Stup model -Batranul-

Creat de mmacreanu, Februarie 01, 2013, 07:43:15 PM

« precedentul - următorul »

ady iulian

Salutare  . unde se pot gasi atunci stupi si  ieftini si buni   :bzz:

D006


bucovineanu

Citat din: stupul10 din Octombrie 16, 2013, 07:36:16 PM
Salutare  . unde se pot gasi atunci stupi si  ieftini si buni   :bzz:
Un lucru ieftin e intdeauna foarte scump de fapt.

ioanardelean55

In concluzie va rog sa ma scuzati daca www.stupiibatranului.ro a depasit orice concurenta . Uite ioanardelean un meserias de prima categorie inteligent, serios dar de moda veche.

  Gura pacatosului adevar graieste  =)) =)) =)) =)) =)) =)) Batrine sti care e diferenta intre noi ? .....Tu oricind poti fi depasit fiind-ca tehnologia avanseaza foarte repede :, iar eu nu cred ca voi avea concurenta atit timp cit tin ciocanul si rindeaua in mina .

stefan83

Citat din: dragos2006 din Octombrie 16, 2013, 07:27:25 PM
Fara suparare dar acum am vazut si eu cat costa "stupii batranului " , sunt foarte scumpi . Vorbesc de stupi si nu de acele scanduri numite pretentios 'kit".
  Pentru mine smecheria cu kitul e doar o vrajeala pentru pinguini .Cand vorbim de lazi de stupi altele sunt datele problemei , calitatea trebuie sa primeze . Un pret aparent mic ascunde multe capcane.


R E S P E C T !!!

In sfarsit un om cu coloana verticala ! Aveti toata admiratia din partea mea D-le Dragos !
Cei mici (in sensul de anonimi) ca mine si multi altii sunt luati peste picior pe forum daca nu sunt de acord cu "greii", dar dvs aveti un nume pe forum si nu numai si bineinteles o parere avizata.

"scanduri numite pretentios 'kit"" ... e divin  =)) scuzati-ma dar nu ma pot abtine. Aveti grija cu oamenii batrani....pot face infarct ... dar a avansat stiinta si li se va pune un KIT  =))

Va felicit pt punctul dvs de vedere si sunt perfect de acord : Ieftin si bun este un nonsens ! aruncat in ochii incepatorilor.

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Bătrânul

Citat din: ioanardelean55 din Octombrie 16, 2013, 08:50:10 PM
In concluzie va rog sa ma scuzati daca www.stupiibatranului.ro a depasit orice concurenta . Uite ioanardelean un meserias de prima categorie inteligent, serios dar de moda veche.

  Gura pacatosului adevar graieste  =)) =)) =)) =)) =)) =)) Batrine sti care e diferenta intre noi ? .....Tu oricind poti fi depasit fiind-ca tehnologia avanseaza foarte repede :, iar eu nu cred ca voi avea concurenta atit timp cit tin ciocanul si rindeaua in mina .
Ioane aceasta fabrica a facut pina acum circa 240000 (douasutepatruzecidemii stupi) Citi ani ar trebui sa fabrici tu si cei citiva ca tine atitia stupi??? Problema voastra nu se rezolva prin a combate www.stupiibatranului.ro !!!! Productibilitatea, economicitatea , organizarea , promovarea sint concepte la care trebuie sa apelati si nu incercarea de denigrare a celui care a reusit si la care treaba merge deja aproape de la sine din ce in ce mai bine.  :yes: Va urez succes ! (analizati vorbele mele )  :thanks: :thanks: :thanks:

stefan83

#96
Citat din: stupul10 din Februarie 16, 2013, 08:21:31 PM
toti vrem ieftin si de foarte mare calitate , dar daca ii iei asamblati si ti se spune cas uscati in uscator iar ei pana toamna  fundul scade cate 2-3 cm  cum  au patito uni  prieteni,  %%-

luati domnule "ieftini si buni" ... aveti link-ul mai sus  =)) Inchide ochii, astupa urechile si "analizeaza vorbele", ca daca NU, pun caini pe tine  =)) Prietenii tai au cumparat cu bani crapati de-aia le-a crapat stupii. Nu stii tu cum sta treaba cu "ECONOMICITATEA PRODUCTIBILĂ ORGANIZATĂ". Tu garantat nu vei pati asa ceva  =))

Fii baiat serios si analizeaza faptele si plangerile celor multi de pe forum....ca in realitate e greu sa aflam ! Indeamna-ti prietenii sa scrie aici sa vada toti ce viteazĂ e Dl Ţepeş.

R E S P E C T
  stimate domn Supul10, inca un om cu coloana verticala ! Felicitari pentru curaj, repet, de obicei cei mici sunt "linşaţi". Hai ca incepem sa ne strangem....poate devine un fenomen ! 
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

ioanardelean55

#97
 Decit MULT si PROST  ))/ ))/ mai bine PUTIN si BUN . :yes:  Eu sint un meserias care respect clientu si nu cred ca o sa -mi roseasca obrazu spunindu-mi ca mi-am batut joc de el. fac destul de multi stupi dar nu o sa ma vezi cu ei prin tirguri ,pentru -ca  pe mine ma cauta clientii si nu eu ii caut pe ei .Am multi prieteni timplari care s-au apucat de facut stupi dar care n-au inteles ce inseamna calitate si acum someaza s-au fac alte lucruri .

stefan83

Citat din: ioanardelean55 din Octombrie 07, 2013, 07:26:24 PM

..............Ei Domn .Adm ,dece nu ai spus de la inceput unde e buba ca eu cumparam tot forumul ptr. reclama!! Fabrici de stupi ateliere peste ateliere multa multa reclama ,iar despre  noi care ducem greul  ,. NIMENI SI NIMIC . :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

Lasa-ne stimate domn cu politici evazioniste. Te contrazici singur !
Pai....ori ai nevoie de reclama si cumperi tot forumul ....ori esti vestit si te cauta clientii. Dupa cum afirmai mai  sus... "...noi care ducem greul  ,. NIMENI SI NIMIC".

Greul pe acest forum il duc miile de oameni onesti, seriosi si cinstiti. Cinste lor, celor multi !
Ca veni vorba....stiti de ce a fost Ţepeş mare mahăr ... pentru ca avea o gaşcă pe măsura gaşcă la care văd ca subscrii D-le ioa....n55.
În alte vremuri oamenii strigau "Capul lui Moţoc vrem !" şi ştiţi bine ce a zis Moţoc...ceva de genul - "sunt nişte proşti" ... PROŞTI DA' MULŢI !

R E S P E C T celor mulţi de pe forum ce duc întradevăr greul
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

ioanardelean55


Ce greu duci tu ? citi stupi ai ? Te obiga cineva sa faci apicultura ?T-am cerut eu ceva ? Eu nu-am cerut niciodata sa mi se faca reclama la nimic , iar ceeace am scris a fost o gluma pe care cei avizati sigur au inteleso  .  Vezi ca in dictionarul limbi romane mai sint si cuvinte cu doua intelesuri , Te bagi ca musca-n lapte fara sa-ti ceara cineva parerea , Intra mai bine in dialog ,, cu cei care intradevar duc greul " si lasane pe noi cei din ,,gasca" in pace .

Stefan Madalin

cica un mare avantaj al stupului pe 10 rame de 1/1 este ca ii poti baga unu in altu si ocupa mai putin loc , acest lucru nu se aplica si la sitele ( ups stupii ) batranului , nu pentru ca ar avea un defect , nu , acesti stupi sunt unicat  :finger:

Bătrânul

#101
Citat din: Bătrânul din Octombrie 17, 2013, 08:49:57 AM
Ioane aceasta fabrica a facut pina acum circa 240000 (douasutepatruzecidemii stupi) Citi ani ar trebui sa fabrici tu si cei citiva ca tine atitia stupi??? Problema voastra nu se rezolva prin a combate www.stupiibatranului.ro !!!! Productibilitatea, economicitatea , organizarea , promovarea sint concepte la care trebuie sa apelati si nu incercarea de denigrare a celui care a reusit si la care treaba merge deja aproape de la sine din ce in ce mai bine.  :yes: Va urez succes ! (analizati vorbele mele )  :thanks: :thanks: :thanks:
Se pare ca nu ati inteles ... :nod: :nod:Imi pare rau pentru voi !!! :nod: :nod: Va ures tot binele din lume  :hi: ^:)^ ^:)^

