Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

evulet78

Fondul forestier are regim special. Nu il puteti concesiona asa usor.
miere de albine - Un proiect personal ce poate se va dezvolta.
miere bucovina pe google+
miere bucovina pe facebook

APISBAD

Daca pot sa il concesionez pe 50-100 de ani da asi investi la maxim ....  daca nu ....nu !!! ... cred ca si pe o durata de 20 de ani asi fi dispus sa fac o investitie majora ! problema este sa pot sa intru in posesie ..... nu se poate trebuie sa existe o portita !!!??

D006

  Daca ai bani in buzunar te duci si cauti o casa batraneasca de vanzare care are curtea de peste 1000 m.  sari cu banul si ai rezolvat problema vetrei de stupina.

orbanstefan64

iar daca n ai bani??????? faci o concesiune ,o arendare o chirie si mergi inainte pina faci banii.

POSTASUL

Citat din: evulet78 din Ianuarie 19, 2012, 05:57:11 PM
Fondul forestier are regim special. Nu il puteti concesiona asa usor.
da intradevar este cu regim special!!!!    DAR! daca te duci si vb. cu seful de ocol din zona ta nu cred ca ati va interzice sa ampalseszi 20-50 de fam de albine intrun anumit loc
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

APISBAD

Va multumesc pentru raspunsuri .... am inteles ,deci nu se poate concesiona .... va doresc o seara buna in continoare  :hi:

cristian87

am in zona stupari care "parcheaza' pavilionul  la marginea padurii pe durata sezonului apicol
puteti arenda o faneata in apropierea zonei care va intereseaza sau puteti face pastoral la padure
mierea dulce mult aduce si seful de ocol chiar daca e pedelist ( obligatoriu toti sunt momentan)e om si el
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

POSTASUL

Citat din: cristian87 din Ianuarie 19, 2012, 09:41:26 PM
am in zona stupari care "parcheaza' pavilionul  la marginea padurii pe durata sezonului apicol
puteti arenda o faneata in apropierea zonei care va intereseaza sau puteti face pastoral la padure
mierea dulce mult aduce si seful de ocol chiar daca e pedelist ( obligatoriu toti sunt momentan)e om si el
:bravo: :rotfl:  :rotfl:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

APISBAD

DL. postas pai nu asa !... vreau ca pe suprafata respectiva  sa construisc cladire cu specific apicol ,imprejmuire totala , drum de acces ,adica o vatra conform normelor UE !....Ceia ce imi recommandati dv. eu  fac de 10 ani
De fapt cristian imi recomanda nu dv..... scuze !!

cristian87

Atunci urmati sfatul dat de Dragos .
Nu poti incepe nimic pe pamantul altuia
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

APISBAD


D006

  Pe piscuri asemanatoare...

andrei_calinescu

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 22, 2012, 06:04:11 PM
  Pe piscuri asemanatoare...

Poza asta s-ar putea intitula simplu : UE

gabush86

se intituleaza:  tzapi turcia ;))

D006

   Daca afara ninge frumos si drumurile sunt blocate am inceput sa fac lectura de specialitate .
  Am facut un mic film si daca va place publicului voi mai face si altele.