Multe...si marunte...si la ses, si-n munte...

Creat de flavius, Septembrie 05, 2010, 09:28:38 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

flavius

da, da, da, asa e...faraoane, sa traiesti...te invidiez pentru lotca aia, ceva de speriat...da' las' ca-mi fac si eu o super-salupa...placaj marin+epoxy...cam asa...

si al meu tot 25 CP are...al tau e tot in 2T, sau in 4T?

PS Slobozia nu e asa de departe de Pitesti... :zzz: :zzz: :zzz:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

flavius

16 crivace...hmm...cat are la plutire, 6-7m?...si ca greutate, unde ai ajuns cu ea? motorul unde il pui? ii faci suport special? oricum, treaba solida, traditionala...o sa cari tone cu ea.... fara nicio alta grija...felicitari...

din ce lemn ai construit-o? numai stejar, sau mai e si altceva?
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

pharaonu75

Barca are 6,66 metri, motorul este in 2 timpi si este pus pe suport metalic, pe ciocul din plan departat! Carena barcii este din stejar, iar peste ea, pe exterior am pus un platband destul de gros, de 5mm, pentru protectie impotriva frecarii/lovirii! Restul lemnului este de tei!
Barca nu e la Slobozia, e la malul Dunarii in apropiere de Giurgeni.
Am in plan sa-mi fac si un ponton, insa mai dureaza ceva, 2-3 ani! Deocamdata doar planuri!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Bătrânul

Am o barca de fibra de sticla cu fund dublu. cu volan parbliz 4 scaune...tip sport (schii) si un motor privet rusesc de 24 caii cine ma scapa de ei ca am INBATRINIT (betele le pastrez poate ma invite olteanul odata si pe mine la pescuit)

flavius

vreau eu niste poze...si daca zici ca nu-ti mai trebuie, te scap eu de ea... :zzz: :zzz: :zzz:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

flavius

azi a venit inca un colet din jermanica...3 ferastraie japoneze, ascutite brici, cu taietura fina-fina...unul e pentru alta persoana, celelalte doua-s ale mele...poze maine...cand pot...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

flavius

poze cu "jucariile"...sunt dozuki amandoua, in acelasi maner (detasabil), numai ca unul e super-hard (cel cu coama scurta...), iar celalalt este dozuki universal (coama intreaga...)...primul taie 0.6mm, al doilea numai 0.3mm...iar taietura este atat de fina, ca nu-ti vine sa crezi ca a trecut un ferastrau pe acolo...super-fain pentru tamplarie de mare clasa...

Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

flavius

scuze, am uitat sa le editez...inca o data...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

flavius

Apropo, w/e asta am facut si mustul...a iesit destul, da' mai putin ca anul trecut...asta, asa, ca sa iasa mai bun...poze maine, ca acum mi-e lene sa le micsorez si atasez...hic!...hic!... :limba: :limba:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

flavius

Bun, am editat si pozele cu mustul...scuzati "deranjul" din spate, da' cateodata nu e destul timp si pentru curatenie...hihihi...

Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

pharaonu75

Sa bei sanatos din el, atat acum cat si dupa ce fermenteaza!!!
:nebun: :nebun: :nebun:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

flavius

sarut-mana...numai ca in tot familionul nu stiu daca gasesti 2-3 ametiti care sa vrea must... toti il vor "dupa"...si mai ales in preajma sarbatorilor...inclusiv subsemnatul...cel mai bun vin e ala baut la gura sobei, in miros de lemne arse, cu nitele "porcarii" pe masa...atunci merge cate 2-3 kile de caciula, de la 5 dupa-amiaza pana mai spre dimineata...

daca te afli in drum prin pitesti peste vreo luna-doua, da-mi de veste...si ii dam cep impreuna... ce zici? :zzz: :zzz: :zzz:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

pharaonu75

Eu sunt adeptul procedeului descris de FlorinI:
Daca este vorba doar de gustat, ma bag la vin, daca este vorba de consumat "muncitoreste", ma bag la...prajituri! :rotfl: :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

flavius

se face...cum zici tu...mama-soacra e cam mama dulce, la mine...explicatia: e cofetar de meserie (la pensie), da' ma are pe mine cel mai fidel client...asa ca e loc si de dulcegarii...poate dezbatem cum e cu barca aia...si cand ii dam o tura pe dunare...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...