buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

La asta nu poate raspunde, ca mai verifica si dusmanii postarile.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

marinlm64


marinlm64


romikele

De pe youtube se pune linkul asa cum se vede in poza atasata.

marinlm64


marinlm64


mape 48-petru manea

Marine esti un om bogat  :bravo: Roaga la Dumnezeu sa nu intrati in uniunea europeana

tassevasi

  Bravooo om gospodar!!!
  Eu nu am vazut  atita porumb in gospodariile  noastre ,nici nu avem asa  silozuri  pt  depozitare porumb ,excepti cele ale  fermelor si  CAP-urilor
     :razz: Da  zi repede  de citi ani stingi rtecolta  sa ne-o prezinti ? :razz:
Glumesc , se vede  cita transpiratie , efort , munca si daruire  pt ce  faci .

:bravo: :bravo:

fiug1970

Poate e o asociatie agricola.... =D> =D> =D> =D> Orice ar fi..se vede mana de gospodar :bravo: :bravo: :bravo:

marinlm64


marius_vfp

salut marine .  treaba asta cu trantorii am observat-o si eu de cateva zile la un singur stup(roi de anu trecut) , multi trantori scosi afara , dar eu nu am rama claditoare , pe frigul asta albina io fi scos afara? mancare au destula . nu am nici o idee ce se intampla .

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Marius-ursulakhe

Si eu am observat aceiasi problema la mai multi stupi sunt in jur de 5-6-7 trantori maturi scosi la urdinis intepeniti de frig iar la ati care nu au scos trantorii afara (pe cei maturi) au scos trantori aproape de ecluzionare exact cum se vede si in filmarea domnului Marin

mmacreanu

cand au vazut la tv zapada mieilor, albinele s-au gandit ca s-au grabit putin cu, cresterea masculilor. ciudat faptul ca dau afara trantorii iesiti din celule, acestia ar putea incalzi puietul.
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

marius_vfp

eu gandesc ca or fi fost mai pe marginea cuibului si o fi racit puietul iar albinele i-au dat afara , daca o fi asa si o scos doar trantorii nui baiu mare numai sa nu fie si puiet de albina , sau albina nu i-a mai incalzit pe  acestia a ales doar puietul de albina , sa speram ca vremea se mai imbunatateste si va fi bine ,acum la mine au iesit majoritatea dupa apa .

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Marius-ursulakhe

Citat din: marius_vfp din Aprilie 13, 2014, 09:18:46 AM
eu gandesc ca or fi fost mai pe marginea cuibului si o fi racit puietul iar albinele i-au dat afara , daca o fi asa si o scos doar trantorii nui baiu mare numai sa nu fie si puiet de albina , sau albina nu i-a mai incalzit pe  acestia a ales doar puietul de albina , sa speram ca vremea se mai imbunatateste si va fi bine ,acum la mine au iesit majoritatea dupa apa .

spor
Bine Marius la tine au scos numai ninfe dar la mine au scos trantori maturi gata de zborurile de inperechere
Numai inteleg nimic pt ca acestia puteau incalzi puietul de aceea sunt pe ganduri azi este musai sa deschid cativa stupi va vad ce ce este baiul in cuida faptului ca mi-am propus sa nu mai lucrez duminica la stupi (de o saptamana jumate nu i-am mai deschis)