Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

calmusdaniel

  Ma refer la domnul Siceanu.

tinumaftei

Citat din: calmusdaniel din Iulie 21, 2016, 08:20:00 AM
  Ma refer la domnul Siceanu.
Aha?
Nu l-am cunoscut din activitate de aproape sau din realizari proprii. L-am vazut mai mult pe la simpozioane, unele chiar internationale si imi pare un tip cam anchilozat in gandire. Repet nu il stiu din chestiuni practice. Am cunoscut insa apicultori mai valorosi - in teorie si practica - care nu erau cercetatori stiintifici.
Sau poate este doar o dezamagire de-a mea.
In urma cu 16-17 ani cu o matca BK in buzunar am fost la Institut sa caut referinte despre acest hibrid si omul nu stia nici macar despre existenta a asa ceva. Ma rog sau poate era doar o politica. Nu voi continua pe subiect.. Cu stima

Eugen B

Pustule cati stupi ai si cate miere ai facut?
In afara de comentarii ceva practic ai facut?
La insemantare artificiala e mult de lucru. Nu poti face pastoral si de toate.
Cat am puiet tabla si merge treaba nu are rost sa cumpar alta rasa. Alta rasa baga puiet si sub rama sau ce?
Arata ceva practic si dupa sari cu gura. Eu arat practic ce fac cum si cand pot.
Cred ca ar trebui sa vorbesti frumos cu membrii de pe forum  ca nu cred ca esti indreptatit sa vorbesti asa.

calmusdaniel

  Dragos, daca tot esti pe forum online, zi si tu ceva!Cum sta treaba cu matcile? :hi:

calmusdaniel


  Azi sunt foarte suparat,am primit o lovitura foarte grea.Toti cainii mei de la stupina au fost otraviti de un nemernic de vecin,pe care l-am scos din foame si l-am hranit,si drept rasplata...

Danielu

Ce nenorocit!! O plangere la politie sau chiar mai multe nu-i faceti?

marian_6777

Si la protectia animalelor. Un nemernic ordinar. Poate incurca sticla de bere cu cea cu otrava. Nimic nu ramane nepedepsit.
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

oroles

Costurile unei analize toxicologice costa undeva la 500-600 ron. Se iau probe din stomac (lichid gastric), os, par. Din pacate nu poti dovedi ca el este cel care i-a otravit, ci doar ca au fost otraviti. E periculos sa ai astfel de vecini batuti in cap. Intr-o noapte te lasa fara munca de-o viata un bou ca asta.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

calmusdaniel

 Stiu care sunt costurile pt ca am vorbit cu veterinarul.Am vorbit si cu politia si cu primaria dar n-am rezolvat nimic pt ca 10 caini otraviti nu inseamna nimic pt ei.Probabil in alta tara ar fi fost arestat pt acest act criminal.

Cristel

Citat din: calmusdaniel din Iulie 22, 2016, 08:21:59 PM
Stiu care sunt costurile pt ca am vorbit cu veterinarul.Am vorbit si cu politia si cu primaria dar n-am rezolvat nimic pt ca 10 caini otraviti nu inseamna nimic pt ei.Probabil in alta tara ar fi fost arestat pt acest act criminal.
Vorbeste cu o asociatie de protectia animalelor.

S-a razbunat pe caini sau planuieste o actiune mai mare? Ai mare grija!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

MirceaCalin

Citat din: Cristel din Iulie 23, 2016, 01:05:28 AM
S-a razbunat pe caini sau planuieste o actiune mai mare? Ai mare grija!

Şi eu opinez că ar putea să facă o potlogărie !!!
Dar parcă dl. Daniel zicea ceva de instalarea a niscaiva camere de supraveghere...din Anglia...

dan sebastian

Camerele sunt instalate, dar cainii te anunta mult mai devreme, inainte sa ajunga cineva pe proprietate.
E bine sa fi pregatit si pt ce e mai rau, pt ca exista posibilitatea sa fi otravit cainii altii cu scopul de a ridica stupii.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

calmusdaniel

Citat din: Cristel din Iulie 23, 2016, 01:05:28 AM
Citat din: calmusdaniel din Iulie 22, 2016, 08:21:59 PM
Stiu care sunt costurile pt ca am vorbit cu veterinarul.Am vorbit si cu politia si cu primaria dar n-am rezolvat nimic pt ca 10 caini otraviti nu inseamna nimic pt ei.Probabil in alta tara ar fi fost arestat pt acest act criminal.
Vorbeste cu o asociatie de protectia animalelor.

S-a razbunat pe caini sau planuieste o actiune mai mare? Ai mare grija!

S-a razbunat pe caini,ce sa-i ceri unui prost .

calmusdaniel

Citat din: MirceaCalin din Iulie 23, 2016, 01:13:12 AM
Citat din: Cristel din Iulie 23, 2016, 01:05:28 AM
S-a razbunat pe caini sau planuieste o actiune mai mare? Ai mare grija!

Şi eu opinez că ar putea să facă o potlogărie !!!
Dar parcă dl. Daniel zicea ceva de instalarea a niscaiva camere de supraveghere...din Anglia...

Am camera de supraveghere pusa la stupina dar cainii stateau in afara stupinei,la intrare.As vedea pe camera daca s-ar apropia cineva de stupina.

calmusdaniel

Citat din: dan sebastian din Iulie 23, 2016, 01:18:13 PM
Camerele sunt instalate, dar cainii te anunta mult mai devreme, inainte sa ajunga cineva pe proprietate.
E bine sa fi pregatit si pt ce e mai rau, pt ca exista posibilitatea sa fi otravit cainii altii cu scopul de a ridica stupii.

E prea puturos ca sa faca asa ceva!Emai usor sa arunci otrava.