Pretul ZAHAR

Creat de Bătrânul, Februarie 07, 2011, 01:59:08 PM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Am fost la Fabrica de zahar Bod .  Atentiune PRETUL ZAHARULUI IN FABRICA ESTE DE 4,5 ron PLUS TVA !!! Sfatul meu cumparati din stocuri cit mai puteti . Zaharul pudra la Metro tot azi 20,5 ron la 3 kg

D006

  La Bod este normal ca zaharul sa fie mai scump deoarece este sprodus din sfecla de zahar autohtona ! Cel din trestie este mai ieftin.

albinasebes

zaharul de ludus e mai ieftin, inca se gaseste cu 180 lei sacul de 50 kg, din cate stiu e de sfecla.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

sas angelica

Citat din: albinasebes din Februarie 07, 2011, 09:08:24 PM
zaharul de ludus e mai ieftin, inca se gaseste cu 180 lei sacul de 50 kg, din cate stiu e de sfecla.

de unde cumperi zahar de ludus la sac? :hi:
Carpe diem!

albinasebes

mai este la depozite, magazine en gros
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

albinasebes

a crescut pretul si pe la noi
zaharul de ludus e 217 lei sacul de 50 kg.
mai ieftin, la 4,2 lei/kg la peny
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

sas angelica

am cumparat ieri, de la unirea II cu 200 lei un sac de 50 kg
Carpe diem!

albinasebes

de unde din unirea II? la ce magazin?
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

sas angelica

nu stiu cum il cheama pe magazin. este pe drumul catre razboieni, la vreo 200 metri de intersectia cu ocna mures, pe partea stanga. localnicii ii spun "la piticu"
Carpe diem!

albinasebes

multumesc de informatii
am luat cu 210 sacul, oricum se mai scumpeste din cate vad cum merg lucrurile in tara
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

marian sima

Stie careva cit costa zaharul in Bulgaria?

sas angelica

Citat din: albinasebes din Martie 06, 2011, 01:23:40 PM
multumesc de informatii
am luat cu 210 sacul, oricum se mai scumpeste din cate vad cum merg lucrurile in tara

am citit pe undeva pe net, nu mai stiu unde, ca se preconizeaza ca pana in mai zaharul sa ajunga la 7 lei kg
Carpe diem!

bucovineanu

Era previziunea lui Dumitriu pe stuparitul.

D006

  Avand in vedere ultimile actiuni ale Garzii Financiare si a vamii , vor dispare tirurile pline cu zahar adus la "negru" astfel incat este posibil ca pretul sa creasca.

marian sima

Zaharul este adus din Bulgaria si ambalat si etichetat la noi,de acea am si intrebat daca cunoaste cineva ce pret mai e la Bulgari.