Florin Ionascu (Braileanul) ne-a parasit!

Creat de sorinma, Decembrie 11, 2013, 08:12:55 AM

« precedentul - următorul »

orbanstefan64

#30
Citat din: valter din Decembrie 11, 2013, 05:57:42 PM
Il sunai pe Fane Orban adineuri si sper sa nu fi gresit...sa propun un gram de solidaritate.
Laudele, fasoanele si regretele sunt tardive.
La noi la caporali(MAPN) se facea un mic efort din partea celor care ti-au strans mana...si nu cu o coroana ...ci  cu,macar primul abonament de tramvai platit de prieteni pentru copilul care urmeaza sa mearga in urmatorul semestru la scoala...daca gresesc sa ma ''reprime '' doar famiia.

Regrete prietene Florin.
vom deschide un cont al forumului Apiardeal unde fiecare dintre noi in limita posibilitatilor va putea depune o anumita suma de bani.
va multumesc!

cazacu marius

macin-Tulcea

bio

Citat din: orbanstefan64 din Decembrie 11, 2013, 07:00:57 PM
....
vom deschide un cont al forumului Apiardeal unde fiecare dintre noi in limita posibilitatilor va putea depune o anumita suma de bani.
va multumesc!

..este o intiativa demna de laudat...la care voi contribuii si eu .

Florin Braileanu in ultimii ani a fost din operatie in operatie ..... si cine a fost prin doctori stie cit se cheltuie pentru a-ti cauta sanatatea .

crombra

Florine, Florine, nu pot sa ma abtin sa nu vorbesc in stilul tau:
Ne-ai tras-o urat de tot. Dar te inteleg foarte bine, la ce suferinte ai fost supus.
Bine ca acum esti linistit si o sa faci echipa cu nenea Gica Romanescu ca si in Imparatia Domnului e nevoie de apicultori destoinici.
Domnul sa te aiba in paza si sa-ti lumineze calea in lumea de dincolo. Dormi linistit!
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

POSTASUL

Nu am sa uit niciodata primele sfaturi si incurajari care mi le-ai dat FLORINE aici pe forum  :sad: dumnezeu sa te ierte si sa te odihneasca in pace  :sad: @};-
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

dodo79


Aurel

    Nu am avut posibilitatea de al cunoaste personal, dar sincer va spun ca am sesizat lipsa de pe forumuri in ultima perioada, ceea ce denota ca acest coleg a avut calitati deosebite pe care le -am apreciat.Regret ca avenit acesta clipa nefericita si vom vorbi de el la timpul trecut.
    Condoleante familiei! Dumnezeu sa-l ierte

florin_

 :sad:
imi pare nespus de rau si cu durere in suflet sa va anunt ca florin I a plecat in ceruri
pentru cei care l-au cunoscut  pe -florin braileanul-florin ionascu -,un impatimit apicultor ,prieten bun ,si nu numai ,va puteti lua ramas bun de la el la biserica sf ilie de pe str rosiori din braila ,inmormantarea va avea loc vineri .isi va gasi linistea la cimitirul sf maria .
dumnezeu sa-l ierte!

D006

Vineri la ora 11 ii vom aduce un ultim omagiu la Braila , biserica Sf. Ilie.

KTA-APIDORNA - Ski

Dumnezeu sa-l aibe in paza sa, sincere condoleante familiei, mai multe cuvinte sunt de prisos.
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

albinasebes

"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

viorel55

        Dumnezeu sa-l ierte !
        Condoleante familiei indoliate !   

fiug1970

D/zeu sa/l ierte!!N/am avut onoarea sa/l cunosc,dar fiind apicultor,cred ca era un om bun.

almasel2011

Nihil sine Deo.

jimm