Sanctiuni

Creat de romikele, Martie 12, 2012, 07:45:50 AM

« precedentul - următorul »

romikele

Citat din: marian sima din Aprilie 25, 2017, 10:40:16 PM
Atitudine de om civilizat....
Ce e pe privată, pe privată rămâne ! :P
Mai "periați" expresiile, până nu-mi fac timp pentru curățenie !!!

romikele

Citat din: filip din Aprilie 24, 2017, 08:40:08 PM
Apropos cati din MODERATORI sunt in SINDICAT?
Cred ca e o intrebare ce merita un raspuns!
Ca să poți dormi linișțit, doar unul... dar acela nu sunt eu ! :P

marian sima

Citat din: romikele din Aprilie 26, 2017, 08:11:16 AM
Citat din: marian sima din Aprilie 25, 2017, 10:40:16 PM
Atitudine de om civilizat....
Ce e pe privată, pe privată rămâne ! :P
Mai "periați" expresiile, până nu-mi fac timp pentru curățenie !!!
Nu e de mirare ca forumurile apicole pierd teren in fatza grupurilor de pe facebook,acolo când dai peste un nebun ii dai blok si ai scăpat de el,aici trebuie sa-i suport i mitocaniile pe care administratorul si moderatori la accepta.


marian sima

Uitasem sa spun de ce le accepta,cică nevasta unuia lucrează la Apia si se subînțelege tolerarea lor,celalalt cică ar fi lucrat pe la SRI,acum nu stiu daca a fost vreun director sau maturator căruia ii place sa lucreze sub acoperire cum a vazut pe la altii.

Ce a ajuns tara asta,a distrus securitatea industria,a distrus sănătatea,a facilitat defrisarea pădurilor si înstrăinarea pământului,acum veni si rândul apiculturi cum vede ca apicultori vor sa formeze un sindicat hop securisti contra lor.
S-ati bagi p--a in ea de securitate,nu ramane nici un sector din tara neafectat de ea.

oroles

Nu are nicio treaba SRI in disputa asta. :)
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

marian sima

Am spus "unul care a lucrat la sri",nici cu sănătatea nu a avut nici o treaba insa din cauza unuia dintre ei oameni au murit din cauza dezinfectantelor false.

Se cred importanti insa nu sunt decat niste jeguri fara omenie.

marian sima

Citat din: undragutz din Aprilie 25, 2017, 09:04:56 PM
Citat din: Alutus din Aprilie 25, 2017, 05:50:33 PM

Intr-o tara in care minciuna, calomnia fatisa, dispretul si  ura fata de cel deosebit de turma, sunt promovate la vedere , spre deliciul publicului, o  injuratura insotita de un sir de insulte, nu poate decat sa confirme superioritatea  si unicitatea eternei si fascinantei Romanii..
Apelul la toleranta, sub ipoteza ca  mari profesionisti ar fi pititi sub cele doua  nickname nu este in masura sa onoreze pe cineva. Solidaritatea cu lectia de civilitate oferita recent de Ilie Nastase confirma atasamentul majoritatii romanilor fata de valorile stramosesti. Valori situate pe o scara,   pe care ne straduim din toate puterile sa o asezam cu fundul in sus.

Ma sorosist jegos iar ai aparut ?
Nadia, Nastase si Hagi sunt eroii Romaniei moderne ..
Eu ca bun roman fac zid in jurul oricaruia dintre cei amintiti mai sus orice ar face sau spune ei la un moment dat.
Cind o sa fii macar la sfertul lui Ilie Nastase atunci sa folosesti numele si sa-i rastalmacesti faptele lui in mesajele tale jegoase.
Dispari !!
E tare sa vezi scârba de securist speculînd ca apara valorile româniei moderne ,adică valorile sportive ca valorile reale precum industria ,agricultura ,resursele naturale si umane le-ati distrus,romania a pierdut economic si uman mai mult decat dupa un război si asta din cauza voastră securisti jegosi,vânzători de neam si neam.

Mentalitate de gradinita"loveste pe altii si ascundete"la oameni (impropiu zis) in toata firea ,care au servit si apara valorile româniei,de fatada.

Ba unii ca voi trebuiesc pusi la zid si împușcați.



Alutus

[qu
Citat din: undragutz din Aprilie 25, 2017, 09:04:56 PM
E tare sa vezi scârba de securist
Mariane, nu ai nimerit-o. Securistii erau lichele dar nu erau tampiti. In cel mai bun caz , judecand dupa bogatia limbajului subrural, cazon si incapacitatea de a scrie correct, patriotul in cauza o fi fost cel mult vreun sef de post pe undeva.
Mai sigur este ca impatimitul de comorile  limbajului de Toboc-Tei, ar fi un zidar cu vocatia neimplinita, din moment ce, cu mistria si canciocul in maini, sta de veghe, gata  la chemarea "bunilor romani" sa construiasca  un zid in jurul idolilor sai.    Spor la treaba.
Sa nu uiti Darie!

marian sima

#143
Asa mi sa comunicat,in orice caz pe aici in afara de Calmusdaniel il mai cunosc alte doua persoane ,nu este chiar asa neidentificabil.

Va iesi la iveala dupa ce voi depune la politie sezizare cu faptul ca ma calomniat fara sa-i gresesc cu nimic si cu cea ce a scris in mesajul privat, am ezitat putin deoarece nu vroiam sa creez probleme altuia care a fost indus in eroare dar am discutat cu cineva si problema se rezolva fara ca acea persoana sa fie implicata.


http://jurnalgiurgiuvean.ro/a-venit-timpul-unui-dialog-civilizat-in-mediul-on-line-iccj-a-decis-profilul-personal-de-facebook-este-spatiu-public-nu-privat/

Alutus

#144
Citat din: marian sima din Aprilie 26, 2017, 07:40:53 PM
Va iesi la iveala dupa ce voi depune la politie sezizare cu faptul ca ma calomniat fara sa-i gresesc cu nimic si cu cea ce a scris in mesajul privat, am ezitat putin deoarece nu vroiam sa creez probleme altuia care a fost indus in eroare dar am discutat cu cineva si problema se rezolva fara ca acea persoana sa fie implicata.
http://jurnalgiurgiuvean.ro/a-venit-timpul-unui-dialog-civilizat-in-mediul-on-line-iccj-a-decis-profilul-personal-de-facebook-este-spatiu-public-nu-privat/
Ne-am obisnuit sa plecam capul si sa inghitim abuzuri si insulte din partea celor ce temporar se cred intangibili de catre lege. . Ne-am obisnuit de asemenea cu agresiuni de tot felul , intre care cea verbala a devenit un bun de patrimoniu national. Ne-am obisnuit sa credem ca nu se poate. Uite ca nu este asa .  Dupa stiinta mea Romania este o tara libera, democrata cu institutii care apara drepturile omului. Suntem cetateni europeni si beneficiem de drepturile conferite de acest statut.
Mariane, daca doresti sa duci lucrurile pana la capat scrie o petitie la aceasta adresa si se vor ocupa ei de cei doi viteji, indifferent daca vor fi suspendati sau nu. Aceasta institutie are competente de declansare a procedurilor penale, astfel incat pe filiera vor intra toate celelalte institutii cu competente in domeniu. Atentie! Distrugerea dovezilor are character penal.
Nu cere decat putin timp, iar timpul de raspuns este de maxim de 45 zile.
Le las celor doi haiduci ascunsi acum prin papurisuri, placerea de a descoperi care sunt acestea.  Sper ca vor visa frumos la noapte.
http://www.cncd.org.ro/
http://www.apador.org/cum-faci-o-plangere-la-cncd/ 
Simplu si sigur. Scrie-o repede caci mai stau si altii la rand.
Sa nu uiti Darie!

tinumaftei

Un MP rămâne totuși cu caracter privat, chiar daca una din părți îl face public fara acordul celuilalt. Dacă cineva se simte amenințat sau consideră că este victima unei fapte penale, calea de urmat este adresarea către autoritățile statului, nu balacarirea in public.
Dacă ne răsturnăm unii altora în cap oalele cu lături și apoi le expunem public, nu vad care mai poate fi rolul autorităților!?!
După mine, dacă cineva se simte lezat poate solicita exprimarea de scuze din partea celuilalt. In lipsa scuzelor, accesul la forum ar trebui blocat.
Dar văd că unii abia așteaptă că să li se adreseze invective că sa poată intra in scenă. Urât.

marian sima

Si considerai ca trebuie sa ma apuc la înjurături pe privat cu el?
Cat despre restul stiam ca identitatea ii este cunoscuta de mai mulți de pe aici,de acea sa enervat si a facut spume la gura.
Sa-i zic eu sa-si ceara scuze?Ai ca esti tare.Un om simtit isi cere el scuze .

