vlad octavian

Creat de tavy, Februarie 12, 2016, 09:05:42 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Daca mai intai se gaureste cu un burghiu de 2,5mm, nu mai crapa la negrese, dar sa fie din acelea pentru lemn, cu pasul rar...

tavy

"D-alea" sunt, cu pas rar. Dau gaura cu burghiul si apoi mai am ceva (nu stiu cum se numeste) care face gaura pentru capul negresei. Sincer, nici nu stiu care sunt holsuruburile pentru lemn :D, dar o sa caut.

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

sorinma

Citat din: romikele din Februarie 29, 2016, 09:59:59 PM
Daca mai intai se gaureste cu un burghiu de 2,5mm, nu mai crapa la negrese, dar sa fie din acelea pentru lemn, cu pasul rar...


Cele cu pasul rar sunt cu o singura spirala...si nu ca a luo Bivolaru ... :P
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde


tavy

Cu burghiul asta intra negresa perfect si nu mai face lemnul terci.

sorinma

Da dar in primul rand folsesti 2 zcule aschistoare in doua operatii diferite si in al doilea rand e pt metal ...si tot zencuitor se numeste
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

tavy

Este mai bun cel aratat mai sus de tine, dar nu am gasit de dimensiuni mici. Al meu are avantajul ca l-am primit gratis :P

sorinma

Un coleg a cumparat de  curand de la Lidel un set...
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

tavy

Multumesc pentru informatie, o sa ma duc la Lidl cand o sa am timp.

sorinma

Citat din: tavy din Martie 01, 2016, 08:13:46 AM
Multumesc pentru informatie, o sa ma duc la Lidl cand o sa am timp.


La Lidl nu e asa simplu din pacate...se pareca marfa e mutata de la magazin la magazin si sta o petioada limitata cred o saptamana apoi pleaca in alt magazin. Si eu am vrut sa-.i mai iau un set dar nu am mai nimerit...
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

xvader

asa este...trebuie sa pandesti ofertele

tavy

Am fost si nu am gasit, dar n-am plecat cu mana goala, am luat o foarfeca de crengi.
Apropo de pomi, stie cineva daca se poate altoi de acum? Nu-mi fac probleme de altoi pentru ca ii am la frigider, dar portaltoii intra in vegetatie. Frica mea este sa nu mai dea ger si sa muncesc degeaba. Anii trecuti am inceput altoitul numai dupa 15 martie.

bucovineanu

Intradevar daca da un inghet dupa altoire, e munca facuta degeaba.

tavy

Azi le-am pus fetelor ultima turta. Cred ca de la primavara asta ciudata sunt mai rele ca la rapita.