prezentare

Creat de Paraschivescu Teodor, Ianuarie 11, 2016, 05:49:50 PM

« precedentul - următorul »

Paraschivescu Teodor

Poate cineva sa imi spuna si mie ce copac este acesta?

ionut vlv

nu deslusesc prea bine din foto,dar 90% e artar.
se zice ca fiecare om are doua vieti.pe a doua incepe sa o traiasca in momentul cand isi da seama ca are numai una.

Paraschivescu Teodor

Asa credeam si ieu dar nu ream sigur ,albinele mele sunt foarte atrase de acele flori.

Paraschivescu Teodor

Unul dintre recordisti

Paraschivescu Teodor

VA UREZ TUTUROR UN PASTE FERICIT SI MULTA SANATATE :paște:

Paraschivescu Teodor

Buna ziua .Dupa ce a trecut furia vremi de ieri am reusit sa axtrag si ieu ce a mai ramas prin rame .De la 2 orizontali pe 16 rame si 1 pe 20 aproximativ 40 kg miere .A era sa uit +un cat de trei sferturi dar de departe cel pe 20 de rame a fost vedeta .

dan sebastian

Bine că ai început cu dreptul. Mai bine ceva decât nimic. Oricum vine ea si floarea soarelui. Îmi pare rau de vremea imposibilă din timpul salcâmului.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Paraschivescu Teodor

Asta e sunt pregatit pentru facut roi.Si o sa fac atati cat pot .

Paraschivescu Teodor

Ieri am primit un roi de la un domn am fost sunat sa merg sa il iau din curtea dansului .Credeti ca se impune sai fac un tratament ca la carte .Aducandul alaturi de ai mei sa nu cunva sa aduc si ceva boli .Cu toate ca se stie ca familia din care provine este una sanatoasa.Multumesc anticipat pentru raspuns.

apivasmob

Dupa ce se linisteste si isi incepe activitatea normal se preteaza un trat.antivaroua.
Sanatate tuturor apicultorilor

Paraschivescu Teodor

Multumesc frumos .Ar trebui sa tratez si pentru alte boli.

Paraschivescu Teodor

Niste roi

Paraschivescu Teodor

Rama combatere Varoa

dorindafi

ma , lasati artificiile pt sarbatori
sa combateti paduchii folositi tratamentele
dece ? i-a ginditiva daca pica culesul cine mai oua in rama claditoare  :nudie: fluerici
si toate astea sunt petrecute de mine nu din carti
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Paraschivescu Teodor

Si uite asa  mai invat cate ceva .Multumesc de observatie. Orce sut in fund un pas inainte