Pustu stuparul

Creat de Pustu, Noiembrie 24, 2013, 02:50:05 AM

« precedentul - următorul »

sorinma

Citat din: Pustu din Februarie 09, 2016, 08:47:13 PM
Citat din: trantore din Februarie 08, 2016, 06:55:32 PM
le-am vazut si eu da nu mi-am dat seama la ce folosesc
Le dau eu de cap  =)) :rotfl:



Sigur o sa te descurci si o sa fi si multumit ca ai iesit cu ele din magazin...spune si pretul de curiozitate
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

Pustu

Citat din: sorinma din Februarie 09, 2016, 09:26:11 PM
Sigur o sa te descurci si o sa fi si multumit ca ai iesit cu ele din magazin...spune si pretul de curiozitate
19,99 bucata , parca
Sanatate

Cristel

#1562
Pustule, tu faci o afirmatie la minutul 6.10, ca albinele se vor trage in cuib. Tu chiar crezi asta?
La min. 7.27 ajungem la mal... Ma intreb ce vei face cand vei avea 5000 de stupi,asa cum ziceai odinioara... :D
La cat zahar le-ai dat in toamna, ai rezerve capacite, numai bune pentru roi! Nu inteleg de ce Dumnezeu ai mai dat si banii pe turte! Eu as fi descapacit 1o cm patrati din rezerve. Parerea mea ar fi sa mai strangi cuiburile, nu le lasa imprastiate!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Pustu

Citat din: Cristel din Februarie 10, 2016, 04:34:56 PM
La min. 7.27 ajungem la mal... Ma intreb ce vei face cand vei avea 5000 de stupi,asa cum ziceai odinioara... :D
Pe aia 5000 ii terminam in 10 minute  =)) Pai ce sa le fac ca numai sa-i numar imi ia 2 luni  =))
M-am dus pregatit [ ca si asa nu am ajuns la ei din 5 decembrie ] pentru orice situatie, mai putin pentru cea pe care am gasit-o  =))
Mai am 6 de strans . Restul sunt pe 4 rame
Multa sanatate

Pustu


marian_6777

Pustu, eu am luat Apifonda la 2,5 kg pachetul. Erau tot asa groase cam de trei centimetri. Am taiat pungile in trei parti egale, am pus continutul in pungi de unica folosinta, din cele folosite pentru sirop, apoi le-am intins frumos cu o sticla pana au ajuns la grosimea dorita. Podisoarele s-au asezat perfect. In partea de jos le-am tras cateva zgarieturi cu dalta (la turte bine-nteles) :)
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

trantore

eu am pus apifonda de 2,5 anu asta si am intors podisorul invers

Pustu

N-am curaj cu apifonda . Mi se pare prea fluida . Daca la 20 de grade e flescaita , la 35 curge apa din ea  =)) . Nu stiu cum e cu apifonda .

mape 48-petru manea

Sus pe rame nu sunt 35 de grade ---daca ti-e frica o poti pune pe o bucatica de folie sau in pungi de sul

Florin 25

 Salut ! Sunt  Florin  25  din  Dragasani , am  42  familii  de  albine , 45ani  si  urmaresc  live-urile tale  cu  interes

Pustu

Citat din: Florin 25 din Februarie 11, 2016, 10:59:54 PM
Salut ! Sunt  Florin  25  din  Dragasani , am  42  familii  de  albine , 45ani  si  urmaresc  live-urile tale  cu  interes
Salutare si sa ne auzim sanatosi

Pustu


Pustu


Pustu


Pustu