Vreau sa intru intr-o asociatie

Creat de dragos2006, Februarie 23, 2010, 12:32:11 PM

« precedentul - următorul »

D006

Buna ziua,
Doresc sa stiu cum pot intra intr-o asociatie apicola care sa ma sprijine in obtinerea de fonduri prin PNA. Ma gandesc ca facand parte dintr-o asociatie care sa-si promoveze interesele comune ale membrilor sai, sa devenim cu totii mai puternici.
Scopul meu imediat este acela de a reusi sa obtin bani prin PNA pentru achizita de roiuri si/sau familii de albine.
Daca exista asociatii deja formate  care au nevoie de un membru tanar si pus pe treaba, astept  sfaturi si propuneri din partea acestora.
Multumesc.
0746121289

D006

O precizare ar fi ca ma deplasez f mult in zonele Bucuresti si Buzau.

filip

Citat din: larsonBuna ziua,
Doresc sa stiu cum pot intra intr-o asociatie apicola care sa ma sprijine in obtinerea de fonduri prin PNA. Ma gandesc ca facand parte dintr-o asociatie care sa-si promoveze interesele comune ale membrilor sai, sa devenim cu totii mai puternici.
Scopul meu imediat este acela de a reusi sa obtin bani prin PNA pentru achizita de roiuri si/sau familii de albine.
Daca exista asociatii deja formate  care au nevoie de un membru tanar si pus pe treaba, astept  sfaturi si propuneri din partea acestora.
Multumesc.
0746121289
Salut!
Un raspuns cinstit,multi din apicultorii cu state vechi nu stiu cu ce se mananca PNA-ul
De inscrist in asociatie te poti inscrie la ACA ori alta asociatie apicola.
Trebuie sa cumperi totul cu factura de la firme acreditate.
Eu in 2008 nu am primit subventia pe medicamente fiindca nu erau cumparate prin ACA,le cumparasem de la Faget la targul apicol.
Asa ca si tacerea e un raspuns uneori.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

ciprianpop

Citat din: roxana@ ciprianpop
Sunteti EMO ? De unde atitudinea asta delasatoare ?
Din contra ...aici totul e frumos.....si posibil.
Aici ...va veti simti bine :)

de unde sunteti? DIN COPAC? unde vine asta in romania?  cred ca acolo va e locul! si apropo cred ca si fotografia ...nu degeaba v ati aleso ....pt ca va seamana!
Apicultura este o loterie! Si asta ii sporeste frumusetea!

D006

Cand ti-am zis ca esti ....inteligent....la ce crezi ca ma refeream ?
Esti ...un dulce.
Te pup.

proapis13

Citat din: larsonBuna ziua,
Doresc sa stiu cum pot intra intr-o asociatie apicola care sa ma sprijine in obtinerea de fonduri prin PNA. Ma gandesc ca facand parte dintr-o asociatie care sa-si promoveze interesele comune ale membrilor sai, sa devenim cu totii mai puternici.
Scopul meu imediat este acela de a reusi sa obtin bani prin PNA pentru achizita de roiuri si/sau familii de albine.
Daca exista asociatii deja formate  care au nevoie de un membru tanar si pus pe treaba, astept  sfaturi si propuneri din partea acestora.
Multumesc.
0746121289
Asociatia PRO APIS Turnu - Severin va vine in ajutor
indiferent de zona geografica in care locuiti
tel - 0722660508
tel - 0723675169
tel - 0747404979
:nod:  :hi:

D006

:hi: POTI VENII SI LA CONSTANTA.0752127751  .TE PUTEM AJUTA SI CU PROECTE ,CONSULTANTA .

puiu

Roxana
Da-i un deget ca...
Atentie la diametrul d... :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

D006

Va multumesc tuturor pentru mesaje.
Am ascultat emisiunea "Iarba verde de acasa" in care se punea problema infiintarii asociatiilor de producatori in toate sectoarele agriculturii. Numai un numar suficient de oameni organizati si cu interese comune pot fi luati in seama si li se pot atribui drepturi.
Chiar de aici din forum se vede ca unii dintre noi nu au ce cauta in aceste organizatii fie pentu ca sunt frustrati, fie distructivi si nu pot fi luati in seama ca oameni. Nu cu aceia vreau sa discut.
Voi cantari si voi intra intr-o asociatie.