Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

D006

Citat din: jonny_it din Februarie 03, 2012, 04:58:02 PM
.....
Fructe = struguri,prune,mere fermentate ... eventual distilate
Miscare = dans in jurul gratarului

Regim de viata sanatos!

:)


..


=))... =))..asa Johny..:))/./.alea da fructe

..aia da miscare.,.:))

imi aduc aminte o fraza a lui Pupemea ca lui ii place mazarea, cartoful si alte cereale transformate in fleicutze de purcel..:))

balasbebe

Citat din: dragos2006 din Februarie 03, 2012, 03:43:06 PM
  Normal ! trebuie sa existe si unul responsabil cu administratia . E adaverat ca in fisa postului meu scrie ca trebuie sa ma ocup de gratare , spritzane , entertainment , etc.
  Am cel mai fericit loc de munca din lume !
O poza, un film ceva te rog. Cei de la KODAK au dat faliment. Eu stiu ca nu-ti trebuie cliseu.
Vreau poza cu  zapada, ca stiu ca poti.

orbanstefan64

Citat din: jonny_it din Februarie 03, 2012, 04:58:02 PM
Citat din: bio din Februarie 03, 2012, 04:53:05 PM
..nu de alta, dar lumea stie ca esti de profesie medic si recomanzi un regim de viata sanatos, bogat in fructe si miscare...

Fructe = struguri,prune,mere fermentate ... eventual distilate
Miscare = dans in jurul gratarului

Regim de viata sanatos!

:)


da da da was ist das was ist los  =)) =)) =))

balasbebe

=Wwas ist  das
Cand bei ginars(rachiu)

D006

 Fratilor la mine a nins ca in 54 !

stupar

Poti muta la etaj,la primavara,daca se topeste dintr-odata va fii inundatii. :nod:

cristian87

waw e ceva zapada acolo
deci la tine se referea Ingas :lol:
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

D006

   Cand a zis Igas ca va ninge la greu noi am luat in ras spusele lui , numai ca in ziua de azi nu trebuie sa mai contrazicem serviciile meteo .

  Acum ne delectam cu bunatati culinare :

balasbebe

Scriam pe undeva ca turta este la putere. Acum vad ca este Zanussi. Stiam ca ceva nu merge, dar vad ca ai serios de munca.

jonny_it

Citat din: dragos2006 din Februarie 07, 2012, 12:27:58 AM
   Cand a zis Igas ca va ninge la greu noi am luat in ras spusele lui , numai ca in ziua de azi nu trebuie sa mai contrazicem serviciile meteo .

  Acum ne delectam cu bunatati culinare :

Esti norocos cu zapada aia, dai lovitura cu polenul la primavara!

D006

   Prin decembrie eram suparat din cauza secetei numai ca acum ii multumesc lui Dumnezeu si ma inchin cu ambele maini ca am primit la apa de nu o putem duce ! Albine si sanatate sa avem ca restul se rezolva !

Kiwi Bee

Dragos,
pina ai asa bunatati pe masa nici nu trebuie sa iesi din casa.  :bravo:

gore

Salut Dragos, la stupi n-ai ajuns? Cum arata dupa o asa zapada, pt. ca eu nu am ajuns dar soacramea spune ca zapada in curte e de 1,20m . Sper sa-i gasesc cu albina vie. ^:)^
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

D006

#5398
  Am zapada cat casa , vantul bate de te ia pe sus , iluminatul stradal s-a oprit , circulatia auto este blocata . Albinele sunt probabil sub zapada .In acest timp un baiat de isprava din Algeria face apicultura in desert , are respectul meu pe viata indiferent cum il cheama si indeiferent la ce Dumnezeu se roaga !

Nea Costica din Buzau

#5399
Citat din: cristian87 din Februarie 07, 2012, 12:18:07 AM
[waw e ceva zapada acolo
deci la tine se referea Ingas :lol:]
Invers!!  :rotfl: =)). Da ai vazut ca are echipa  =D>, [seful de echipa a fost totdeuna cel mai lenes, vorba lui Janese]. Sa-ti traiasca Dragos, si sa te iubeasca!!  =D> Te salut Cristian!!  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!