Despre banari

Creat de stefan1, Ianuarie 25, 2015, 02:00:14 AM

« precedentul - următorul »

MOTANUL

Citat din: romikele din Ianuarie 27, 2015, 05:11:36 PM
@ Motanel, haznaua e pur si simplu o cacastoare, nicidecum o injuratura. :wink:


Daca e o gluma si sa-i zici unui om ca are: "gandire de cac..t" atunci imi mentin punctul de vedere si nici nu mai pierd timpul inutil cu copy-paste.
E alegerea ta si nu o contest.
Probabil ca aceasta expresie conduce la niste dialoguri de mare valoare - si doar eu vad lucrurile diferit.
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

pad3

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 27, 2015, 05:11:44 PM
Treaba cu haznaua 3 mi-o asum
cat curaj, cat fair play. bravo omule, mare caracter!







:nono:
somnul ratiunii naste monstri

dan sebastian

Citat din: manga din Ianuarie 27, 2015, 04:26:48 PM
Asa-i ca va era dor de mine mine ?  :zzz:. Nu multumesc, nu dau curs crezarii...
Am treaba.
Daca sunteti Dunmitrache Ghe. sunt stupii dvs. Mie imi place stupina.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

romikele

Hai ca deja ma enervati, si trebuie sa evit trairile extreme  :P

Existenta forumului in forma aceasta se apropie de final. Cu prima ocazie voi incepe un nou proiect, un forum strict tehnic, la care astfel de discutii idioate nu se vor regasi.
Acesta va fi "inghetat", putand fi doar consultat ca arhiva.
Membrii initiali ii voi selectiona dintre cei mai seriosi de pe aici, personalitati cunoscute si recunoscute, iar anonimii vor dispare, ca si clonele.
Membrii noi vor trebui sa aiba recomandare de la minim doi membri deja confirmati.
Nu are importanta daca vor fi putini, mai bine putini, dar buni!

ciucur

Citat din: ciucur din Ianuarie 26, 2015, 08:53:05 AM
Am scris si eu un mesaj in care imi exprimam ingrijorarea referitor la 'conflictele' zilnice de pe forum.
Vreau sa stiu de ce mi s-a sters, pentru a sti ce voi face mai departe. Multumesc.
Vreau si eu un raspuns la ceea ce am scris mai sus, va rog.
Domnule Calmus, cea mai puternica arma pe care o aveti este de a ramane, a posta si a va spune parerea. Si eu cred ca unii colegi au fost judecati cu masuri diferite.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

romikele

Nu cred ca s-a sters in mod special postarea aceea, ci o portiune de topic, in care intamplator se afla si postarea cu pricina.
Nu stiu despre ce era vorba, deoarece nu am putut citi pe forum cateva zile, asa ca doar presupun.
Stergerea selectiva e ceva mai delicata si probabil cel care a sters a vrut sa evite o eroare mai mare.

Daca gasesc postarea prin folderul de reciclare o pot salva, dar nu stiu care era tema si topicul...

ciucur

Citat din: romikele din Ianuarie 27, 2015, 05:32:21 PM
Hai ca deja ma enervati, si trebuie sa evit trairile extreme  :P

Existenta forumului in forma aceasta se apropie de final. Cu prima ocazie voi incepe un nou proiect, un forum strict tehnic, la care astfel de discutii idioate nu se vor regasi.
Acesta va fi "inghetat", putand fi doar consultat ca arhiva.
Membrii initiali ii voi selectiona dintre cei mai seriosi de pe aici, personalitati cunoscute si recunoscute, iar anonimii vor dispare, ca si clonele.
Membrii noi vor trebui sa aiba recomandare de la minim doi membri deja confirmati.
Nu are importanta daca vor fi putini, mai bine putini, dar buni!
Cu tot respectul, va fi o gresala.
Forumul e ok in aceasta forma, trebuie un pic mai multa severitate.
Am invatat enorm de pe forum si mi-am facut prieteni aici.
Daca schimbati metoda de a deveni membru ce sanse vor avea cei ce sunt la inceput?
De fapt forumul acesta in asta s-a si evidentiat. Transmiterea informatiilor valoroase catre toti cei interesati fara nicio restrictie.
E pacat de munca dvs. domnule Romikele daca renuntati la acest proiect. Trebuie doar usor, reorganizat.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

romikele

Cei care sunt la inceput au aceleasi sanse, dar nu sub anonimat.
Informatiile pot fi oferite in acelasi mod ca pana acum, dar s-ar face curatenie prin lista de membri, scapand de instigatori care au facut cont doar pentru a-si bate joc de munca noastra.

