Sa ne luam gandul de la fonduri nerambursabile pentru apicultura in 2014-2020?

Creat de Gib Cristian, Aprilie 17, 2014, 02:00:58 PM

« precedentul - următorul »

nicu84

ce am auzit zilele acestea, daca suntem angajati, avem carte de munca undeva, nu putem accesa fonduri nerambursabile ci numai fermieri. oare sa fie adevarat?

albinasebes

Asa am auzit si eu, oricum politica este axata pe asistenta sociala, nu pe producator, adica omul intreprinzator care vrea sa faca ceva.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

nicu84

ce se mai aude despre fonduri nerambursabile? se mai dau? sau pe la anu?

milu56

Citat din: dragos2006 din Aprilie 17, 2014, 11:34:55 PM
Citat din: romikele din Aprilie 17, 2014, 03:49:46 PM
Bani sunt... depinde cine și cum v-a ajunge la ei  :D

Sigur nu apicultorii ....
Dragi colegi,prea multa descurajare si fara motive concret nimeni nu ne incurajeaza dar sa nu uitam ca dupa ploaie vine soare......

D006

cand vom scapa de ponta poate vom mai vedem ceva , pana atunci vom trai asa cum am votat ...

dodo79


vranceanul

 :) nu-i vorba de ponta matcii ci de ponta trantorele nesatul de la guvernare  :wink:, apropo, noi cu cine votam? asa ca sa nu mai fie discutii - care cu cine- .
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

dodo79

Citat din: vranceanul din Iunie 17, 2014, 06:49:02 PM
:) nu-i vorba de ponta matcii ci de ponta trantorele nesatul de la guvernare  :wink:, apropo, noi cu cine votam? asa ca sa nu mai fie discutii - care cu cine- .
stiu de cine e vb,am vrut doar sa il tachinez.
sa votam cu toti sa nu se superere ei,caci noi tot rau vom duce

ionel07196555

Citat din: milu56 din Iunie 17, 2014, 03:00:25 PM
Citat din: dragos2006 din Aprilie 17, 2014, 11:34:55 PM
Citat din: romikele din Aprilie 17, 2014, 03:49:46 PM
Bani sunt... depinde cine și cum v-a ajunge la ei  :D

Sigur nu apicultorii ....
Dragi colegi,prea multa descurajare si fara motive concret nimeni nu ne incurajeaza dar sa nu uitam ca dupa ploaie vine soare......
Ce se aude cam asa e.
Sper sa nu gresesc dar la 10 000 de COCO dati la un apicultor statu trebue sa
puna  3 000 ......de unde  ???????
Se discuta ca dupa ce a pus 7 centi la litru de carburant statu are incasari mai mici la buget .
E normal acum se ese cu rezervoru gol afara si se unple la 400 Km de granita
ca AUSTRIA e PLINA de SONDE
Asa ne obisnueste statu sa ne descurcam
Cine stie ce cloceste [ o taxa ]

D006

eu cand cumpar marfa platesc la stat 24% tva . asa ca statul are bani pentru cofinantare . Numai ca UE a cam inchis robinetul pentru ciuma rosie.