tudor revnic

Creat de tudorrevnic, Ianuarie 12, 2014, 11:32:20 AM

« precedentul - următorul »

tudorrevnic

Salutare

Ma numesc Tudor Revnic am 31 de primaveri sunt din Cluj si de 6 ani lucrez si locuiesc in Bucuresti.
Contactul cu albina l-am avut acu 2 ani cand am primt de la un prieten doi Roi pt ca a vazut in curtea socrilor doua lazi de pe vremea cand avea si socrumio albine. Din pacate in primavara am iesit doar cu unu al doilea bezmatizanduse.
Pe cel ramas l=am impartit in doua pt ca primisem de la unalt prieten o matca vazinduma suparat.
anul trecut am mai primt doi roi de la un unchi de al meu care este si el apicultor din Lugoj si am mai cumparat doi roi in lazi ME pt a putea vedea cu ce model de stup ma inpac cel mai bine si care se preteaza la zona in care ma aflu.

orbanstefan64

bine ai venit!
vis a vis de lazi ,depinde ce vrei in vii tor ....stationar :merg si orizontalii pe 16-18 rame,verticali pe 12 , pastoral: parerea mea vertical  10 rame .
sa ai succes in ceace faci !!!!!
Doamne ajuta clujene!!!! :hi: :hi: :hi:

tudorrevnic

Citat din: orbanstefan64 din Ianuarie 12, 2014, 12:16:47 PM
bine ai venit!
vis a vis de lazi ,depinde ce vrei in vii tor ....stationar :merg si orizontalii pe 16-18 rame,verticali pe 12 , pastoral: parerea mea vertical  10 rame .
sa ai succes in ceace faci !!!!!
Doamne ajuta clujene!!!! :hi: :hi: :hi:

Ms de privire cat despre lazi sunt inca la nivelul de test pt ca la fel ca si zicala " cel mai scurt drum e ala pe care il sti"cred ca cele mai bune lazi sunt cele cu care iti place tie sa lucrezi cel mai mul.

P.S
sa sti ca pagina ta ma facut sa scriu si eu. sunt la pag 103 :P

Aurelian A.

"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj." Ion Creanga

cazacu marius

macin-Tulcea

tudorrevnic

si daca nu mai am poze cu stupina inca pun cateva poze cu o alta pasiune

Marius-ursulakhe

Bine ai venit
Salutare sefu tunning auto?

tudorrevnic

Citat din: ursulakhe din Ianuarie 18, 2014, 09:23:11 AM
Bine ai venit
Salutare sefu tunning auto?

salut

Nu e tunning este meganul rs din 2012 si avea 265 caluti.
Masina nu era a mea ci o luasem de la renault pt a scrie un articol despre acest model la o revista auto unde lucra un prieten

tudorrevnic

o poza cu stupi din dotare

orbanstefan64

Citat din: tudorrevnic din Ianuarie 12, 2014, 01:48:48 PM
Citat din: orbanstefan64 din Ianuarie 12, 2014, 12:16:47 PM
bine ai venit!
vis a vis de lazi ,depinde ce vrei in vii tor ....stationar :merg si orizontalii pe 16-18 rame,verticali pe 12 , pastoral: parerea mea vertical  10 rame .
sa ai succes in ceace faci !!!!!
Doamne ajuta clujene!!!! :hi: :hi: :hi:

Ms de privire cat despre lazi sunt inca la nivelul de test pt ca la fel ca si zicala " cel mai scurt drum e ala pe care il sti"cred ca cele mai bune lazi sunt cele cu care iti place tie sa lucrezi cel mai mul.

P.S
sa sti ca pagina ta ma facut sa scriu si eu. sunt la pag 103 :P
da.si asta ii adevarat.
ia tot ce gaseti bun restul banga in cos ! :hi: :hi: :hi: