Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

calmusdaniel

Ieri am avut un zbor de curatire puternic.Cred ca si azi vremea va fi frumoasa,se vede de acum de dimineata.Poate albinutele vor aduce primele grauncioare de polen pe anul asta!

elvis

"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

dodo79

Citat din: calmusdaniel din Februarie 21, 2015, 05:29:47 PM
Bio, uitel si pe prietenul nostru care timp de cateva ore nu s-a dezlipit de magazinul cu bauturi alcoolice. cred ca era in pastoral
ce de prieteni are !!!
sunt invidios pe el :D

Ionut Ursachi

Si la mine e o ceata de o tai cu cutitul  :yahoo_cry: ))/   
"O, nebune om pana cand te vei afunda  si ca o albina vei aduna bogatia ta , care degrab va pieri ca praful si cenusa ? Ci cauta mai vartos imparatia lui Dumnezeu ."
    Multa sanatate si respect !

calmusdaniel

Azi a fost o zi foarte frumoasa,am dat proteine la albine,si m-am gandit sa fiu si eu in ton cu ele-cu o oala de lut plina cu sarmale cu afumatura! :rotfl: :rotfl:

gore

Ai lăsat sec? Albinele pana acum au fost in post, iar de acum trec pe mancare proteica.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

bio

Citat din: calmusdaniel din Februarie 22, 2015, 06:24:00 PM
Azi a fost o zi foarte frumoasa,am dat proteine la albine,si m-am gandit sa fiu si eu in ton cu ele-cu o oala de lut plina cu sarmale cu afumatura!

Sa i-ti fie de bine  !!...

dan sebastian

Vineri si sambata au adus polen si la mine. Ieri a picurat, innorat nu au iesit decat dupa apa.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

calmusdaniel

Citat din: dan sebastian din Februarie 23, 2015, 07:21:08 AM
Vineri si sambata au adus polen si la mine. Ieri a picurat, innorat nu au iesit decat dupa apa.
La mine n-au adus polen,si astazi ploua.Mai norocosi sunt prietenii mei de la Carbunesti,ca le-a adus polen de la alun.

alexutu

ieri in mioveni a fost un zbor masiv si carau polen la greu , astazi ploua si este o vreme de toamna
00007

calmusdaniel


andrei_georgian

Foarte frumos...lume multa si vreme buna dupa cum se vede  :hi:
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

Alutus

Citat din: Ioan Ursachi din Februarie 18, 2015, 09:28:54 AM
Frumoase vremuri , mi-as fi dorit sa le prind :) .. desi majoritatea condamna comunismul ... recunosc au fost si parti negative . Insa nu era haosul de acum ..tara era dezvoltata in toate planurile posibile . Cred
Comunismul ca si ciuma nu se vindeca decat cu pamant. Cam doi metri asezati deasupra si asigurati cu o placa de beton. O masina a timpului ar fi utila pentru cei cu nostalgii antenatale. Dar cum suntem in marele post al Pastelui iti doresc sanatate si sa nu ai niciodata parte de comunism. Incearca sa afli de ce, dar priveste spre viitor.
Sa nu uiti Darie!

Ionut Ursachi

Am inteles domnilor ! Multumesc , asemenea si dumneavoastra ! :thanks:
"O, nebune om pana cand te vei afunda  si ca o albina vei aduna bogatia ta , care degrab va pieri ca praful si cenusa ? Ci cauta mai vartos imparatia lui Dumnezeu ."
    Multa sanatate si respect !

dany 1

Citat din: Alutus din Februarie 25, 2015, 12:37:39 PM
Citat din: Ioan Ursachi din Februarie 18, 2015, 09:28:54 AM
Frumoase vremuri , mi-as fi dorit sa le prind :) .. desi majoritatea condamna comunismul ... recunosc au fost si parti negative . Insa nu era haosul de acum ..tara era dezvoltata in toate planurile posibile . Cred
Comunismul ca si ciuma nu se vindeca decat cu pamant. Cam doi metri asezati deasupra si asigurati cu o placa de beton. O masina a timpului ar fi utila pentru cei cu nostalgii antenatale. Dar cum suntem in marele post al Pastelui iti doresc sanatate si sa nu ai niciodata parte de comunism. Incearca sa afli de ce, dar priveste spre viitor.

Eu unul...privesc spre viitor si imi doresc sa am parte de comunism. Incearca sa ,,citesti" viitorul si sa intelegi. SANATATE   MULTA!



Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!