temperatura in tara

Creat de dragos2006, Decembrie 28, 2007, 02:42:01 AM

« precedentul - următorul »

bee_lover

Ieri vreme frumoasa, zbor de curatire la toti stupii, dupa ora 1 veneau cu polen, bobite mari. 16 grade la umbra. Si azi se anunta vreme frumoasa, chiar mai calda  decat ieri.

D006

la zalau ieri pana la 15 grade si si soare iar azi pana la 8 grade si unsoare stralucitor...

Simi

20 martie 2010 sbor intens, cu o maxima de 13.7 grade (la umbra) au bagat intens polen adapatorul a fost negru de albina, fericire mare sa ii vezi zburand.
Viaţa ne-a fost dată fără să o cerem
şi o vom pierde fără să fim întrebaţi.

orbanstefan64

simbata

stefan1

Ai tinut termometrul putin in mana sau la soare? La noi maxima de luni si de anul asta a fost 15,2 gr. Stii ca omenirea e ingrozita ca in urmatoarele decenii temperatura Pamantului va creste cu un grad? Inseamna ca eu trebuie sa ma tem mai putin decat tine. :wink2:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

orbanstefan64

e temp reala. iata si celalalt termometru. e diferenta de temp intre zona unde am stupina si zona sibiu.

orbanstefan64

azi in stupina

orbanstefan64

asta e poate din 19 se va indrepta :roll:  :roll:

D006

domnule orban.... tocmai m-am uitat pe mai multe site-uri la vreme... pana in 30 mai ploi. adio salcam. azi eu deja le-am dat sirop!

dan

Domnilor un lucru e cert daca tine timpul tot asa mai precis in nordul tarii si vor continua ploile in ritmul acesta ne vom alege cu speranta pe anul viitor  :sad:

D006

Si la Neamt predomina ploile
inca nu a inflorit salcamul
:mad:

dan

Daca nu a inflorit considerativa norocosi

stefan1

In 18 mai, la noi un maxim de 9,9 grade la ora 15. A nins la munte. Salcamul a inceput sa infloreasca. :sad:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

dulos_theo

Nu va nelinistiti domnilor ! Incepand de Vineri 21 Mai sunt sperante de cules si inca unul bun ! Se contureaza 5 zile cu temepraturi optime pentru cules ! Nu disperati.... Va doresc tuturor umplerea caturilor

D006

depinde despre ce zona vorbiti