PLACERE -BANI

Creat de Stefan Madalin, Octombrie 16, 2013, 03:32:42 PM

« precedentul - următorul »

Stefan Madalin

nu sunt pus harta te rog sa ma crezi , doar ca nu inteleg cum sa vrei sa te apuci de ceva daca nu sti nici macar cu ce se mananca treaba aia . In viata cred ca mai intai te duci la scoala si pe urma faci ceva . Asta e parerea mea .

D006

  Stii ce greu este sa ai o groaza de inventar apicol care sta in ploaie deoarece infrastructura nu a tinut pasul cu inmultirea familiilor de albine ?

Stefan Madalin

Ma gandesc ca e greu , am vazut si la tine cateva etape . Daca bugetul va fi depasit considerabil o sa mai vand din familii si banii ii bag ii infrastructura .
Daca mergi incet nu ajungi la timp si daca fugi te poti impiedica .


PARINTELE

Pana sa ajungem sa facem profit din apicultura, cred ca ar trebui sa-i descoperim tainele din pura placere şi dorinta de cunoastere, iar dupa ceva ani de munca si experienta, sa ne gandim la o afacere

sorinnel

Eu m-am gandit sa fac din apicultura o afacere dupa 15 ani de apicultura hobby. Nu stiu de ce am asteptat atat  ))/
Sorin Pop

cipik

Citat din: sorinnel din Noiembrie 24, 2013, 08:10:27 PM
Eu m-am gandit sa fac din apicultura o afacere dupa 15 ani de apicultura hobby. Nu stiu de ce am asteptat atat  ))/
Raspuns: Ai acumulat experienta si ai verificat compatibilitatea cu albinele. Sanatate
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

PARINTELE

Citat din: sorinnel din Noiembrie 24, 2013, 08:10:27 PM
Eu m-am gandit sa fac din apicultura o afacere dupa 15 ani de apicultura hobby. Nu stiu de ce am asteptat atat  ))/

oricand exista un inceput.

kamy

Pentru mine sa stau vara pe plaja e o placere,dar am fost intr-un an cu stupii si abia am scos cheltuielile si nu mai aveam nici-o placere in a sta pe plaja!orice placere daca nu e intretinuta cu lovelele necesare se rasufla!

Florin D.

Sa ai in grija 1-5 stupi...da...e o PLACERE.
Dar cand incepi sa-ti rupi carca si sa pompezi resurse, ai in vedere sa faci si ceva BANI.

D006

  Florine nu uita ca banii nu sunt un scop ci un mijloc !

Florin D.

Evident ca banul este un mijloc. Evolutia de la troc la moneda si apoi hartie. Nu intentionez sa colectionez hartii. :)
Am vrut doar sa fiu in ton cu topicul...PLACERE-BANI

D006

banii aduc placere , invers mai complicat ... :D

sorinnel

Banii n-aduc fericirea :nono:..... dar o cumpara  :yes:
Sorin Pop

kamy

Si o intretin sa fim seriosi!

albinasebes

depinde ce te face fericit
Moara cu noroc se termina cu o concluzie careia ii dau dreptate: linistea colibei tale te face fericit
acum se pune intrebarea, ce factori influenteaza realizarea acesteia
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)