Filmulete Stupina Godinesti Gorj

Creat de dan sebastian, Februarie 10, 2013, 04:23:28 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

Multumesc !
Mi-a inchis la service unu rotile cu un pistol pneumatic la 10 atmosfere de am rupt cheie noua Yato de 25 lei, 3 capete de 24, am busit si ambele chei de le aveam originale de pe masina. Abia am reusit sa desfac prezoanele de la roata. Sper sa pot rezolva azi cu restul. Daca as fi ramas in drum nu as fi avut nicio solutie sa desfac roata.
Aviz celor care nu isi monteaza ei rotile. Nu e de gluma cu un lucru simplu.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dorindafi

CODUL  e   LEGEA
         0763650092

elvis

Citat din: dan sebastian din Aprilie 10, 2016, 01:35:44 PM
Multumesc !
Mi-a inchis la service unu rotile cu un pistol pneumatic la 10 atmosfere de am rupt cheie noua Yato de 25 lei, 3 capete de 24, am busit si ambele chei de le aveam originale de pe masina. Abia am reusit sa desfac prezoanele de la roata. Sper sa pot rezolva azi cu restul. Daca as fi ramas in drum nu as fi avut nicio solutie sa desfac roata.
Aviz celor care nu isi monteaza ei rotile. Nu e de gluma cu un lucru simplu.
nu e de vina ala de la service yato e de vina...sunt cele mai proaste scule si mai sunt si scumpe
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

Cipi

la 25 de lei nici nu poti avea pretenti, ia-ti una de la Unior.

oroles

Li s-a dus buhul celor de la Yato ca sunt firma buna. Sunt niste produse de proasta calitate. Am avut de la ei pompita de ulei si scapa ulei pe la piston. Mai am o cheie reglabila care are un joc obscur. Deci, nu stiu daca merita macar sa le pronuntam numele. Ia-ti o cheie din Chrome-Vanadiu si te tine o viata.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Cipi


Cipi

si pe cheile care se vand in bazar la 10 lei setul de 6 bucati scrie Chrome-Vanadium, asta nu inseamna ca si sunt fabricate din acest material.

Paraschivescu Teodor

Dupa parerea mea cele mai bune ramin tot cele tiganesti.

oroles

 :new: :welcome:
Citat din: Cipi din Aprilie 10, 2016, 09:40:47 PM
si pe cheile care se vand in bazar la 10 lei setul de 6 bucati scrie Chrome-Vanadium, asta nu inseamna ca si sunt fabricate din acest material.
Eu am scris sa isi cumpere una din Chrome Vanadium, nu una pe care scrie asa ceva. Acelea din bazar pe care scrie Chrome Vanadium au o textura dupa care se vede de la o posta ca nu sunt ce trebuie.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

dan sebastian

#894
Am reușit să repar duminică Masina, deși mi-a lipsit o piesă, un inel metalic de 10 cm per cerc, cu 4 mm grosime și e un pic avariata și siguranta de când a sarit planetara. A reușit însă mecanicul să le pună la loc. Luni seara am încărcat, și după 159 km am ajuns cu bine la lanul de rapiță. Am mers însă mai mult decât precaut.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

Apropo, am rupt 2 chei reale chrome vanadium. Nu doresc la nimeni ce am chinuit eu cu prezoanele. Următoarea investiție un pistol cu aer comprimat pt desfăcut prezoane ca la vulcanizare.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

MirceaCalin

Probabil că albinele vor deveni mai agresive; nu te îngrijorează poziţia stupilor pentru gazdă/trecătorii din zonă ?

oroles

Citat din: dan sebastian din Aprilie 14, 2016, 07:19:06 AM
Apropo, am rupt 2 chei reale chrome vanadium. Nu doresc la nimeni ce am chinuit eu cu prezoanele. Următoarea investiție un pistol cu aer comprimat pt desfăcut prezoane ca la vulcanizare.
Daca sunt olarite prezoanele nici cu pistolul nu reusesti. E posibil sa fi avut o lovitura in janta si sa se fi intins prezoanelee.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

dan sebastian

Nu am albine agresive. Pe Baba nu a intepat-o niciuna până azi. Le da apa in fiecare zi. Mâine merg la stupi. Va spun apoi ce am observat. Am pus deja în mașină compresorul. Am luat si pistol de desfăcut prezoane roti. Ii dau eu de cap.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

tuturicius

Fain loc ai. Sa-ti umple butoaiele!
:hi: