Ce sanse am?

Creat de gabiiasi, Iunie 17, 2017, 05:02:56 PM

« precedentul - următorul »

gabiiasi

Va salut. Ce sanse are un roi pe doua rame de puiet si albina acoperitoare sa se dezvolte pana in iarna cu mentiunea ca o sa-i stimulez din trei in trei zile cu sirop. Cu stima.

filip

Citat din: gabiiasi din Iunie 17, 2017, 05:02:56 PM
Va salut. Ce sanse are un roi pe doua rame de puiet si albina acoperitoare sa se dezvolte pana in iarna cu mentiunea ca o sa-i stimulez din trei in trei zile cu sirop. Cu stima.
Daca te ocupi de el are sanse foarte mari.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

gabiiasi

Ocupatia fiind stimulare continua cred din trei in trei zile da.

filip

Citat din: gabiiasi din Iunie 17, 2017, 05:36:21 PM
Ocupatia fiind stimulare continua cred din trei in trei zile da.
Tratament si hrana ar fi cele doua cerinte.....
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

dinupaltinis

Dai in fiecare seara 100 de grame de sirop 1/1 daca vrei sa simta ceva si efectul va fi de 100/100.
Cuvintele prietenoase sint ca un fagur de miere..(Prov.16.24)

gabiiasi

Seara de seara nu pot sa le dau ca am stupii la tara dar o sa merg din trei in trei zile si o sa le dau cate 500ml.

Porfy66

Pune-i cat si in cat pune un recipient in care sa poti pune cam 1 l de sirop. Da 2-3 gauri de 2 mm in capac si pune-l cu gura in jos peste rame. In acest fel ai o stimulare continua timp de aprox 4-5 zile. In functie de timpul in care iti ia acest sirop mai poti ajusta nr de gauri. Asta ca sa nu il vizitezi asa des!