Scule si unelte de tamplarie pentru stupari

Creat de pharaonu75, Decembrie 26, 2010, 07:59:25 PM

« precedentul - următorul »

marius_vfp

salutare, vreau sami spuneti daca urmatorul circular isi merita banii . asi vrea sal achizitionez .
http://www.utilul.ro/Circular-cu-masa-1500-W-Einhell-BT-TS-1500-U
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

andrei_georgian

sal! la banii astia e destul de bun, dar kam e problema cu puterea......1500 W....
akum depinde si ce vrei sa lucrezi cu el
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

andrei_georgian

Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

dan motu

aceste mese de circular reglabile sunt super ok pentru stupari,eu folosesc asa ceva si sunt multumit,

marius_vfp

salut, andrei , am taiat si cu unul de 1200 w si mi se pare destul de ok , avand in vedere ca nu tai busteni , in scandura de 25mm merge super daca nu grabesti materialul , pe mine ma intereseaza acea sanie care o poti orienta in diferite unghiuri fatza de lama , cat si o distanta mai mare(55cm max) intre lama si paralela .
spor la treaba .multumesc de sfaturi .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

andrei_georgian

sunt ft folositoare aceste circulare cu masa, sania merge sa o folosesti la ce unghi vrei, si panza se inclina de la 90 la 45 grade, se misca si p vertical, singurul lucru de care trb avut grija este verificarea periilor colectorului mai des, bineinteles am vazut k au un sistem de siguranta, dar nush kt de folositor este
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

marius_vfp

salut,  sa ma laud asta mi lam luat azi :  http://www.merkur.si/delavnica/stroji-in-naprave/ostali-stroji/krozna-zaga-za-les-nutool-mc-250-n.html sa speram ca ma va tine , e de la mr bricolage , la 668 ron .
am sa am grja de perii are si rezerva la carbuni , sa speram ca nu se va strica in garantie . multumesc de sfaturi

o zi buna la toti
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

andrei_georgian

felicitari pentru achizitie, si spor la treaba :bravo:
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

4unix

Buna,
Am si eu o nelamurire, as vrea sa cumpar un slefuitor pentru finisarea panourilor de stupi si nu stiu spre care sa ma orientez, unul cu banda sau unul oscilant. Diferenta de pret intre cele doua tipuri este destul de mare, dar mai important ar fi sa aflu care este  mai indicat pentru aceasta activitate.

Va multumesc.


Lammert Vlad

cel cu banda ii cel mai bun pentru ca poti si indrepta cel cu oscilatii doar finiseaza

orbanstefan64

dar ca sa iasa treaba buna ii bine sa le ai pe amindoua :nod: :nod:
:hi: :hi: :hi:

4unix

Atunci sa fie amandoua ca doar vine Mosu'.
Multumesc pt raspunsuri.  :hi:

apivasmob

#207
http://www.logosol.com/planers/sh230/?media=1
Buna pentru noi face c-am tot si nu este scumpa 2300-2600 euro
Sanatate tuturor apicultorilor

andrei_georgian

Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

dan motu