Off topic la: Târg Apicol Cluj Napoca 2011

Creat de Bătrânul, Ianuarie 28, 2011, 07:56:45 AM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Citat din: viorel55 din Februarie 04, 2011, 10:41:25 PM
D-l Peter ( Batranul) se va intalni in meci direct cu d-l Pandrea pe teren NEUTRU la  Targul Mierii Campina 2011,ambele parti confirmand participarea.
  Pe 20 feb. seara vom afla rezultatul acestui meci DERBY.
  Nu conteaza cine va invinge,important este sa participi...c"asa-i in sport  !!!!
Crezi ca va avea atita singe in vene sa vie SI SA SE PREZINTE ? Fac pariu cu tine ca NU !!!! Eventual incognito.  =D>

Bătrânul

Citat din: viitorsanatos.ro din Februarie 04, 2011, 11:34:32 PM
   Daca tot s-a adus in discutie subiectul tamplariei apicole, va spun ca la acest eveniment vor participa 4 producatori de stupi . Vor fi prezentate unele modele mai complexe si altele mai simple de stupi. Datorita faptului ca nu mai sunt locuri pentru expozanti, pentru a nu ramane la acest targ fara fenomenalul model de stup gandit de dnl. Batranul , unul dintre ateliere se va sacrifica si va face si modelul cu pricina ... la un pret ceva mai mic decat cel pe care il are Batranul (cel putin asta a fost informatia producatorului).
   In concluzie, fiecare apicultor va avea din ce alege.
   Referitor la Nektar King, a fost primul invitat la acest eveniment (datorita relatiei de prietenie care o am cu Polgar Laszlo). Timp de o luna, a refuzat sa participe la eveniment, sub pretextul ca merge in Ungaria. Bineinteles ca am luat legatura cu producatorul de flacoane din Ungaria, care a spus ca va trimite chiar el personal marfa la Cluj. Totusi, datorita presiunilor unicului distribuitor al acestor flacoane din Romania, producatorul s-a scuzat nestiind cum sa rezolve situatia. Insa cei care doresc astfel de ambalaje din plastic, nu treuie sa-si faca probleme, deoarece la targ participa cel putin doi producatori de ambalaje.
Mai " puiul lui taticu" tu poti vinde 10 stupi mai ieftin decit noi sau poti da chiar cadou dar NU VEI PUTEA DA 4000 de stupi lunar la pretul nostru.  Incercarea ta merge eventual la un doctorand dar la Batrinul ? :uimit: NU :rotfl: