Primii nostri stupi din poliuretan

Creat de SPYKAL, Ianuarie 05, 2013, 02:43:34 PM

« precedentul - următorul »

crombra

#15
Citat din: stefanescu din Ianuarie 07, 2013, 08:30:45 AM
Vad ca preturile is actuale. Din greseala nu ai Marius si o poza cu colectorul de polen?
Ba da. Derulati pagina in jos.

http://www.stupi.ro/index.php?page=descriere-stup-ro-stupi

Si in curand va apare soclul cu colector de polen incorporat(vezi un desen in linkul de mai sus). Patronul firmei Faroger mi-a promis ca va fi scos pe piata la primele targuri din martie impreuna cu Roinita pe 2 x3 rame 1/1 cu hranitor pentru 1 sau doua roiuri.   :new: :yes:  :bravo:
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

stefanescu

O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

SPYKAL

Va prezint viitorul "paznic" al micii noastre stupine (deocamdata), surprins in timpul unei sedinte de "antrenament". Scuzati calitatea filmarii dar a fost executata cu telefonul mobil. Vizionare placuta !!!! :hi: :hi:

SPYKAL

Cateva instantanee din stupi surprinse astazi ...... :yes: :yes: Cum vi se pare activitatea fetelor mele???!!!! Se prezinta bine dupa iarna petrecuta la ..... caldurica???

SPYKAL

Vineeeeee primavaraaaaa!!!!!! :yes: :yes: :yes: :yes:

SPYKAL

Anul acesta,la noi,iepurasul de Pasti a venit ceva mai devreme cu...opt stupi noi nouti din poliuretan :yes: :yes:. Noutatea adusa de cei de la FAROGER acestui model de stupi consta in ....SOCLUL CU COLECTOR DE POLEN INCORPORAT!!! Ingenios si foarte util totodata!!! :bravo: :bravo:...domnilor!!!

F.Liviu

Foarte darnic iepurasul ala, felicitari!
Pe cel de fel de magazii vei merge ?
Omul destept invata de la altii , cel mediocru din greseli , iar prostul le stie pe toate.

F.Liviu

Ca o completare la mesajul de mai sus:

- dl.Crombra din cate stiu merge pe magazii de 3/4
- dl.Florin-braileanul (FlorinI) din cate stiu merge pe 2 magazii de 1/2.

Dincolo de pretul mai mare la varianta cu 2x1/2, de ce ai alege o varianta sau alta ?
Omul destept invata de la altii , cel mediocru din greseli , iar prostul le stie pe toate.

SPYKAL

#23
Așa arată la acest moment stupina noastră!

F.Liviu

super cortul ala, poti sa imi spui cat ai dat pe el te rog ?
Omul destept invata de la altii , cel mediocru din greseli , iar prostul le stie pe toate.

SPYKAL

#25
Citat din: F.Liviu din Iunie 10, 2013, 10:37:30 AM
super cortul ala, poti sa imi spui cat ai dat pe el te rog ?
De pe net l-am luat si am dat 230 RON, cu transport cu tot.

octav

are si la practiker tot cam asa la pret. Sau cel putin acum 1 luna la cel din Bucuresti militari avea. Nu mai stiu exact pretul, dar tot ceva de genul asta era.
http://jimm69.sunphoto.ro

Fa cat mai multe greseli cu putinta, dar tine minte un singur lucru; nu fa de doua ori aceasi greseala. Si te vei dezvolta ---
OSHO - Curajul Placerea de a trai periculos

SPYKAL

cateva poze din stupina care a mai crescut un pic ..... :wink:

SPYKAL

Poze din  stupina.  Asa am inceput anul trecut......

SPYKAL

Asa se prezinta stupina noastra in acest moment.... Cred ca este un  progres nu???