Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

tassevasi

#5820
   Ooooo, e de belea profuuu,  fantastic ,asa ceva rar sa vezi ,5 stupi = 5000de lei cea mai mare  afacere  de plecare ,profit imediat in2 ani 50 stupi x1000 lei e ceva,nu.
   Vedeti asa se face afacerea =mintind poporul  cu televizorul , citi sunt care sunt amagiti de asa ceva .

Fantastic convorbirea dintre matca si albine , :rotfl: :rotfl: =)) =))

relutu

Si nenea Danut tot asa vedea profitul cu Oltchimul :mad:

marius_vfp

tare naiv sa fii sa crezi in prostiile lui offline , mai ales la capitolu bani si profit . deja ma doare capu am schimbat repede canalu ca ma plictiseam .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

D006

Citat din: mosunick din Decembrie 26, 2012, 09:05:34 PM
Cate familii folositi ca si "prasila" de matca pentru  a nu interveni cosangvinizarea? Cam cate sarje (larve de o zi) sunt indicate sa fie luate de la aceeasi matca per sezon si la ce interval? Pe de alta parte care ar fi criteriile pentru stabilirea familiilor din care ati lua trantorii (daca ati face inseminare artificiala)?
Sanatate si Sarbatori Fericite!

  Cosangvinizarea este improbabila la albine datorita poliandriei . Pentru prasila in 2013 voi merge pe doua regine de la Valter 2010 , pe doua nepoate de la Krasnaya Polyana si inca doua selectionate din zona mea. 
  Trantori as lua de la Krasnaya Polyana din rasa pura.

D006

  Multumiri lui Mos craciun alias Ioan Ardelean !

stupul Ioan Ardealen

Florin-braileanul (FlorinI)

 :i_love_you:
ma bucur pentru cadoul tau. ti-am spuc ca aveai cadoul pregatit de la targul de la blaj. am primit si eu un astfel de cadou si m-am bucurat ca si tine. e artist la lemnareala. ramele si eu le-am avut la fel de impecabile.
e un domn si merita tot respectul nostru. sa ne traiesti nea ioane  : sampanie:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

ioanardelean55

#5826
 Nu a fost facut nimic special ptr. voi , am luat totul din gramada . De la mine asa pleaca  marfa la client . motiv pentru care nu ma vedeti la tirguri .

D006

  Eu unul sunt profund impresionat de calitate , e mobila de mahon pe langa ce se vinde la targuri sau se baga pe gatul pinguinilor . Dar , de , alea sunt de la profesori....

valter

Citat din: dragos2006 din Decembrie 28, 2012, 06:26:47 PM
  Eu unul sunt profund impresionat de calitate , e mobila de mahon pe langa ce se vinde la targuri sau se baga pe gatul pinguinilor . Dar , de , alea sunt de la profesori....

Dar din dara se face rai.
Am inteles ca stupul de la Ion al destini sponsorizarii pe celalat forum...ca un boier ce esti.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

D006

 Pe celalalt forum eu sunt doar un "tolerat" ...  nu pot  sa stau la masa bogatilor de acolo .
  In fine...  este cadoul meu si il pastrez. Donatii fac fara sa ma bat cu caramida in piept si fara sa ma laud pe vre-un forum.

tassevasi

Citat din: ioanardelean55 din Decembrie 28, 2012, 06:24:44 PM
Nu a fost facut nimic special ptr. voi , am luat totul din gramada . De la mine asa pleaca  marfa la client . motiv pentru care nu ma vedeti la tirguri .

  Si tot din acest motiv  nu merge-ti la OTV sa va faceti cunoscut .
  Daca ala face 500 lei al dvs cit face ?
   =D> =D>  :bravo:

  Numai bine .

orbanstefan64

pai daca ii cadou nu costa nimic  =)) =)) =))
ps .si eu am primit un stup anu trecut la tirgul apicol blaj ( am fost primu :wink2:)

ioanardelean55


  Cine va fi urmarorul norocos. !?  :hi: :hi:

romikele

Cineva care va fi cuminte... eu promit solemn!  :rotfl:

octav

Si eu am fost cuminte si nu m-am apropiat inca la mai putin de 170 km de stupina.  :hi: 
http://jimm69.sunphoto.ro

Fa cat mai multe greseli cu putinta, dar tine minte un singur lucru; nu fa de doua ori aceasi greseala. Si te vei dezvolta ---
OSHO - Curajul Placerea de a trai periculos