stefan83

Citat din: ioanardelean55 din Octombrie 17, 2013, 01:07:56 PM

Ce greu duci tu ? citi stupi ai ? Te obiga cineva sa faci apicultura ?T-am cerut eu ceva ? Eu nu-am cerut niciodata sa mi se faca reclama la nimic , iar ceeace am scris a fost o gluma pe care cei avizati sigur au inteleso  .  Vezi ca in dictionarul limbi romane mai sint si cuvinte cu doua intelesuri , Te bagi ca musca-n lapte fara sa-ti ceara cineva parerea , Intra mai bine in dialog ,, cu cei care intradevar duc greul " si lasane pe noi cei din ,,gasca" in pace .

Specific "batranilor" ... cand sunt incoltiti si trebuie sa dea socoteala pentru tepe si afirmatii mincinoase ....JIGNESC si INSULTA pe cei mici. Atata aroganta si lipsa de omenie mai rar...bine ca e totul virtual ca ar fi in stare sa-ti "rupa gatul". Cand o dau in bara si gresesc ...ei defapt glumesc stati linistiti. Cand sunt coplesiti se supara si fug...fiti pe faza si veti vedea !

Apropos de "lasane pe noi cei din ,,gasca" in pace " ... eu va las....dar nu va lasa cei multi !

Fiti atenti la ce ton foloseste, si in ce hal se adreseaza intr-o discutie civilizata ... sau domnii din gasca cu pricina inteleg civilizatia prin "pupaturi in partile moi".
Pomenesc de DEX dar nu sunt in stare sa lege doua vorbe ... dar "E GREU SA VORBESTE ROMANESTE !"  =))

Daca tot discutam de tepari si de ce reclama isi fac aici hai se le zicem Tepes primului domn (Ba...ul) si Motoc celui de-al doilea (ioa.....n55). :qp: :qp: :qp: Gasca e mult mai mare....dar si personaje istorice la indigo sunt pe masura.....scoateti capul dragilor !

R E S P E C T d-lui Stefan Madalin ... invidiosule strici tu afacerile oamenilor  =)) ei se "chinuieste" sa ascuta tepele ce stii dumneata !
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

cristian87

Batrane tot respectul pentru spiritul antreprenorial.
Daca toti cei 240oo0 de stupi facuti de tine sunt la fel de prosti ca cei pe care i-am cumparat eu de la voi  atunci aveti 240000 de rebuturi.
Sunt multi fraieri pe lumea asta daca ati vandut atatea bucati. Eu unca nu am intalnit un singur apicultor care sa fi facut o a doua comanda la voi.
Deci : Seriozitate -zero barat
          Calitate -----zero barat
         Cantitatea nu mai conteaza
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

stefan83

#104
Citat din: cristian87 din Octombrie 17, 2013, 03:40:10 PM
Batrane tot respectul pentru spiritul antreprenorial.
Daca toti cei 240oo0 de stupi facuti de tine sunt la fel de prosti ca cei pe care i-am cumparat eu de la voi  atunci aveti 240000 de rebuturi.
Sunt multi fraieri pe lumea asta daca ati vandut atatea bucati. Eu unca nu am intalnit un singur apicultor care sa fi facut o a doua comanda la voi.
Deci : Seriozitate -zero barat
          Calitate -----zero barat
         Cantitatea nu mai conteaza


:i_love_you: n-am cuvinte ...esti divin
Totusi faci o mica greseala....nu sunt atatea rebuturi....din total...sunt cativa de nota 10...adica cei prezentati la targuri si expozitii...esti de acord ?
Atatea rebuturi .... atatea tepe .... ca pe vremea lui Tepes ... o padure de tepe ... pentru romani din pacate. Nu radeti...e de plans !

Tepes ne ureaza "tot binele din lume" un fel de "adio si n-am cuvinte" ...penibil.

R E S P E C T  D-le cristian87