Filmulete Stupina Godinesti Gorj

Creat de dan sebastian, Februarie 10, 2013, 04:23:28 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

Citat din: dan sebastian din Februarie 16, 2016, 11:34:22 AM
Nu mă interesează încă să o dau la procreatori. Mă descurc lejer cu 1 tonă de miere.
))/   ))/ Mama ei de tableta si de corectie automata. Aveti dreptate.  Nici nu intelegeam cuvantul si de unde provenea. Acum m-am lamurit. Intr-adevar # PROCESATORI # am dorit sa scriu mai sus.  Scuze !
=))   =))   =))
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

bio

... din graba, de multe ori se mai strecoara cite o greseala de gramatica.

Degetul pleaca pe litera corecta dar se intimpla sa atingem tasta alaturata si gata greseala..:)

oroles

Cand lucram in mediul bancar directorul pe zona Balcani a trasat ca sarcina catre toti directorii de sucursale din tara ca sa procure "instinctoare". Evident, era vorba de "extinctoare", adica acele butelii de stingere a incendiului. Cu exceptia mea, nimeni nu se sesizase de eroare. Acum ca e gresit cuvantul nu ar fi fost o problema. Problema e ca  termenul "instinctor" inseamna "p**a". In conditiile in care mai toti directorii de sucursale erau femei s-au iscat glume. Adjuncta directorului a revizuit mailul directorului zonal cu scuzele de rigoare. A mai precizat ca daca isi doresc sa cumpere, pot sa o faca.  :rotfl: Ma amuz mereu cand vad pe OLX masini de vanzare cu instinctoare in dotare.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

filip

Am fost si eu ieri pe la pranz,cam slabuta miscare. :)
Putin expozanti.Aprops unui expozant i s-a facut rau a venit Salvarea.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

dorindafi

CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Paraschivescu Teodor

Antruna din masini am observat calupi cu ceara uni erau foarte anchisi la culoare .   
           

Paraschivescu Teodor

Ieu m-am chinuit deam razuito sa fie cat mai galbena asa mi-au ramas doar vreo 2 kg

dorindafi

Citat din: Paraschivescu Teodor din Februarie 21, 2016, 03:34:08 PM
Ieu m-am chinuit deam razuito sa fie cat mai galbena asa mi-au ramas doar vreo 2 kg
asa sunt primi pasi
dupa ce o sa mai cresti vei invata sa amesteci ceara si cu alte mirodenii
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

filip

Citat din: dorindafi din Februarie 21, 2016, 07:17:59 PM
Citat din: Paraschivescu Teodor din Februarie 21, 2016, 03:34:08 PM
Ieu m-am chinuit deam razuito sa fie cat mai galbena asa mi-au ramas doar vreo 2 kg
asa sunt primi pasi
dupa ce o sa mai cresti vei invata sa amesteci ceara si cu alte mirodenii
Nu-l invata la prostii.
Acum ceva timp in urma era un vanzator la magazinul ACA TG-Jiu ,avea mustata.Am fost in trecere pe la magazin si l-am intrebat de ce sparge calupul de ceara catre beton.
Raspunsul a fost uluitor.
-Nici nu sti cate am aflat procedand astfel. :P
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

dorindafi

CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Paraschivescu Teodor

Nas vrea sa anvat decat lucruri bune ca la prosti ma duce capu

dan sebastian

Ce am obtinut din 6 rame si ceva razuiala dintr-o galetusa de aprox. 900 gr smantana.
Este pt Dan care vrea sa stie daca este mai eficient sa topesti ceara sau sa o dai 1 la 1 pe fagurele artificial. Raspunsul e evident ca topita de tine obtii mai multa ceara. trebuie insa sa iei in calcul si cheltuielile cu gazele.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

1,218 kg scrie daca nu s-a vazut bine in prima imagine.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

Apropo, tipul cu mustata si-a facut acum 10 ani magazin apicol spre piata mica din Tg Jiu, vis a vis de scoala generala nr. 13. Paul il cheama. Are si magazinul pe net. Fabricuta de stupi o are langa orasul Tg. Carbunesti. Era interesant sa ne povestiti ce gasea cand spargea calupurile.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.