nelamurire, cer ajutor

Creat de dragos2006, Iunie 12, 2008, 02:07:21 AM

« precedentul - următorul »

D006

se da un camion cu masa maxim autorizata peste 3,5 t,dotat cu tahograf,cu care vreau sa transport stupii pe distanta de 250km.nu cunosc foarte bine legislatia si soferul spune ca dupa 4ore de mers trebuie sa faca 45 minute pauza.asta pentru mine inseamna dezastru.daca asa e legislatia,se aplica si in cazul transportului de albine?va rog,cine cunoaste legislatia,scoteti-ma din impas.multumesc anticipat!

balasbebe

Fara sa stiu prea multe, se poate incerca cu 2 soferi, pe un camion. Gaseti pe cineva cu permis de conducere, sau cauta alt transportator mai curajos.

bee_lover

e adevarat ce spune domnul balas: cautati pe cineva cu carnet si nu trebuie sa conduca doar sa fie scris in acte ca sofer de schimb!

catel

Citat din: ionutse da un camion cu masa maxim autorizata peste 3,5 t,dotat cu tahograf,cu care vreau sa transport stupii pe distanta de 250km.nu cunosc foarte bine legislatia si soferul spune ca dupa 4ore de mers trebuie sa faca 45 minute pauza.asta pentru mine inseamna dezastru.daca asa e legislatia,se aplica si in cazul transportului de albine?va rog,cine cunoaste legislatia,scoteti-ma din impas.multumesc anticipat!
trebuie sa conduca maxim 8 ore dupa cate stiu io. da daca duci cu tractorul? ala nare tahograv. da io nu am auzit sa ceara astia asa ceva. cerd ca a vrut sa-i dai mai mult. pe la voi cat se cere pe km? pt. 40km am dat 450 de lei, dar omu a trebuit sa se intoarca gol acasa.
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

D006


catel

Citat din: szolosi_robert200 kmse parcurg in 4 ore
da cu ce ii transporti? si cate fam. ai intr-un pavilion?
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !