Ajutoare pentru apicultori

Creat de MirceaCalin, Martie 23, 2020, 11:06:56 AM

« precedentul - următorul »


pistol28

Guvernul a aprobat miercuri Hotărârea privind schema ,,Ajutor de minimis pentru compensarea efectelor fenomenelor hidrometeorologice nefavorabile manifestate în perioada martie – mai 2021 asupra sectorului apicol", care prevede ajutoare de 23,7 lei pentru o familie de albine. Ajutoarele merg la 2.246.866 familii de albine.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Perioada de depunere a cererilor şi documentelor însoțitoare este cuprinsă între a doua zi lucrătoare după intrarea în vigoare a prezentei hotărâri și 26 noiembrie 2021. Schema se derulează prin centrele județene ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, iar termenul de plată este 31 decembrie 2021.


https://www.digi24.ro/stiri/economie/agricultura/10-milioane-de-euro-pentru-sectorul-apicol-schema-de-ajutor-a-fost-aprobata-in-sedinta-de-guvern-1739323
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

Eugen B

As fi curios real cate familii sunt

dan sebastian

#4
2.3 milioane familii de albine declarate. Mai sunt 2 zile de depunere cereri. Pana Acum pt 1.3 mil fam au fost depuse cereri.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.


Eugen B

Undeva la 1.66mil de stupi au fost pt minimis din cate stiu.
Nu stiu de ce nu exista ceva stabil pentru apicultori. In afara de PNA care se schimba oarecum la cativa sni, dar nu toata lumea il poate acceasa. Daca ai bani ai pna daca nu mai greu.
As prefera un pret decent la miere, un pret european daca tot suntrm in UE.
Preturile din centrul europei pot fi verificate   un 5 euro la poli ar fi cat de cat bun si la salcam spre 8-9euro.
Vad pe fb ca sunt f multi care asteptau un minimis sau orice ajutor.
Cred ca multi stupari care fsc mai ales ststionar vor disparea cu timpul

albinasebes

Știți ceva despre ajutorul covid?
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)