De cate feluri sunt stuparii...

Creat de valter, Octombrie 06, 2010, 06:45:28 PM

« precedentul - următorul »

D006

Gata, acuma se ambitioneaza si isi cumpara si el costum apicol si pune pe muncitor sa-l filmeze.
Noroc ca vine iarna acolo.  :hi:

D006

  Decat salahor prin america sa scot roii de prin pereti mai bine medic in Romania si sa merg la cravata la stupi sa fac filme , sa fac experimente , sa fac productie , etc. 
Poate sunt un pic nationalist , dar decat sluga la straini mai bine mananc mamaliga in tara mea . Se poate trai bine si in Romania numai ca trebuie sa ai chef de munca si ce este mai important  : SA PUI CREIERUL LA CONTRIBUTIE . Din acest motiv multi romani prefera sa munceasca in strainatate , acolo nu au nevoie sa gandeasca deoarece o fac altii si pentru ei .

D006

Citat din: dragos2006 din Octombrie 15, 2010, 07:47:45 AM
  Decat salahor prin america sa scot roii de prin pereti mai bine medic in Romania si sa merg la cravata la stupi sa fac filme , sa fac experimente , sa fac productie , etc. 
Poate sunt un pic nationalist , dar decat sluga la straini mai bine mananc mamaliga in tara mea .
Se poate trai bine si in Romania numai ca trebuie sa ai chef de munca si ce este mai important  : SA PUI CREIERUL LA CONTRIBUTIE . Din acest motiv multi romani prefera sa munceasca in strainatate , acolo nu au nevoie sa gandeasca deoarece o fac altii si pentru ei .
Un "salahor" care tunde iarba prin curte face mai mult decat tu ca "medic" cred eu.
Un medic face $300000 pe an daca isi face meseria.
Eu cu mare placere adun roii sau salvez familii de albine acolo unde nu sunt bine primite.
La cravata merg in stupina doar cei ce vor sa para ce nu sunt.
Eu de 15 ani am stat cu ochii pe bidoanele de oxigen si hidrogen lichid folosite de Naveata Spatiala asa ca .........
Da, nationalismul extrem ii atrage pe cei ce nu gandesc ca toti oameni sint tot oameni si nu numai cei din satul lui.
Ti-o fi placand tie mamaliga ca si mie imi place dar nu uita ca din america a venit sa te bucuri de ea.
Daaaa, traiesc fff bine cei ce fura si speculeaza pe cei din jur. Mai ales in zilele ce vor urma.
Cat despre pus creierul la contributie ........ mai bine tac.
Esti transparent.

D006

  nu  mai da exemple abstracte !  tu cat castigi acolo ?

viorel55


flavius

mda...cred ca plictiseala inerenta unor perioade, in apicultura, naste dorinte de "artzag"...adica de cearta...eu mi-am luat deja bere si floricele, astept replicile... :zzz: :zzz: :zzz:...ca la un meci de box...

PS: eu chibitez de partea lui Andrei...nu neaparat pentru ca nu-s nationalist, da' poti fi ROMAN oriunde in lumea asta mare...parerea mea... :finger: :finger:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

D006

Citat din: dragos2006 din Octombrie 15, 2010, 10:06:23 PM
nu  mai da exemple abstracte !
tu cat castigi acolo ?

Daca imi arati ce exemplu il consideri tu abstract pot argumenta.
Cam putin zic eu dar $80k pe an.

pharaonu75

Cam 280 - 300 milioane lei vechi lunar! Un fleac, m-au ciuruit! :rotfl:   :rotfl:   :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Citat din: AndreiRN din Octombrie 15, 2010, 10:47:24 PM
Citat din: dragos2006 din Octombrie 15, 2010, 10:06:23 PM
nu  mai da exemple abstracte !
tu cat castigi acolo ?

Daca imi arati ce exemplu il consideri tu abstract pot argumenta.
Cam putin zic eu dar $80k pe an.

  ce inseamna $80k pe an ?

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Atat ?  si pentru banii astia a trebuit sa bata atata drum ? se pot castiga si in tara noastra cu inteligenta si putere de munca !

D006

Cand vb de milioane eu nu mai inteleg nimica.
Ati fost toti milionari candva si tot nemultumiti ati fost.

D006

Citat din: dragos2006 din Octombrie 15, 2010, 11:21:37 PM
  Atat ?  si pentru banii astia a trebuit sa bata atata drum ?
se pot castiga si in tara noastra cu inteligenta si putere de munca !
Corect.
Trebuie sa ma trezesc dimineata si sa fac 20km pana la munca zilnic.
Nici inteligenta nici putere de munca nu am.  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Speculanti scot atata dintr-o bomba de la populatia de acolo.

pharaonu75

Cand spui bomba te referi la o carciuma din aia infecta??
Precizeaza, ca sa nu ne creada lumea teroristi, ca ne trezim si noi cu "ai tai" ca ne invadeaza si nu mai vor sa plece... ca din coreea, vietnam, irak, afganistan, si ceva tari bananiere! :uimit:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 15, 2010, 11:37:05 PM
Cand spui bomba te referi la o carciuma din aia infecta??
Precizeaza, ca sa nu ne creada lumea teroristi, ca ne trezim si noi cu "ai tai" ca ne invadeaza si nu mai vor sa plece... ca din coreea, vietnam, irak, afganistan, si ceva tari bananiere! :uimit:

sa vinaaaaaa ...
sa ne colonizeze,
sa ne educe,
sa ne puna la munca,
sa ne scape de baselu
sa ne industrializeze
sa ne...
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333