Targul Apicol Faget 2009

Creat de filip, Februarie 06, 2009, 12:25:22 PM

« precedentul - următorul »

filip

alta
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

filip

alta
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

filip

alta
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

filip

Astazi pe langa multe lucruri interesante am avut ocazia sa cunosc oameni deosebiti de pe Forumurile de Apicultura.
Pana azi erau niste nume ,azi am avut ocazia sa vad chipuri si sa strang mainile unor APICULTORI cu placere.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

mihaipop_55

tot faget

mihaipop_55

alta

mihaipop_55

a

mihaipop_55

b evodia 10 lei/bucata

mihaipop_55

c

mihaipop_55

d  parerea mea ca a fost cam slabut

mihaipop_55

si

Simi

Ce ziceti maine ii tarziu? Oricum eu ma duc.  :hi:
Cine mai vine? Poate vreun coleg din Sibiu mai am un loc.
Viaţa ne-a fost dată fără să o cerem
şi o vom pierde fără să fim întrebaţi.

catel

Primul targ apicol si parerea unui incepator, despre targul apicol Faget.
*asteptarile mele erau sa vad mai multa marfa, mai multe produse si mult mai multe explicatii. chiar si mai multa lume.
*intradevar putini au fost acei patroni care si-au pus angajatii sa vanda ... "nu stiu la ce se foloseste".
*ma asteptam sa fie pus mai mult loc la dispozitie pt. a reusi sa belesc ochii la o marfa fara sa stau la rand sau sa trec mai trz.
*la o tara asa mica cu asa putini apicultori, nu cred ca se cuvenea sa fie in aceeasi data doua targuri apicole.
*timpul ne omoara. mi-ar fi placut sa mai stau la taclale cu multi dintre cei cu care am avut onoarea sa ma intalnesc la Faget. avem noroc cu netul, dar fata in fata este altceva. M-am bucurat enorm si mi-a facut placere sa-i cunosc pe multi. pacat, as fi vrut sa-i ascult pe toti. imi aduc aminte de "claca" care se facea in sat la desfacatul cucuruzului. ... of cum trece viata pe langa noi de repede si ne dam seama intr-o buna zi ca am alergat ...
cel mai mult m-a pus pe ganduri acele cutii pt. albine di poliuretan.
si cred ca am sa ma documentez mai bine. asta inseamna parerea unora care le foloseste. ma tot bate un gand la o comparatie intre o lada de poliuretan si un copac care este putred pe jumatate prin mijloc.
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

balasbebe

Targ la Blaj, Brasov, Faget, cam mult, cam imprastiat, marfa epuizata, fara stoc de rezerva. Pentru noi cu pretentii mai putine, este bine si asa.
Multumim organizatorilor.
Macar sa o tina tot asa.
Pacat ca la Brasov a fost ceva nedefinit, au plecat comerciantii inca din prima zi. S-au pus niste taxe pe stand, ca trebuia sa te imprumuti  sa poti rezista in cele 4 zile, cu vanzari spre limita absurdului.
  O parere, nu neaparat personalal,este prea mult 4 zile. 2 zile sunt suficiente, daca se mai incearca inca o data.

D006

Un targ reusit !!
Am vandut toata marfa cu care ne-am prezentat la targ!!
Felicitari organizatorilor - domnului PITARRESI GINO si domnului POP MARIUS.