Important pentru apicultorii interesati!!!!!Achizitii polen crud.

Creat de Adrian Vasile, Martie 20, 2013, 09:37:29 PM

« precedentul - următorul »

Adrian Vasile

Acum ca m-ati criticat ca nu as fi cu apicultorii Romani si ca nu ar fi produse Romanesti cea ce e total gresit cum am mai spus 80% din produse sunt Romanesti la mine pe site,PENTRU APICULTORII DIN TRANSILVANIA am sa atasez un link unde gasiti o adresa de mail daca sunteti interesati sa va vindeti productia de polen crud intrati pe mail acolo (e persoana care se ocupa de acizitiile firmei) lasati datele de contact telefon si ce ati putea vinde, cantitati si felul de polen colectat o sa fiti contactati in cel mai scurt timp.

http://www.apigold.ro/en/cum-cumpar


Am postat aici anuntul deoarece e mult mai vizibil decat la anunturi si cred ca e in beneficiu apicultorilor din Transilvania,daca nu e acceptat acest subiect imi cer scuze de la administrator si il rog sa-l stearga dar tot cred ca e in beneficiul tuturor.
Cu stima.

D006

  Acolo vad ca vinde polenul cu 100 lei cel mai ieftin . Achizitioneaza cu macar 50 lei kg. ?
  Sunt curios daca are analize la toate sortimentele alea de polen...  trandafir salbatec ...  =))  castraveti la gradinar ... si marmota ... :rotfl:

Adrian Vasile

Dupa cum stiti doar 25 la suta dupa ce il cumperi e doar tva, apicultorii nu-l platesc dar cei care revand da,acest anunt e pentru cei interesati care produc mult si vor sa -l vanda tot , cine produce 10 kg  e normal sa-l vanda el,si apropo analize au toate produsele.
Marmota era cu ciocolata aici e vorba de polen si apicole o industrie serioasa. Cu stima

D006

 La ce laborator sunt facute analizele ?  cat la % e polen de trandafir salbatec ?
ce firma a facut certificarea bio ?

Adrian Vasile

Acum hai sa-ntelegem sa zic si cu cat am cumparat tona?Anutul e pentru cei interesati sa vanda si e un subiect serios, asa pot si eu sa zic orice de oricine dar ma abtin ca poate gresesc daca nu am informatia, si unele informatii sunt confidentiale deoarece e o afacere,multumesc pentru intelegere.

bucovineanu

Sunt foarte curios cum se poate obtine polenul in stare pura de la diferite specii de plante, stiind ca multe dintre ele infloresc simultan.

bio

Citat din: Adrian Vasile din Martie 20, 2013, 09:51:10 PM
Dupa cum stiti doar 25 la suta dupa ce il cumperi e doar tva, apicultorii nu-l platesc dar cei care revand da,acest anunt e pentru cei interesati care produc mult si vor sa -l vanda tot , cine produce 10 kg  e normal sa-l vanda el,si apropo analize au toate produsele.
Marmota era cu ciocolata aici e vorba de polen si apicole o industrie serioasa. Cu stima

Un comerciant SERIOS care face "industrie serioasa" la pretul de achizitie adauga 24 % TVA-ul din Romania si un adaos SERIOS de maxim 30%.

Vasile, unde ai 25 % TVA-ul..??..In China ??... de unde i-ti aduci marfa..??

Adrian Vasile

Trandafirul e 100% trandafir si e foarte  gustos e din Spania unde au zone de trandafiri salbatici pe intinderi mari, salcia cam 80% etc.

Adrian Vasile

Bio am o-ntrebare, unde iti ti polenul crud tot anul , adica daca achizitionezi cateva tone? o camera frig costa 25000 de euro ,sti cat face trasportul? angajatii? ambalajele?curentul ca sunt produse care se altereaza, taxele la stat? chirie? si mai trebuie sa si traim, trage tu concluzia. Apicultori care doresc sa-si vanda productia , (pentru ei e anuntul), Bio esti foarte in tema cu China, oare de acolo vinzi?

D006

Citat din: Adrian Vasile din Martie 20, 2013, 10:21:34 PM
Trandafirul e 100% trandafir si e foarte  gustos e din Spania unde au zone de trandafiri salbatici pe intinderi mari, salcia cam 80% etc.

si marmota ...  vere nu mai vinde castraveti la gradinar !  auzi ma , analizele de laborator sunt secrete  =)) =)) =))

Adrian Vasile

Nu am sa mai raspund la genul acesta de dscutii fara suparare,intentia mea a e alta ,daca e cineva interesant gasiti adresa de mail.Cu stima.

D006

esti firma serioasa , afiseaza buletinele de analize ale polenului . Nu expui asa ceva esti doar un pescar in ape tulburi.

  Toti vindeti numai bio si numai prima calitate dar cand vine vorba de documente doveditoare o dati cotita . La fel cum face si diliul de on-lain cu lada minune .

Adrian Vasile

Daca ai sti cate controale sunt , nu te poti  juca cu asta,nu am ce dovedi aici pe forum la nimeni si nimic, daca ai polen de vanzare cu placere, daca nu tot asa(adica cu placere) , si apropo apreciez ce scrieti ,dati dovada ca va intereseaza subectul.Apicultura e pe maini bune in Romania.Cu stima.

D006

 Daca tot nu ai buletine de analize pune macar un proces verbal incheiat in urma unui control la care ai fost supus anul acesta ca tot nu stiu cate controale sunt sau ... marmota...
  Esti de la Apiland Baia Mare ?

Adrian Vasile

Dragos ma bucura grija ta pentru mine ,ma pun la in film apropo un site bun de filme filmehd.net, :)