tirg apicol la Bucuresti

Creat de marian sima, Martie 05, 2011, 03:49:01 PM

« precedentul - următorul »

marian sima

Am primit prin posta o invitatie la un tirg apicol din Bucuresti care va avea loc in perioada 12-13 martie,o data cu invitatia la tirg a venit si un talon pentru a face abonament la o revista apicola,ma intreb de unde o fi stiut de mine,nu sint membru la nici o asociatie apicola si nu mai sint inregistrat cu stupi nicaieri,nici macar cei cu recesamintul agricol nu au trecut pe la mine.

prisecarul

CRISTI IONITA SAU MIRCEA BOG TI-AU FACUT-O!
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

marian sima

Adica sa vrea sa ma cunoasca?Sau sa fiu atent sa i-mi iau si prieteni cu mine.Un apicultor din Giurgiu mi-a zis ca nea Gica din Bumbesti vrea sa vorbeasca la telefon cu mine.Poate ajung la tirg.

prisecarul

ne intalnim sambata si poate ii cunoastem si pe cei in cauza!
daca vine gica, sigur vom vorbi cu el!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

  Care mai veniti la targ la Bucuresti ?

viorel55


D006

         Ne vedem sambata la Baneasa, se stie.

prisecarul

un targ nu prea stralucit, apicultori nu prea multi, marfa, asisderea!
timpul frumos cred ca i-a retinut in stupine!
daca nu umblam ieri, nu veneam nici eu, caci d-abia asteptam sa vad si sa aud forfota din stup!
cativa cunoscuti, nelipsita sueta la o cafea cu janese in rol principal!
m-am intalnit cu dragos2006, ioanpuiu, malebee, janese, adi balanescu, danut, adycnst si alti cativa apicultori carora nu le-am retinut numele(scuze) si cam atat!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

stupar

Chiar asa de slab,fara apicultori,nici de o poza nu iesa?Dl.Dragos n-ati avut aparatul foto,sau n-aveti ce poza?  :hi: :hi:

D006

primele poze

D006

inca

D006

ultimile

D006

          Foarte bine organizat targul , aerisit , marfa pe alese si multe standuri cu miere , vreme excelenta.
        Intamplator am vazut o plasa de sarma de 4mm care la stupul mursu cica este colector de polen ! Cred ca daca stimabilul domn Oros ar vedea asa ceva i-ar da sangele pe nas...  :zzz:    Am o problema de geometrie : cat masoara diagonala la un patrat cu latura de 4 ????

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Martie 13, 2011, 08:38:51 PM
Am o problema de geometrie : cat masoara diagonala la un patrat cu latura de 4 ????

5,6568 mm
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Corect ! prin acest spatiu albina mai lasa grauncioarele de polen dupa picioruse ??