apicultura spaniola

Creat de dragos2006, Decembrie 08, 2008, 04:51:03 PM

« precedentul - următorul »

D006

va salut  . vreti  sa  stiti  despre  preturi  la  utilaje  .albine  eventuale  cooperari  pe  plan apicol  in romania  si  spania  va stau  la dipozitie  .pus  de  paul  madrid

PricopArthur

Domnule abeja, intotdeauna orice informatie este binevenita.
Am vazut cateva filmulete privind confectionarea stupilor, intamplator din spania si am ramas placut impresionat cat de simplu si eficient se poate lucra.
Una din problemele cu care ne confruntam, deocamdata teoretice, este achizitia veninului de albina.
Un grup de apicultori incercam sa urnim caruta si in aceasta directie.
Ne puteti ajuta?
Oricum, fiti sigur ca intrebari vor curge in toate domeniile.
Bine ati venit pe acest forum si, SARBATORI FERICITE!
Miere multă şi inimă curată!

D006

Domnu  Pricop  imi pare  rau,vestea este  destul  de proasta  si zice  cam  asa...pretul  este  intre 35-100  E  GRAMUL  DE  FOARTE  BUNA CALITATE..ADICA sa  nu  fie nici  gris   nici  galbui, ci  foarte alb.Iar  ca  sa  intrati  pe  pita este  foarte  complicat  din  cauza  calitatii .in  martie  ma  duc  la  o  expozitie  apicola  si  o  sa intreb  de  niste  laboratoare....   VA  SALUT

PricopArthur

Citat din: abejaDomnu  Pricop  i-mi pare  rau,vestea este  destul  de proasta  sizice  cam  asa...pretul  este  intre 35-100  E  GRAMUL  DE  FOARTE  BUNA CALITATE..ADICA sa  nu  fie nici  gris   nici  galbui, ci  foarte alb.Iar  ca  sa  intrati  pe  pita este  foarte  complicat  din  cauza  calitatii .in  martie  ma  duc  la  o  expozitie  apicola  si  o  sa intreb  de  niste  laboratoare....   VA  SALUT
Va multumim.
Miere multă şi inimă curată!

Nikolas

Sigur e vorba de Pastrana. ( Pentru abeja).

D006

salut ma numesc emeric si sint din ibiza am albine aici si vreau sa colaboram numarul meu de telefon este 647010904 :hi:

D006