a incarcat cineva??

Creat de trintorulBogo2, Decembrie 09, 2011, 12:48:17 PM

« precedentul - următorul »

trintorulBogo2

 :coffee: a incercat cineva sa vopsesca stupii cu vopsea lavabila??Ma gandesc ca are suprafata de acoperire e mai mare.

bucovineanu

Cred ca ar fi buna lavabila daca facem stupii din beton armat.  :)

relutu

Vopseaua lavabila nu adera pe lemn.

orbanstefan64

luati doua bucati de scindura, dati 2 straturi cu lavabil de exterior, lasati  la uscat. una o lasati cu lavabil celalta o dati cu ceara(200 gr ceara se topeste ,se ia de pe soba si se adauga 1l de petroxin si se lasa pina se raceste ) iar dupa ce se usca ceara lustruiti o cu o bucata de pisla sau cirpa mai dura dupa care le puneti  afara pina la primavara.
spor la treaba!!!!

mape 48-petru manea

pentru ca tabla de pe stupi reflecta puternic soarele am dato cu vopsea lavabila ----se sterge la atindere -frecare
o parere :  este ieftina ,se da usor si cred ca ar fi o solutie pentru protejarea lemnului si in ultimul rand este ecologica

dorindafi

Citat din: mape 48 din Decembrie 12, 2011, 09:03:27 AM
pentru ca tabla de pe stupi reflecta puternic soarele am dato cu vopsea lavabila ----se sterge la atindere -frecare
o parere :  este ieftina ,se da usor si cred ca ar fi o solutie pentru protejarea lemnului si in ultimul rand este ecologica
aha ,pai ai vopsit tabla ca te deranja pe tine ori din cauza lumini pe care o reflecta ratau albinele aterizarea =))
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

mape 48-petru manea

uite la asta nu m-am gandit !!!  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

trintorulBogo2

sunt foarte lamurit ..multumesc pertru raspunsuri :beer: