24-25 septembrie - Târgul apicol Apiardeal - Sighișoara 2016, ediția a V-a

Creat de orbanstefan64, August 14, 2016, 01:10:25 PM

« precedentul - următorul »

romikele

x

romikele

x


balasbebe

Bravo Pisti!
Salut Mihai
Sa ne intalnim in fiecare an tot mai multi si mai uniti.

romikele

Salut Bebe!
Ma bucur tare mult cand dau mana cu vechi prieteni!
Din pacate timpul a fost prea scurt si intrevederea foarte rapida.
:hi:

orbanstefan64

te salut Bebe !!
  mihai are perfecta dreptata efevtiv nu ai timp sa vorbesti cu toti colegii
tu  tot mereu ai fost aproape ,toata stima !!!

balasbebe

In emisiunea inregistrata ai vorbit de Beelover. Oare asa de repede am uitat stuparii de el?

ciucur

Ce rau imi pare ca nu am putut participa.
Pe Beelover nu il uitam ca e baiat fain.  :hi:
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

romikele

Cu ceva intarziere din motive personale, va prezint premiile acordate din sponsorizarea de la Fabrica de stupi Oradea.

Trei din cei cinci stupi oferiti au fost atribuiti castigatorilor primelor trei locuri la concursul care recompenseaza cele mai frumoase si diverse standuri de produse apicole, dupa cum urmeaza:
- Primul stup a fost castigat de Stupina SED Rm Valcea, reprezentata de Saftoiu Emilian, recompensand locul 3.
- Al doilea stup care a recompensat locul 2, a fost castigat de Stupina Camarasan cu marca "Miresme", dar acesta a fost daruit unui tanar apicultor din zona, anume Revesz Szilard.
- Al treilea stup a fost atribuit locului 1, anume apicultorului Baciu Daniel din Caracal.

- Al patrulea stup a fost initial atribuit colegului nostru de pe forum ciucur, drept recunostinta pentru sponsorizarea gazduirii forumului pentru al doilea an consecutiv, Acesta insa a dorit sa-l doneze, astfel stupul a ajuns la un apicultor incepator, anume Petrea Cornel din Ghergheasa, Buzau.
- Al cincilea stup si ultimul a recompensat efortul celui datorita caruia acest forum exista, este intretinut si securizat, Roman Liviu Gabriel din Rm. Sarat, care va gazdui prima sa familie de albine  :smile:

Cateva imagini cu stupii...

romikele

acum, continuam cu pozele...

romikele

x

romikele

x

romikele

In atelier la Pistu...

romikele

Amintiri...

apivasmob

Nea Mihai greu este drumul spre casa ,daca asa tarziu ai mai pus poze de la targ. hi,hi
Sanatate tuturor apicultorilor