Sarbatoarea Mierii Blaj 27-28 MArtie 2014

Creat de apidava, Martie 10, 2014, 10:57:59 AM

« precedentul - următorul »

sandupop

Citat din: pharaonu75 din Martie 28, 2014, 12:23:32 PM
Citat din: sandupop din Martie 27, 2014, 09:07:37 PM
Ehee..... nu va spun... :) :)

Dar Regina ce a spus cand a vazut "zborul de puiet" din jurul trantorului? =)) =))
Sa spuna? ..... ea nu spune, numai face ....urme cu sucitorul =)), daca vede o sa aveti un coleg mai putin.....dar am luat masuri de precautie.......acces restricitionat la ..net. Mama nu se supara, de ce oare? Ca sunt baiat serios =)) =)) =)). Poza aia ....putea fi modificata de " dușmani" în Photoshop.... :hi:
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

Kov iulian

#46
Citat din: pharaonu75 din Martie 28, 2014, 12:23:32 PM
Citat din: sandupop din Martie 27, 2014, 09:07:37 PM
Ehee..... nu va spun... :) :)

Dar Regina ce a spus cand a vazut "zborul de puiet" din jurul trantorului? =)) =))

Sa cam amestecat puietul cu albinele mature,  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Poate era bine ca albinele mature sa aiba un costum diferit de albinele mici ( sub 18 ) ca sa se poata deosebi mai usor cele ce au varsta potrivita pentru de a fi admirate.

http://sarbatoareamierii.ro/miss-albinuta-2014/

Regulamentele concursurilor de miss sunt destul de clare varsta minima 18 ani iar motivatia este evidenta.
http://www.missuniverseromania.com/-regulament

Exista si concursuri gen miss copilarie insa lucrurile sunt clare si se stie ca este vorba de copii: http://www.miss-copilarie.ro/

orbanstefan64

 intr un cuvint minunat din orice punct de vedere.......o fost si va ramine cel mai mare tirg apicol din romania !!!!!!

viorel55

Citat din: orbanstefan64 din Martie 28, 2014, 08:34:57 PM
intr un cuvint minunat din orice punct de vedere.......o fost si va ramine cel mai mare tirg apicol din romania !!!!!!


Mai corect spus.....cel mai mare targ  din tara la care ai participat d-ta !!!

dodo79

Citat din: dragos2006 din Martie 28, 2014, 09:17:04 AM
  Vreme frumoasa , locatie spatioasa dar probleme cu parcarea si gratarele .  Am vazut un pakistanez care vindea niste combinezoane foarte interesante.
am cumparat si eu unul ptr copil.in plus erau faine acelea cu aerisire la piept,spate,si maneci.manusi de buna calitate la 15 lei.

Bătrânul

DOMNUL MATES SA INTRECUT PE SINE !!!  Am foarte multe poze, multe de relatat numai ca acum trebuie sa duc nevesta la cumparaturi ca sa-mi ierte ca m-am indragostit de Alina .  :yes: =D> =D> =D>  REVIN CU IMPRESIILE PLACUT . (si poze cu duiumul)

mape 48-petru manea


Aurelian A.

"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj." Ion Creanga

D006

#53
  La targ m-am intalnit cu Eduard Rotaru si am aflat ca a reusit sa termine castigator procesul cu escrocul on-line .

  Eu si Laura va salutam de pe Transalpina !

orbanstefan64


orbanstefan64

Citat din: viorel55 din Martie 28, 2014, 10:19:34 PM
Citat din: orbanstefan64 din Martie 28, 2014, 08:34:57 PM
intr un cuvint minunat din orice punct de vedere.......o fost si va ramine cel mai mare tirg apicol din romania !!!!!!


Mai corect spus.....cel mai mare targ  din tara la care ai participat d-ta !!!
nu va contrazic .....am mai vazut un tirg prin anii 93 in germania  :hi: :hi: :hi:

orbanstefan64

in limita timpului citeva poze de la tirg

orbanstefan64

ne am intinit citiva apicultori forumisti dar no fost inghesuiala

bucovineanu

Daca am inteles eu bine, din poze rezulta ca iar ai fost singurul vanzator cu stand in targ.  :smile:

orbanstefan64

#59
mi o facut deosebita placere sa l am la standul meu pe unul dintre cei mai buni artisti de film si de teatru al tarii clujeanul Dorel Visan din dicutiile avute .....apicultura ii o arta !!!