Toma Sergiu

Creat de Toma Sergiu, Iulie 04, 2012, 06:01:34 PM

« precedentul - următorul »

Toma Sergiu

Salutare tuturor !!! :welcome: Nu cred ca e nevoie sa ma mai prezint pentru ca nu sunt nou pe forum, dar as vrea sa va spun ca asteptarea mea de cativa ani a luat sfarsit si ca visul meu de mic copil sa implinit sa am albinutele mele dragi! Anul acesta am inceput cu 4 roi si sper ca voi mai face 1-2 pana cand da frigul . Acesti 4 roi se dezvolta excelent si sunt foarte multumit de ei! Va pot prezenta cateva poze !!!
PS: Stupi momentan sunt in curtea mea dar la anu vor avea o noua locatie foarte buna, scuzati de postamente sunt inprovizate doar pentru o perioada scurta  :hi:


Toma Sergiu

Cateva poze !  :P

bucovineanu

De boala incepatorului nu vrei sa scapi. E tarziu de acum sa mai faci roi. Stimuleaza-i pe cei care ii pentru a avea sanse sa iasa din iarna. Cei facuti de acum inainte nu prea au aceste sanse.

Toma Sergiu

Citat din: bucovineanu din Iulie 04, 2012, 06:22:30 PM
De boala incepatorului nu vrei sa scapi. E tarziu de acum sa mai faci roi. Stimuleaza-i pe cei care ii pentru a avea sanse sa iasa din iarna. Cei facuti de acum inainte nu prea au aceste sanse.


Asa ma gandeam si eu domnule Bucovineanu dar cred ca o sa-i cumpar de la cnv care i are de 1 luna si cv in lada ;) , mai vad eu acuma ce va urma,  numai bine! :hi:

Marius-ursulakhe

Bine ai venit pe acest forum sergiu.Ar fi placut totusi o mica descriere a ta (varsta locatie ocupatie)sa stim si noi cu cine si cum vorbim oricum frumoase poze si la mai multi stupi :bravo:

Toma Sergiu

Pai cred ca se observa si la detali  :wink2:   ..... Sunt din sat. VĂRD, com. Chirpar, jud. SIBIU am 18 ani, inca sunt elev, si cum ziceam nu sunt asa nou pe forum sunt de aproape 1 an ......Va multumesc frumos si eu sper sa ajung la cati mai multi  :thanks:

orbanstefan64

salut sergiule !!!!
nu te lasa da inainte!!!!!!!
:hi: :hi: :hi: :hi:

Toma Sergiu

Salutare domnule Stefan nu ma voi lasa niciodata de asa ceva!!!  :hi: :hi: :beer:

stefan1

  Sergiule, ne-ai prezentat poze faine, ai o stupina frumoasa! Ce sa mai vorbesc de perspective?... Cred ca acum esti cel mai tanar de pe forum, ai toata viata in fata sa te perfectionezi si sa obtii rezultate tot mai bune. Succes in toate!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

apivasmob

Lasati-l ca este tanar.Frumoasa vatra se vede in poze. :D :D
Si daca ai timp fa un tratament antivaroa.
Sanatate tuturor apicultorilor

RazvanTi

ce te invidiez pentru a 6-a poza...
eu de la o intepatura ma umflu ca un butoi si stau asa vre-o 3 zile.
ca atare ma blindez bine inainte sa intru in stupina (sa umblu in stupi ca asa intre ele ma mai duc sa le urmaresc la urdinis si fara masca).
succes in continuare si da-i inainte ca apicultura e frumoasa.
pacat ca nu am descoperit-o mai devreme...
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

NiKoN

 
Citat din: RazvanTi din Iulie 10, 2012, 10:20:14 AM
pacat ca nu am descoperit-o mai devreme...
Razvan, acelasi lucru il regret si eu. Mai ales ca in tineretile mele am avut doua ocazii rare, de doua ori s-au pripasit roii in via bunicilor, insa nu am stiut cum sa procedez. Succes Sergiu in viata si apicultura!
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

cili

Sunt in anul 2 de apicultură şi tot mă îmbrac în armura aceea , ai mult curaj , deci , dă-i înainte ! Şi...ai destul timp să te dezvolţi .

pharaonu75

Ignorati durerea asociata intepaturilor si totul va fi bine! =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

jenica67

        Dati repede cu otet pe intepaturi si nu o sa mai aveti probleme !
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?