Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

Hermannstadt

Jos palaria pt ce faceti d-le coleg calmusdaniel  :bravo:

Multumim !

Numai bine!
:hi: :hi: :hi:
Cand esti mort, nu stii ca esti mort.Este greu doar pt ceilalti.La fel si cand esti prost. Phillippe Geluck
http://hermannstadt.sunphoto.ro/

calmusdaniel

Hermannstadt.Va multumesc si eu pt apreciere si va doresc multa sanatate!

pirates

Va mai deranjez cu intrebari mici: cam cat timp faceti stimulari cu sirop( miere,protofil,apicomplex) ca nu cred ca este o data calendaristica stabilita,sicam ce cantitate de sirop administrati pe familie in tot acest timp?

calmusdaniel

pirates.Fac stimulare cu sirop pana inchei familia pe 10 rame.Le dau cate 250ml de doua ori pe saptamana,asta fiindca in acelasi timp descapacesc cate o rama cu miere dupa diafragma.

pirates

Am inteles voi stimula pana la 10 rame ful albina,am acelasi tip de stupi,rame cu miere nu am, dar pot sa descapacesc rama de langa diafragma si sa o trec dincolo de ea? Este capacita jumatate si restul cred ca a bagat ceva de la pomii fructiferi, am plantatie de corcodusi pe langa mine. Multumesc pentru raspuns, un adevarat profesor, scurt si la obiect.

pirates

Va mai asteptam cu filmulete, mi-am cumparat bilet intre primele locuri, jos palaria pentru sfaturile pe care le impartasiti.

Marius-ursulakhe

Hristos a inviat si sarbatori fericite

calmusdaniel

Hristos a inviat!Va doresc un Paste fericit si un sezon apicol cu multe satisfactii!

romikele

Adevarat a inviat!
Un an apicol cu impliniri pe toate planurile!

cazacu marius

Citat din: calmusdaniel din Aprilie 20, 2014, 10:23:43 AM
Hristos a inviat!Va doresc un Paste fericit si un sezon apicol cu multe satisfactii!
Multumim nea Daniel ! Sanatate de la Tulcea !
macin-Tulcea

dan sebastian

Ce mai faceti ? Ati terminat cu impachetarea pt iarna ?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

calmusdaniel

Sunt bine,am terminat cu lucrarile la stupi,astept sa vina ianuarie sa incep cu stimulatul. Sanatate!

calmusdaniel

Va doresc un Craciun fericit, si numai bine,colegi apicultori!

Aurelian A.

Sarbatori fericite alaturi de cei dragi,domnu Calmus : sampanie:
"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj." Ion Creanga

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.