Florin Ionascu (Braileanul) ne-a parasit!

Creat de sorinma, Decembrie 11, 2013, 08:12:55 AM

« precedentul - următorul »

laur80

Dumnezeu sa-l ierte!Sincere condoleante familiei indurerate!

Fidi

L-am cunoscut doar de acest forum.DOAMNE indura-Te  spre el!Odihneste-L si da putere familiei!!

Marek


Marius-ursulakhe

Dumnezeu sa ii ierte pacatele sa dea odihna sufletului si multa putere familiei indurerate
Sincer nici acuma cand scriu aceste cuvinte nu imi vine sa cred ca Florin nea parasit.Si acuma parca aud vocea lui din filmari pacat ca nu l-am cunoscut personal

yo7lxm

La citirea vesti triste, o durere si profunda tristetea m-a coplesit...
Dumnezeu sa mangaiea familia indurerata si tot El sa vindece rana si durerea cauzata de despartirea de cineva drag!
Sincere condoleante!
Maria-Ines & Ione Nistor

niculita

D-zeu sa-l odihneasca in pace si liniste.Fie-i tarina usoara..Fiecare dintre noi am invatat cate ceva de la el... :sad:

libertini

Dumnezeu sa-l ierte,l-am cunoscut la Ramnic (targ)

flavius

Buey, lumea asta-i o vale a plangerii...iar cei ce inteleg ca suntem doar trecatori prin ea pot sa aprecieze la adevarata ei valoare contributia omului hatru si mucalit care a fost Florin Ionascu, atat in viata multora din noi, cat si in viata acestui forum...Dz-eu sa-l odihneasca, cel mai probabil s-au inmultit prea mult albinele prin Gradina Eden-ului, si Al-de-Sus nu mai avea apicultori la indemana...doar pe acolo curge numa' lapte si miere...

Inca ceva, desi stiu ca nu consoleaza pe nimeni: asa cum spunea un mare scriitor, suferintele mari nu sunt rezervate decat sufletelor mari......

Cu multa stima si consideratie, am apreciat sincer umorul sms-ului trimis (probabil) de fiul stimabilului, a fost exact in stilul lui...dar tristetea vestii a fost profunda...nu stiu cand am mai simtit-o, probabil atunci cand s-au dus, unul cate unul, bunicii mei dragi...sa-i fie tarana usoara si viata de apoi plina de flori, albine, poze si glume pline de umor...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

Prieten cu Stuparii

Dumnezeu s-al odihnească si sa încredințează putere familiei .

Hermannstadt

Imi pare rau de cele auzite, din pacate pleaca dintre noi persoane care au ajutat, impartasit cunostintele si au fost alaturi de forum cat au putut.

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Cand esti mort, nu stii ca esti mort.Este greu doar pt ceilalti.La fel si cand esti prost. Phillippe Geluck
http://hermannstadt.sunphoto.ro/

cipriene

Dumnezeu sa-l ierte!
era un om mare si la propriu si la figurat!
pacat! pacat! pacat!
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

pharaonu75

Astazi se implineste un an de cand prietenul nostru Florin Braileanul (FlorinI) ne-a parasit!
Odihneasca-se in pace!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

oroles

Am numarat vreo patru decedati de cand am venit eu pe forum de circa 1 an si ceva. Toti niste profesionisti!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

mape 48-petru manea


D006

  Ce repede trece timpul . Anul trecut a fost o vreme urăta cand l-am condus pe ultimul drum . Azi este o vreme frumoasa . De acolo de sus ne priveste ...