NUMAI LAYENS-incercati!

Creat de dragos2006, August 27, 2009, 01:39:02 PM

« precedentul - următorul »

D006

Numai cine iubeste munca albinei pe verticala si nu are timp de munca multa la stupi putini,eventual,munca putina la stupi multi.Va astept cu comentarii!

balanescuadrian

acuma puneti si schite si recomandati si cutii!!!!!!!!!!!!!!!!
din incepatoare cu stupii in arad ..ati ajuns profesoara cu stupii in spania  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
o asa evolutie mai rar .... mai ceva decat de la 10 la 100 de stupi  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
lasa-neeeeeeeeeeeeeeee...lasa-neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :rotfl:

D006

Citat din: balanescuadrianacuma puneti si schite si recomandati si cutii!!!!!!!!!!!!!!!!
din incepatoare cu stupii in arad ..ati ajuns profesoara cu stupii in spania  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
o asa evolutie mai rar .... mai ceva decat de la 10 la 100 de stupi  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
lasa-neeeeeeeeeeeeeeee...lasa-neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :rotfl:
Am stiut ca tu o sa vii cu rasul tau,dar o sa cazi in el.Vezi ca am deschis un subiect unde poti barfi,poti rade, poti sa faci orce,aici e loc pentru acei ce le place acest model,care lucreaza cu stupul layens numai layens,nu vezi?

balanescuadrian

nu va faceti ca nu ati inteles.....
schite avem cu totii....
doar atat am vazut din postarile dv si ale dl milu.... SCHITE....
vreti sa vorbim de apicultura..de stupi ..postati din experienta ....nu doar dati copy paste de pe diferite siteuri!! si faceti pe nestiutorii... dar apoi se vine cu postari in care ...romanu de acasa e prost ..stai ca venim noi astia din spania si va aratam apicultura...
:nono:
unui mincinos ...trebuie sa i se raspunda cu  :rotfl: poate asa isi da seama cat de "subtire" are obrazul si se opreste!!

D006

Nu  ma  convinge  acest  tip  de stup,este  bun pt  transport si  pt  cei  ce  nu  stiu  apicultura.Sa  nu  ma  intelegeti  gresit ,dar  in  ziua  de  astazi  toti  dorim  performante si satisfactii.Acest  stup  i-mi  cade  bine  dar nu  stiu  daca  este  pt  apicultura  de  azi.

D006

nu au  ventilatie  suficienta

D006

albinele  s-au  adunat  sub  lada

D006

a

D006

Citat din: abejaalbinele  s-au  adunat  sub  lada
Bine,ca nu are ventilatie nu inseamna ca nu se poate face,ai mei de exemplu au,asa i-am cumparat cu plasa metalica pe toata suprafata fundului.

D006

Fund  cu  plasa metalica e  ok.O poza  daca  se  poate pt  ca  ma  intereseaza  sistemul.

D006

Citat din: abejaFund  cu  plasa metalica e  ok.O poza  daca  se  poate pt  ca  ma  intereseaza  sistemul.
Da draga,luni am programat sa merg la stupi cu un fotograf,bine ca mi-ai amintit de fundul stupului,o sa fac poze si aici.succese...

milu56

Citat din: balanescuadriannu va faceti ca nu ati inteles.....
schite avem cu totii....
doar atat am vazut din postarile dv si ale dl milu.... SCHITE....
vreti sa vorbim de apicultura..de stupi ..postati din experienta ....nu doar dati copy paste de pe diferite siteuri!! si faceti pe nestiutorii... dar apoi se vine cu postari in care ...romanu de acasa e prost ..stai ca venim noi astia din spania si va aratam apicultura...
:nono:
unui mincinos ...trebuie sa i se raspunda cu  :rotfl: poate asa isi da seama cat de "subtire" are obrazul si se opreste!!
Domnule,de unde esti,incotro mergi si unde privesti?Te rog urmareste cu atentie schitele mele sa vezi cine le-a facut si daca sunt pe vreun site demonstreaza si la altii nu vorbi minciuni eu am lucrat cu acest model de stup de cand aveam 16 ani cand am mers la pastoral la Valea lui Mihai,mai traiesc si acum acei oameni cu care am fost si pot sa comfirme:se numesc Avram George si Dragota Tanase la care dau un nr.de telefon 0263375180 in 1973 am fost cu ei prima data la pastoral cu 20 de stupi cu lazi facute de mine impreuna cu tatal meu.Te pun sa dai proba de lucru si in ce priveste constructia de lazi si in practica stuparitului,vezi aceste schite le-am pus pe o melodie care i-mi rascoleste amintiri tot de la un salcam de ziua salcamului,o serbare campeneasca tot la Valea lui Mihai.
[youtube=600,480]http://www.youtube.com/v/http://www.youtube-nocookie.com/v/pqjnPJPT9LE&hl=en&fs=1&color1=0x234900&color2=0x4e9e00&border=1">http://www.youtube-nocookie.com/v/pqjnPJPT9LE&hl=en&fs=1&color1=0x234900&color2=0x4e9e00&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="660" height="525">[/youtube]
Deci eu nu sunt anonim,pot sa ma intalnesc cu orce apicultor si orcine poate sa ma viziteze.Dragi colegi cand vedeti un nume fara sa spuna de unde este, fara sa dea detalii despre el, acela este anonim va rog asemenea persoane sa nui crdeti,eu cel putin nui cred,sunt fete palide,le este rusine sa se prezinte.
Aici puteti vedea pe unul dintre oamenii cu care am mers prima data la pastoral
http://www.apitab.blogspot.com/

balanescuadrian

Citat din: milu56
Domnule,de unde esti,incotro mergi si unde privesti?Te rog urmareste cu atentie schitele mele sa vezi cine le-a facut si daca sunt pe vreun site demonstreaza si la altii nu vorbi minciuni eu am lucrat cu acest model de stup de cand aveam 16 ani cand am mers la pastoral la Valea lui Mihai,mai traiesc si acum acei oameni cu care am fost si pot sa comfirme:se numesc Avram George si Dragota Tanase la care dau un nr.de telefon 0263375180 in 1973 am fost cu ei prima data la pastoral cu 20 de stupi cu lazi facute de mine impreuna cu tatal meu.Te pun sa dai proba de lucru si in ce priveste constructia de lazi si in practica stuparitului,vezi aceste schite le-am pus pe o melodie care i-mi rascoleste amintiri tot de la un salcam de ziua salcamului,o serbare campeneasca tot la Valea lui Mihai.
in primul ran eu nu ma refeream la dumneavoastra, nu v-am blamat niciodata schitele de stupi pe 12 rame si nici nu am zis ca nu sunt ale dumneavoastra!!!!!
am blamat-o pe domna care are stupi ipotetici in Romania si care se da mare apicultoare in Arad, dansa fiind in Spania si avand probabil  stupi acolo! si am blamat pe toticei care recomanda diferite modele de stupi fara sa zica nimic din experienta in lucru cu ei!!
app din iunie  2009 am 2 stupi pe 12 rame in curte!! schitele mi s-au parut interesante deoarece si eu am 2 in curte! (momentan ii tin in probe sa vedem cum se descurca in iarna, la iesirea din iarna! Pana acum mi s-au parut greu de transportat pentru pastoral vom vedea ce va fi si daca mi se potriveste sistemul)!!
in rest numai bine!

milu56

Nu ma amestecati cu Gaby,daca am zis ceva nepotrivit i-mi cer scuze.
Am in proiect ceva practic o sa prezint dar nui experimentat inca.
Sanatate si numai bine