stuparitul stationar la umbra

Creat de milu56, Iulie 17, 2008, 03:52:17 PM

« precedentul - următorul »

milu56

O sa vin si cu poze sa vedeti cum am procedat ca sa am umbra,tin la aceasta poza ca aic a fost inceputul stuparitului in Spania,am facut inmultiri 3 ani la rand,nu am ajuns la magazii,o sda va prezint si stupul cu magazii,in limita timpului

D006


bee_lover


maximus

ai facut-o la umbra,nene milu?si cum e?merge mai bine fara caturi?

D006

umbra??????

eusebiu

Umbra este de la nori. poza este cu blitz.

zull


gore

interesanta aerisire, numai 2 găurele?
Cum stau albinele pe o caldura de 40 grade? şi la nivelul pamântului.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

sabin.manolache

poate sunt suficielte 2 gauri, ca doar nu joaca golf...

milu56

Citat din: maximusai facut-o la umbra,nene milu?si cum e?merge mai bine fara caturi?
Ai tot dreptul sa postezi si poze cu stupii tai eu nu ma grabesc,dar o sa postez mai multe despre stuparit

milu56

Citat din: goreinteresanta aerisire, numai 2 găurele?
Cum stau albinele pe o caldura de 40 grade? şi la nivelul pamântului.
Aceste gaurele sunt doar la nevoie de un curent de aier,aierisirea este la fundul stupului pe toata suprafata fundului

D006

D-le Milu  ati  vazut  vreodata  barba  de  albine  la  urdinis  din  cauza  caldurii?
Pun  aceasta  intrebare  pt  ca  eu  nu  am  vazut  aceasta  chestie  in  spania,stupii  sunt  fara  fund  de  plasa si  fara  site  de  aerisire.Sa  fie  soiul  de  albine?

milu56

Citat din: abejaD-le Milu  ati  vazut  vreodata  barba  de  albine  la  urdinis  din  cauza  caldurii?
Pun  aceasta  intrebare  pt  ca  eu  nu  am  vazut  aceasta  chestie  in  spania,stupii  sunt  fara  fund  de  plasa si  fara  site  de  aerisire.Sa  fie  soiul  de  albine?
Chiar azi am vazut la catva stupi care sunt mai puternici,dar se oprtesc matcile cu oatul din cauza caldurii si se depopuleaza stupii,asta e problema,cand stupi sunt slabi nu stau barba la urdinis

D006

De  la  acest  stup am  facut  doua  roiuri  care  acum  au  magaziile  puse si  am  scos 3 corpuri  pline  cu  miere.Deci  nu  cred  ca  este  o  fam  slaba.Poza  e  facuta  in  primavara.

milu56

Citat din: abejaDe  la  acest  stup am  facut  doua  roiuri  care  acum  au  magaziile  puse si  am  scos 3 corpuri  pline  cu  miere.Deci  nu  cred  ca  este  o  fam  slaba.Poza  e  facuta  in  primavara.

Daca este stup puternic,cand este cald iese albina afara pe lada