stupi de aur

Creat de sfantul spiridon, Noiembrie 25, 2009, 12:43:12 AM

« precedentul - următorul »

sfantul spiridon

am ceva ceara si cam tot necesarul de ceara pentru la anul, asa ca am hotarat sa o dau la apicola craiova si sa-mi iau un stup..
fara fund ativaroa si incheiat asa cam de dor de duca, vopsit ca un gard al unui alcoolic, pret-350...strambaturi, dat din urechi-n-are a face..tot vanzatorul m-a convins ca e o afacere....numai ca la afacerile mari tot timpul am zis...nu
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

D006

unde-l văzuși sfinte ? să-l văd și eu

bee_lover

Cu banii aia imi iau 3 stupi cu caturi si unu fara cat  :smile:

bucovineanu

Nu trebuie sa va mirati. Asa intelege magazinul aca sa ajute apicultorii care platesc cotizatie.

sfantul spiridon

oare am ajuns milu? ca daca da, atunci e mare pacat pentru mine si imi vad de treaba si nu mai vorbesc...magazinul se afla dupa brd craiova de pe unirii inspre centru circa 300 de metri, prima strada spre dreapta
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

sfantul spiridon

nu am spus ca am cumparat ci doar ca pretul este o aberatie ca multe altele facute de aca sau mai stiu eu cine are magazinul respectiv
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

D006

La magazinul ACA Sibiu un stup  pe zece rame e 250 lei, o ramă 2,4 ,40lei kg de FA. o perie 12, o mască simplă 28 parcă.
Ieftin ca braga.  :mad:

sfantul spiridon

la acelasi magazin pomenit de mine, un scarar-50 lei!!!!
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

D006

ce vă minunează așa prețurile astea la ACA sunt dintotdeauna

D006

Citat din: bee_loverCu banii aia imi iau 3 stupi cu caturi si unu fara cat  :smile:
De unde cumpăraţi stupi asa ieftini dacă nu vă supăraţi. Că aş dori şi eu să cumpăr câţiva la un preţ aşa bun.

milu56

Citat din: fullfit46Aaa, sa intelegem ca era o anti-reclama... :wink:
Se poate sa fie adevarat,da.

milu56

Citat din: sfantul spiridonoare am ajuns milu? ca daca da, atunci e mare pacat pentru mine si imi vad de treaba si nu mai vorbesc...magazinul se afla dupa brd craiova de pe unirii inspre centru circa 300 de metri, prima strada spre dreapta
Ce vrei sa spui prin asta?

D006

Nu e fraier cine CERE ci cel care DA.
Si e lumea plina de fraieri.
Uni chiar dau pe un bidon de apa dubul/triplu de cat ar costa un bidon de benzina.

sfantul spiridon

Citat din: milu56
Citat din: sfantul spiridonoare am ajuns milu? ca daca da, atunci e mare pacat pentru mine si imi vad de treaba si nu mai vorbesc...magazinul se afla dupa brd craiova de pe unirii inspre centru circa 300 de metri, prima strada spre dreapta
Ce vrei sa spui prin asta?
pentru mine albul este alb si negrul este negru si ma doare atunci cand trebuie sa aduc dovezi ca sa fiu crezut...asfel de dovezi vi s-au mai cerut cateodata
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

D006

orgolii . . . orgolii . . .cind vom reusi sa lasam deoparte ego-ul si sa avem discutii constructive ? din pacate multi folosesc acest forum pentru a-si plati polite mai noi sau mai vechi . . . . . .