Filmulete Stupina Godinesti Gorj

Creat de dan sebastian, Februarie 10, 2013, 04:23:28 PM

« precedentul - următorul »

Paraschivescu Teodor

DL DAN VA UREZ UN PASTE FERICIT ALATURI DE CEI DRAGI.CU STIMA SI RESPECT. :paște:

dan sebastian

Multumesc !

Sarbatori fericite tuturor !

p.s. Am reusit azi noapte sa ii aduc acasa de la rapita. Abia astept sa pot ubla in ei.
A plouat cam mult in ultimele 10 zile si  nu sunt multumit de ce a mai ramas prin caturi. O sa fac o extragere pt ca totusi vand rapita la acelasi pret cu salcamul, pt ca tot miere e, iar cine a stat sa inghete in rulota ma intelege foarte bine. Eforturile sunt mari.
Astept si inbunatatirea vremii pt ca altfel trece floarea de salcam fara sa fie vizitata de albine.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Paraschivescu Teodor

Dupa cum am citit prognoza meteo ,e cam sumbra prezicerea in urmatoarele 10 zile.

cipik

Cam asa este, si ce bine începuse.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

tuturicius

Mai las-o dreac de prognoza ca nu mai reusesc sa prognozeze nici pe 3 zile calumea ... Om vedea ce o fi ...

dorindafi

Citat din: tuturicius din Mai 02, 2016, 11:04:10 PM
Mai las-o dreac de prognoza ca nu mai reusesc sa prognozeze nici pe 3 zile calumea ... Om vedea ce o fi ...
poate la tine dar la mine au ghicito

ps stau albinele la givan in stup   :)
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

oroles

Citat din: tuturicius din Mai 02, 2016, 11:04:10 PM
Mai las-o dreac de prognoza ca nu mai reusesc sa prognozeze nici pe 3 zile calumea ... Om vedea ce o fi ...
La mine au anunțat ploi pe toate zilele de Paste si in noaptea de Inviere au zis sa ne luam umbrelele. A fost cald si frumos.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

dan sebastian

Baieti, stiti cine e de vina pt. vremea asta???
Va dau raspunsul mai tarziu ... ca piere tot farmecul.

Ieri am tras si eu de prin caturi mierea de rapita. Am scos 70 kg., suficient sa-mi acopar cheltuielile cu deplasarile la rapita. Mai am de umblat in 3 cu caturi si in 10 fara caturi. Momentan nu m-am atins de cuiburi de frica prognozei. Ploua iar si e frig. Nici de Paste nu a fost soare. Cald a fost, dar degeaba. Vreu si eu un 27 gr. si cer senin toata ziua iar noaptea macar 15 gr.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

romikele

Citat din: dan sebastian din Mai 03, 2016, 06:47:14 PM
... Vreu si eu un 27 gr. si cer senin toata ziua iar noaptea macar 15 gr.

Scrie cuvântul întreg, grade, să nu înțeleagă Doamne-Doamne că vrei doar 27 de grame  :rotfl:

dan sebastian

Asta da cantar, 27 grame, dar sa fie pe plus ....  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

oroles

Citat din: dan sebastian din Mai 03, 2016, 06:47:14 PM
Baieti, stiti cine e de vina pt. vremea asta???
Va dau raspunsul mai tarziu ... ca piere tot farmecul.

Ieri am tras si eu de prin caturi mierea de rapita. Am scos 70 kg., suficient sa-mi acopar cheltuielile cu deplasarile la rapita. Mai am de umblat in 3 cu caturi si in 10 fara caturi. Momentan nu m-am atins de cuiburi de frica prognozei. Ploua iar si e frig. Nici de Paste nu a fost soare. Cald a fost, dar degeaba. Vreu si eu un 27 gr. si cer senin toata ziua iar noaptea macar 15 gr.
Eu nu stiu cum scoti tu 70 de kg de la rapita si mai faci si deplasari? Mi se pare putintel. Cati stupi ai dus in pastoral?
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

dorindafi

CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Paraschivescu Teodor

Asa cum au spus ieri 7 grade azi10 si plouo parca ar fi toamna.Floarea de salcam a anceput sa se ineroseascada spre maroniu doar la salcam 2 poate ceva miere.

apivasmob

Eu nu stiu cum scoti tu 70 de kg de la rapita si mai faci si deplasari? Mi se pare putintel. Cati stupi ai dus in pastoral?[/quote]

Daca ii urmareai clipurile vadeai .
Sanatate tuturor apicultorilor

dan sebastian

am mai tras azi din ultimii 3 cu cat 15 kg. Mai am cuiburile dar nu sunt hotarat din cauza vremii. Am pus azi luneta la masina dupa lungi cautari.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.