DROJDIE DE BERE INACTIVATA - SC AGSIRA SRL

Creat de agsira, August 08, 2011, 09:43:07 PM

« precedentul - următorul »

agsira

SC AGSIRA SRL produce si comercializeaza drojdie de bere inactivata.
Mai multe detalii puteti afla vizitand site-ul nostru www.agsira.ro
Relatii suplimentare si comenzi la telefon 0756.346.483

agsira

Buna ziua,
Dupa cum spuneam, firma noastra produce drojdie de bere furajeja. In procesul tehnologic nu se intervine cu absolut nimic in compozitia drojdiei, aceasta suportand doar procesul de inactivare instantanee. Astfel, toate elementele din compozitia drojdiei raman nealterate (vitamine, minerale etc.). Drojdia de bere are aplicatii multiple printre care si in nutritia albinelor, dar aici cu siguranta ca dumneavoastra ca apicultori cunoasteti atat bebeficiile cat si retetele pentru prepararea turtelor proteice.
Pe scurt, produsul este 100% natural si cu mandrie putem afirma ca este un produs 100% romanesc.
Pretul este 9 RON/Kg (TVA inclus).
Modul de ambalare: pungi de 3 kg.
Cu respect!

Bătrânul

Ce granulozitate are drojdia si daca este solubil in apa ? In cit timp se altereaza in apa si la 30 grade ? Vam sunat ! telefonul meu 0732115599

stefan1

  Este o treaba interesanta! Nici pretul nu-mi pare prea mare, iar daca se poate administra fara tratament termic, ar fi un avantaj important.
  Intrebarile puse de Batranu sunt foarte rationale. Ar mai fi de testat si atractivitatea produsului pentru albine si, bineinteles, efecte comparative fata de alte surse proteice.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: agsira din August 14, 2011, 01:44:07 PM
Buna ziua,
Dupa cum spuneam, firma noastra produce drojdie de bere furajeja. In procesul tehnologic nu se intervine cu absolut nimic in compozitia drojdiei, aceasta suportand doar procesul de inactivare instantanee. Astfel, toate elementele din compozitia drojdiei raman nealterate (vitamine, minerale etc.). Drojdia de bere are aplicatii multiple printre care si in nutritia albinelor, dar aici cu siguranta ca dumneavoastra ca apicultori cunoasteti atat bebeficiile cat si retetele pentru prepararea turtelor proteice.
Pe scurt, produsul este 100% natural si cu mandrie putem afirma ca este un produs 100% romanesc.
Pretul este 9 RON/Kg (TVA inclus).
Modul de ambalare: pungi de 3 kg.
Cu respect!
mod de livrare?
minim de cantitate comandata?
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Bătrânul

Mie cind imi trimiteti mostra sub forma de pulbere ???  Ce e drept pina in primavara nu se mai poate administra dar macar stim cu ce lucram in primavara !!!!

Mircea77

O mica atentionare: pe formul celalalt s-au plans de taxele mari pentru transport. Aveti grija si intrebati cat costa transportul pentru ca s-ar putea sa umblati la buzunar mai mult decat v-ati propus.

Magazin Apicol Jiului

Drojdie de bere INACTIVATA ( SC AGGSIRA SRL) gasiti si in magazinul nostru de pe strada Jiului nr 115, Bucuresti.

Va asteptam!
http://magazinapicoljiului.blogspot.ro/

mmacreanu

Vreau sa dau albinelor drojdie in sirop, ce cantitate trebuie pusa la 1 litru sirop ca sa-si atinga scopul?
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

romikele

Vrei să le înveți drojdiere?  =))

CitatMaximum 15% bine omogenizat

SURSA

yulian

Eu imi salvez tot felul de chestii prin computer de pe forumurile apicole. Pentru sirop am asa:
"Reteta pentru stimularea ouatului si formarea corpului gras in toamna :
- 10 litri sirop 1/1 invertit
- 0,5 kg polen (cand chiar nu este in natura)
- 0,5 kg lapte praf
- 0,5 kg drojdie de bere.
Se amesteca bine componentele si se da in portie de 300-500 ml la 2-3 zile.
In caz ca exista cules de polen in natura polenul se exclude din reteta si se pun cate 0,75 kg din celelalte doua"

Aurel

Citat din: mmacreanu din August 27, 2014, 07:42:39 AM
Vreau sa dau albinelor drojdie in sirop, ce cantitate trebuie pusa la 1 litru sirop ca sa-si atinga scopul?
Eu pun 90 gr./ litru de sirop. Pe prospect spune sa nu depaseasca 10 %.

mmacreanu

cand se incepe administrarea drojdiei de bere in sirop?
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

yulian

Tinand cont ca din 15 septembrie ar trebui sa lasam jos "armele" si sa asteptam primavara...eu zi ca repejor. Ideea e ca in natura exista polen destul de mult si chiar daca nu ai dat pana la aceasta ora, nu va fi un dezastru prea mare. In anii secetosi e problema.  :wink2:

mmacreanu

Citat din: yulian din Septembrie 03, 2014, 09:21:38 AM
Tinand cont ca din 15 septembrie ar trebui sa lasam jos "armele" si sa asteptam primavara...eu zi ca repejor. Ideea e ca in natura exista polen destul de mult si chiar daca nu ai dat pana la aceasta ora, nu va fi un dezastru prea mare. In anii secetosi e problema.  :wink2:

polen cara bine albinele, dimineata se ingramadesc cu picioarele pline :D insa ma gandesc la puietul care este acum in rame, dupa 15 septembrie el cu ce isi face corpul gras? cu polenul din rame?
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.