Filmulete Stupina Godinesti Gorj

Creat de dan sebastian, Februarie 10, 2013, 04:23:28 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

Citat din: Kiwi Bee din Ianuarie 02, 2015, 08:44:51 AM
Nu vi se merita sa dati o fuga pinan Germania sau Olanda sau etc pt citeva zile si va cumpărați ceva mai puțin uzat chiar daca iese la acelasi preț?
Am cautat pe mobile.de de mi s-a acrit si nu am gasit. Am cautat si pe Anglia dar au volan pe dreapta. Acolo era pretul ok. A trebuit sa ma incadrez in 3000 euro si asta a fost singura cat de cat ok. Macar ca an de fab. si lungimea benei.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Aurelian A.

   Sa stii ca nu e o problema ca  au volanul pe dreapta,se conduc foarte usor, mai ales dubele astea care is putin mai inalte.O masina mica nu mi-as lua cu volan pe dreapta dar una dinasta de 3,5 tone nu as ezita sa cumpar...dar fiecare face cum crede ca e mai bine pentru el...sa o stapanesti sanatos!!! :hi:
"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj." Ion Creanga

bio

Citat din: dan sebastian din Ianuarie 02, 2015, 05:32:01 AM
Opel Movano din 2001
...

Dane, sa o stapinesti sanatos.

Citat din: dan sebastian din Ianuarie 02, 2015, 05:41:54 AM
Defecte care le-am vazut ulterior:
.....

Orice masina sew defecteaza.. le iei usor -usor la mina si le rezolvi.

Bine ca ai lucrul tau si altfel i-ti vei face programul de lucru .

ionel07196555

Citat din: dan sebastian din Ianuarie 02, 2015, 05:41:54 AM
Defecte care le-am vazut ulterior:

- usile nu se inchid, trebuie sa gasesc bututuci + chei pe la dezmembrari (altfel 600 ron butucul la reprezentanta dacia renault)
- masina e de fapt identica cu renault master (de ce o scrie opel pe ea nu stiu)

-

Am dat 2800 euro pe ea + consumabile am ajuns acasa cu ea in 2900 euro. E inmatriculata si sper sa nu mai platesc taxa de timbru din nou. A fost inmatriculata anul trecut in iulie. Provine din Spania.
Pune o foto cu Cheia si iti zic daca scapi cu 90 lei
Exista si varianta mai scumpa cu motorase pentru usi 120 lei.
.
In momentu cumparari trebuia sa ridici Fiscalu si chitanta cu taxa de prima inmatriculare .
Or ce sar zice merita investitia .

bio

Citat din: dan sebastian din Ianuarie 02, 2015, 05:32:01 AM
Opel Movano din 2001
207.000 km la bord
motor 2800 cm3
bena 4.1 / 2 m interiorul
motorina
3 locuri in fata
tractiune fata
are doar 1 punte (pe spate as fi dorit 2 randuri de cauciucuri, punte dubla)

Dane cinde am vazut mesajul tau stateam pe ginduri ca nu auzisem in viata mea de OPEL MOVANO utilitara.

In poze vad sigla de RENAULT.

..este Renault sau Opel..??


dan sebastian

E opel in acte. A schimbat ala partea din fata cu sigla de renault. Ala de la service a zis ca e 100 % renault. Doar capacele de la roti sunt opel. Altu mi-a zis ca fiind coproductie, motoarele de 2800 cm3 sunt iveco. Eu vreau sa pot sa imi rezolv treaba cu ea. Nu ma intereseaza marca.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian


Pune o foto cu Cheia si iti zic daca scapi cu 90 lei
Exista si varianta mai scumpa cu motorase pentru usi 120 lei.
Din ce  am citit unu zicea ca e ca la dacia solenza. Butucu se vede in poza. este sub clapeta de deschidere, deci separat.
Iti atasez imediat si poza.
.
In momentu cumparari trebuia sa ridici Fiscalu si chitanta cu taxa de prima inmatriculare.
.. Fiscalul l-am luat. La fisc am depus cerere. in 15 zile am raspunsul cu taxa de timbru.
[/quote]
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

Nu stiu de ce are gaura aia in ea.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

ionel07196555

La ce vad acolo pare sa nu aibe inchidere pe cheie ala pare sa fie butonu pentru ld ca sa vezi sa bagi in butuc noaptea . poate nu mai sint originale .
Incearca sus la plafoniera ca totus cu aer si fara centralizata ??????

dan sebastian

Nu are clima, cel putin asa cred. Dar are servo desi ala de mi-a vandut-o nu stia nici de asta.
Trebuie pana in aprilie sa rezolv si cu un carlig second de renault master sa pot lua si rulota cu mine.
Am doar categoria B dar cred ca e legal ca rulota are 650 kg fara sist de franare.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Vyktor

Citat din: dan sebastian din Ianuarie 02, 2015, 04:09:35 PM
Nu stiu de ce are gaura aia in ea.
Sa o stapanesti sanatos.
Are inchidere pe buton. Acela este butonul de la inchidere care avea deasupra un cauciuc.  Din cauza uzurii acesta s a rupt.
Uite cum arata cheia folosita si cea de rezerva

dan sebastian

Pe o parte scrie Valeo si pe cealalalta Renault ?

Multumesc pt urare.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Vyktor

Este cheia de la Logan si nu scrie nimic pe ea.

dorindafi

Citat din: dan sebastian din Ianuarie 02, 2015, 05:30:53 PM
Nu are clima, cel putin asa cred. Dar are servo desi ala de mi-a vandut-o nu stia nici de asta.
Trebuie pana in aprilie sa rezolv si cu un carlig second de renault master sa pot lua si rulota cu mine.
Am doar categoria B dar cred ca e legal ca rulota are 650 kg fara sist de franare.
numai cu cat. B , nu-i legal , uitate pe permisul de conducere
CODUL  e   LEGEA
         0763650092