La urma-urmei si aici se poate face o reorganizare, golirea listei de membri si reconfirmarea celor de buna-credinta.

elvis

pana la urma totul e relativ la fel si buna credinta...si eu am invatat mute aici chiar daca nu am multe postari am citit in ultimii 2 ani milioane de postari mi-ar parea rau sa ramn fara lectura de seara
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

bio

#69
Citat din: MOTANUL din Ianuarie 27, 2015, 04:35:32 PM
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 27, 2015, 10:57:27 AM
PS. Ai idee cine sunt fondatorii ?

Hai sa va traduc eu; Dragos este destept, este o valoare, are topicul cu cele mai multe vizualizari (astea  sunt deja afirmate) si este si fondator.
.....

Motane, dragosh  nu este fondator .... si fondator daca era, nu inseamna ca poate da dovada de mirlanie in ultimul grad.
Cum a aparut Apiardeal ??..v-as spune povestea mea, dar nu cred ca are prea multa importanta .... important este ca pe zi ce trece Apiardeal s-a facut mai mare si mai accesat atit datorita useri-lor cit si celor care s-au ocupat de administrarea formulyui.

Accesind vechiul Apiardeal poti gasii destul de usor lista userilor in functie de data cind si-au facut cont.http://apiardeal.3xforum.ro/userlist.php?order_by=registered&direction=asc&p=2
... si dragosh si-a facut cont in primii 100 pe apiadeal dar la inceput il frecventa doar sporadic cum era banat pe Stuparitul avea un refugiu pe Apiardeal .

Atasez alaturat una din primele lui postari pe Apiadeal:
Citat din: dragos2006
...am o intrebare ; adm. acestui forum cenzureaza ?  sunt curios ca pe  forumul stuparitul am fost barat  pentru ca sunt ortodox , am ajuns ca in tara romaneasca sa ni se bage pumnul in gura de tot felul de papagali gen adm . forumului amintit , poate aici vom putea sa vb. liberi ca de mircea bog mi-e deja sila...
-- mesaj din 05-12-2007 23:28:07  mesaj postat acum 8 ani in urma ...si regasim acelashi stil  si dupa alti 8 ani.
Am impresia ca unii nu invata nimic, nu evolueaza deloc.

Si raspunsul Adminului de atunci de la Apiardeal:
CitatDeci domnule Dragos puteti poposi linistit pana pe 15 aici,dupa care va puteti intoarce linistit daca doriti aici oricand veti fi bine venit atata timp cat nu lipseste bunul simt...
ce il citeau unii pe dragosh... :roll:... ar fi bine de luat aminte acest raspuns .





D006

Sunt o multime de forumuri care se numesc "inchise" adica nu se poate intra decat cu recomandare . Nu se mai permite nimănui sa intre cu bocancii plini de noroi. Eventual anumite arii raman publice unde o persoana fara cont poate vizualiza ce se posteaza. Trebuie sa apara si responsabilitatea cuvantului scris , nu se poate ca eu sa fiu facut "jigodie" pentru o fapta pe care nu am comis-o . Daniel putea sa ma contacteze atunci cand presupune el ca s-a intamplat fapta  pe privat si ma intreba ce am cu el . E curios faptul ca incepe sa sara la gatul meu dupa cateva luni de la presupusa fapta . El acum se face ca ploua si toata lumea isi va aminti ca eu l-am facut nu stiu cum pe Daniel , nimeni nu-si va mai aminti ca eu am fost facut in fel si chip .

Gamma

Citat din: dan sebastian din Ianuarie 27, 2015, 05:27:37 PM
Citat din: manga din Ianuarie 27, 2015, 04:26:48 PM
Asa-i ca va era dor de mine mine ?  :zzz:. Nu multumesc, nu dau curs crezarii...
Am treaba.
Daca sunteti Dunmitrache Ghe. sunt stupii dvs. Mie imi place stupina.

Daca ai posibilitatea sa cautati pe google maps poza asta, caut-o, si vezi ca e dintr-un sat de pe langa Vs. Poza, nu si taranul. Taranul, e pe la orbanstefan, prin "aia-s ei" : sampanie:

valter

Citat din: romikele din Ianuarie 27, 2015, 04:53:48 PM

La fiecare membru se face o balanta, intre ce aduce pozitiv si ce face rau...


Si pentru asta va felicit.
Deasemenea, multumesc ca a-ti sters mizeriile(facute de mine) deunazi.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

ionel07196555

Cu riscu de rigoare :
N O     C O M E N T  ////////????????????

D006

Ionel ai cautat-o atunci !  =))