o  :beer:  , ce sa faca ponta ??? cand el este produsul baronilor rosii !!!  asta si-a abandonat nevasta cu doi copii pentru a deveni generele lui "eunuc" Sarbu ....

PS. e buna si expresia comunista folosita , auzi : tendintele de inavutire imediata ...  omule esti de rasul curcilor.

dodo79

Citat din: balasbebe din Noiembrie 06, 2014, 07:53:45 AM
Citat din: Bătrânul din Noiembrie 05, 2014, 05:22:08 PM
Eu nu votez . Poporul va avea cea ce merita !  :nod:

Nu conteaza cati voteaza. Scorul deja este stabilit. Doar UDMR-ul ne mai poate salva de Ponta, si de ciuma rosie. Tokes in 1989 ne-a salvat de tiranie. Poate ne mai scapa inca o data. Vorbeste tu cu el, poate te intelege mai bine.
UDMR nu are decât sa linga unde vrea.majoritatea maghiarilor din ardeal vor vota Johannis

oroles

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Eugen B

Circula multe lucruri pe facebook si internet si la tv, ca nimeni nu voteaza cu ponta , toti fac fapte de "vitejie" mai mult cu pixul, dar el are putin peste 40% din voturi. Asa ca solutia ar fi sa mearga macar 80-85% din populatie la vot , nu doar 50-55%. Asa ca mergi toti la vot si puneti votul acolo unde credeti ca este mai bine pentru tara, daca suntem cu mentalitatea nu mergem, sau votam aiurea, ne meritam soarta.

Bătrânul

U.D.M.R a decis . Lasa la latitudinea fiecaruia decizia votului . Tradus pe romaneste : "vedetiva de treaba voastra "  :welcome: =D> =D> =D>

marian sima

Puscariasi au votat cu Ponta,ca om liber prefer sa votez diferit de puscariasi.

Neamtul a anuntat ca va renunta la imunitatea de presedinte,in schimb USL-isti vor legea amnistiei .

Asta spune multe.

Nea Bismark ce tanar sa te salveze de hoti?
Cand furi padurea de pe raza a doua judete cum se numeste nea Bismark?Vorbesti de comunism,cine a distrus nea Bismark toate fabricile si uzinele?
Nu cumva neant-o Iliescu si clica lui?Din ce partid facea parte?

Eugen,intrun sat din Giurgiu la 1300 de persoane cu drept de vot au adaugat 400 de persoane care au votat pe liste.

Un sat uitat de lume care nu are cum sa aibe atatia vizitatori intr-o zi.
USL merge pe furtul de voturi,85% au votat cu Ponta.