In atentia ministrului agriculturii,

Creat de bio, Februarie 28, 2014, 12:13:02 AM

« precedentul - următorul »

bio

Recitind postarea colegului Pharaonu..

Citat din: pharaonu75 din Februarie 27, 2014, 01:29:18 PM
...
Dar pentru ca in ultimii ani a aparut varroa, hop si Dulcofructul minune care ajuta la combaterea sa. Sa-mi spuna si mie Cirast-ul cum mama dracului se combate varroa cu maclavaisul lor, asa cum mi-l vand ei la pet.
Daca nu, macar sa imi spuna cat au cotizat ca sa fie inclus pe lista produselor anti-varroa, decontabile prin PNA.

De ce dulcofructul combate varroa si zaharul nu? Ca ma duceam la Kaufland, cumparam 300 kg de zahar si il inverteam la mine in ograda, dupa care ceream decontare prin PNA!! Dar.....

Stau si ma intreb,.... cei care au hotarit sa includa hrana in PNA pe ce fundament, pe ce baza au hotarit ca numai siropurile, promovate de anumite firme, sunt bune pentru hranirea albinelor iar zaharul care este recomandat ca stimulare in toate cartile de apicultura nu este bun .

Cred ca cei care au hotarit PNA-ul sau nu cunosc apicultura sau au luat shpaga de la firmele care comercializau sirropurile  respective .

Daca nu cunosc apicultura respectivii care au hotarit in acel sens, il rog pe  dl ministru de la agricutura  sa ii dea afara, pentru a lasa locul liber pentru niste angajati pregatiti pentru domeniul care il deservesc.
Daca respectivii cunosc apicultura inseamna ca acei angajati au luat shpaga pentru a promova siropurile cu dedicatie,....si il rog pe dl ministru de la agricultura sa ii dea pe mina Procuraturii.


D006

măi bio la Slobozia au fost reprezentantii MADR , de ce nu le-ai spus acest lucru in față ? pe net esti mare erou dar in viata reala stai ascuns pe la colturi .
  Măine ai ocazia la Ramnic sa le spui in fata problema ta.

romikele

Matizul lui nu cunoaste drumul spre Ramnic  =))

D006


bio

Citat din: dragos2006 din Februarie 28, 2014, 07:53:38 AM
măi bio la Slobozia au fost reprezentantii MADR , de ce nu le-ai spus acest lucru in față ? pe net esti mare erou dar in viata reala stai ascuns pe la colturi .
  Măine ai ocazia la Ramnic sa le spui in fata problema ta.

..:)..dragosh, am eu impresia sau parca le pui partea celor "implicati" .

Abia ieri cu postarea colegului Pharaonu ... a aparut "scinteia"..


pad3

Citat din: bio din Februarie 28, 2014, 05:56:06 PM

..:)..dragosh, am eu impresia sau parca le pui partea celor "implicati" .


ficat ficat
somnul ratiunii naste monstri

dodo79