Târgul Târgurilor în Sfântu Gheorghe

Creat de Bătrânul, Decembrie 20, 2010, 04:50:22 PM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

In zilele de 6,7, si 8 mai In Sfantu Gheorghe are loc tirgul tigurilori . Cu organizatori veti tine legatura prin Batrinul ! (asta ca sa stiti pe cine trebuie sa luati la rost ). Detalii pe parcurs .... Ca aperetiv va comunic: TOATE MARFA DE LA STUPII BATRANULUI SE VINDE SUB PRETUL DE CATALOG !!! :hi: :hi: Astept inscrierile direct pe acest topic

orbanstefan64


Bătrânul

Stupul in chit pret mai mic cu 5% iar montat Reducere de 15 %  :hi: Tirgul este de fapt tirgul anual al orasului in centru cu concerte  cu tirgul mestesugarilori a bucatarilori , PUHOI DE OAMENI , si se incheie cu un foc de artificii de zeci de minute ....... Am discutat problema cu gospodarul sef si vom primi standuri compacte la preturi speciale (si meseriasii primesc la fel pentru ca atrag lumea ca magnetul si creaza o pata de culoare evenimentului.)

Bătrânul


orbanstefan64

in acest an orasul Sf.Gheorghe implineste 550 de ani de atestare documentara si este la a 20 a editie a zilelor orasului.ca sa nu se intersecteze cu Sintele Pasti si in asteptarea zilelor mai calduroase acest eveniment a fost programat de catre organizatori im perioada de 1-8 mai cu participarea cintaretei de opera cu renume mondial Miklos Erica si arenumitei fomatii britanice de muzica pop Smokie.
pentru acest an organizatorii au extins aria de desfasurare al acestei sarbatori iar pt .mestesugari se vor amenaja spatii noi unde sa si poata ridica corturile si expune produsele traditionale iar pt bucataria laci se va amenaja parcul Erzsebat unde vor fi preparate specifice locului.
din pacate organizatorii nu au reusit sa contracteze formatia Deep Purple deoarece in aceasta perioada concerteaza in Australia,dar vor fi prezente cteva vedete din Ungaria .
zilnic vor avea loc spectacole cu piese de teatru cit si concerte de muzica iar in 4 mai umoristul Fabri Sandor va sustine un spectacol.
acest eveniment va fi sponzorizat de catre primaria Sf.Gheorghe care va aloca suma de 35.000 lei din bugetul local 
va asteptam cu drag!

Bătrânul

Fac pariu cu oricine pe orice ca la tirgul din Sft. Gheorghe va fii mult mai multe lume si va curge mult mai multa bere decit la tirgul din Blaj  =D> =D> =D> Rog comerciantii care doresc sa participe sa-mi trimite datele firmei si nr. telefon pe [email protected]  pentru a le rezerva loc. Stiu ca mai mari apiculturii vor fii plecati deja la pastoral, le cer scuze , vom fii cu gindul si cu ei.  :welcome:

Bătrânul

Adresa de contact este  [email protected]  Se cere o solicitare cu fotografia produselor. Cost 60 lei pe trei zile ( 6,7,8 mai) se admite cort alb de 3x3 m  :hi:


johnysibiu

"Targul targurilor" sau tzeapa , am fost vineri, in prima zi de targ, in mod expres. Se vindea orice , de la gullas la baloane dar de produse pentru stupari nici urma.Am intrebat si alti stupari care vindeau miere dar nici ei nu auzisera sa fie macar un stand pentru apicultori.Am batut drumul degeaba... Multumim caller-ului!

Bătrânul

Citat din: Batrinul din Decembrie 20, 2010, 04:50:22 PM
In zilele de 6,7, si 8 mai In Sfantu Gheorghe are loc tirgul tigurilori . Cu organizatori veti tine legatura prin Batrinul ! (asta ca sa stiti pe cine trebuie sa luati la rost ). Detalii pe parcurs .... Ca aperetiv va comunic: TOATE MARFA DE LA STUPII BATRANULUI SE VINDE SUB PRETUL DE CATALOG !!! :hi: :hi: Astept inscrierile direct pe acest topic
Toti cei care sa inscris pe acest topic au fost primiti cu flori si famfara. :welcome: Stupii comandati au avut reduceri dar singurul cine a comandat si a rupt piciorul si nu a mai venit  :yahoo_cry: Insanatosire ! Vei primi stupii cu reducere ... :beer: