Filmulete Stupina Godinesti Gorj

Creat de dan sebastian, Februarie 10, 2013, 04:23:28 PM

« precedentul - următorul »

MirceaCalin

Citat din: dan sebastian din Februarie 25, 2016, 11:33:21 AM
...trebuie insa sa iei in calcul si cheltuielile cu gazele.

...sau cu lemnele, dacă ai curte !
:D

bucovineanu

Nu avea ce sa gaseasca. Ceara de albine curata crapa atunci cand este lovita de o muchie. Daca e amestecata cu parafina este mai maleabila si nu crapa.

dan sebastian

O fi gasit pietroaie, metale etc. O fi ceva ce nici nu gandim.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

andrei_georgian

In zona mea au gasit la un magazin apicol pietroaie in ceara..  :lol:
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

mosunick

Te doare capul ce fac unii pentru trei lei...  :qp: :qp: :qp:
va dati seama cat s-a chinuit ala pana ce a pus la mijloc pietroaiele alea? pui o parte de ceara... o racesti pui pietroaie, iar pui ceara... mai bine ar fi mers sa lucre ceva mai decat o porcarie de asta. De cate ori poate face asta? Fereasca Dumnezeu de minte de om prost!!! Va inchipuiti ce s-a bucurat el ca a dat teapa aia de doi lei?  :nebun: :nebun: :nebun:
Sanatate!
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

Paraschivescu Teodor

      Domnilor ieu nu stiu cu ceara decat ca vreau sa fie cat mai pura sa pot emite si ieu la randul meu pretentii. La fel si an cazul mieri . Nas vrea sa fiu pus niciodata antro situatie rusinoasa. Iar cei ce fac asemenea lucruri eu cred ca vor fi tacsati corespunzator de catre cumparatori .Iar atunci cand nai cui vinde e grav chiar daca ai ce.











bucovineanu

Daca se pune calupul de ceara in apa el trebuie sa pluteasca. Daca se scufunda atunci cand e pus in apa, e clar ca in el s-au bagat pietre sau alte greutati. La mine vine un bostinar de multi ani pentru a lua bostina. Mi-a zis ca in sacii cu bostina pe care ii ia de la diferiti apicultori gaseste tot felul de chestii, puse pentru a le mari greutatea. Bostina e 2-3 lei kg. Se gasesc unii care se preteaza si la asta.

Paraschivescu Teodor

Sa faci asa ceva pentru cativa lei .E din ce an ce mai greu sa gasesti oameni corecti.

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

tuturicius

Ai rupt patul? de ne pui acilea sa salivam la scule de astea?  :hi:

mosunick

Norocul meu...
Am un prieten tamplar care are asa o masina pe care o foloseste pentru pal. Ii briiiici. Iti taie peeeerfeeeect.
:P :P :P :hi: :hi: :hi:
Mai tre sa ii dau cate o cafea din joi in pasti sa ma asigur ca nu ma uita cand am nevoie de "scula" lui...
Sanatate!
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

dan sebastian

Gandeste-te ce poti face cu sculele alea in apicultura. Nu cred ca ai mai avea erorile pe care le observi cand cumperi cutii.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Paraschivescu Teodor

Sa aveti o primavara minunata alaturi de cei dragi cu multa stima.

Cristel

cam asa arata corcodusul in Bucuresti
Cornul e deja inflorit.
Si toporasii in care am vazut albine!
Si un soi de caprifoi cu aroma de iasomie, am vazut foarte multe albine in el. Cred ca e arbustul excelent pentru perdelele de protectie pentru drumuri - este compact, nu lasa zapada sa se falfaie de colo colo, este flexibil, nu ar face "accidente cu morti sigur" pentru ca ar frana autoturismul, nu l-ar face zob, si pentru apicultori ar fi mana cereasca pentru ca are nectar si polen.
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

bismark

    Saptamina viitoare iti onorez ce ti-am promis.Vad la tine poze cu cornul inflorit,are si pui ca am si eu unul dar as mai vrea unul pentru polenizare si bineinteles pentru albine.Cu respect  ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/