Daca tu nu erau vinovat cu nimic si ti se adresa jigniri cum mi se adresat mie nu intrai in scena?

Nu-mi doresc scena si daca as dori sa intru pe scena a-s avea cu ce.Cu dispozitive apicole,cu un nou model de presa,uitete pe facebook si pe forum de când nu am mai bagat eu anunturi la presa,asta deoarece nu mai am nevoie de reclama,azi noapte la ora 0:30 discutăm cu apicultor din noua zeelandă,a luat presa si mai vrea,nu am timp de postat pe aici,am ra
spuns deoarece ma enervat faptul ca unul la umbra anonimatului se crede mare jmeker si jigneste pe altii fara ca acestia sa-i fi gresit cu ceva .

Frumos si corect era daca aveai o judecată corecta atunci când altul era jignit fara sa aibe vre-o vina.
Cea ce sa intamplat e rezultatul votului tau si al altora care se simt bine când altii sunt jigniți de frustrați care se cred amuzanti,puternici si deștepți adresand injurii altora.
De la unul ca tine astept eu scuze,deoarece ai avut impertinenta sa nu te pui in pielea celor jigniți ci in sinea ta te-a amuzat cele intamplat e si ai votat ca atare.




tinumaftei

Îmi cer scuze!
Este adevărat că nu toți oamenii sunt binecuvântați cu o mare măsură de bun simț!

marian sima

Sa fii sanatos.
Pe acest forum trebuia sa ne comportam ca o comunitate  apicola,la un moment dat eu mi-am oferit sprijinul pentru cei care trec prin zona mea si au nevoie de ajutor, cine a dorit echipamente apicole de la bulgari i le-am achizitionat si livrat cu pretul de acolo fara sa adaug comision,cand altii de prin alte tari intrebau in privat date tehnice despre prese le-am raspuns,cand s-a cerut un sfat apicol atat cat am stiut am raspuns.

Acest forum insa ma si ajutat ,aici a prins contur ideia de a realiza prese de faguri,am invatat unele lucruri pe care nu le stiam.

Era bine daca totul se limita aici insa din pacate de pe aici nu lipsesc ura,conflictul de interese si altele.

Unora li se umple gura cand pronunta termenul mari apicultori,din pacate in cele mai multe cazuri marirea asta se rezuma la pile ,cunostinte si relatii,cunosc unul care la ora actuala are ca reteta a succesului serbetul expirat destinat produselor de panificatie,are pe cineva la un depozit si il ia foarte ieftin,a sarit binisor de doua tone de parafina pe care le baga numai la ramele din cuib,la sfasit de mai va vinde roiuri.
Altii  folosesc caracatita functionarilor publici,nu pot adevarati apicultori si fermieri sa beneficieze de fonduri din cauza lor,indivizi de la oras implicati cu aceasta mafie isi fac buletine la sat pentru a beneficia acum  de masura 6.2.

Acesti parveniti care cred ca li se cuvine tot incep sa se creada mari fanfaroni,baiul este ca unora sute de ani de slugarnicie a inaintasilor lor le-a format o atitudine de slugarnici si trebuie sa mareasca pe cineva,altii sunt doar lingusitori ca sa afle informatii insa imbata pe alti cu linguselile lor.

In viata daca respecti parinti si acestia tin la tine ,daca ai o atitudine frateasca fata de frati tai si acestia fatza de tine ,daca Dumnezeu ,copii si femeia te iubesc  si mai ai si 1-2 prieteni adevarati este deajuns.

Restul e pleava in vant.









un Finut

Citat din: marian sima din Aprilie 25, 2017, 10:35:41 PM
Citat din: un Finut din Aprilie 25, 2017, 10:21:58 PM
Citat din: oroles din Aprilie 25, 2017, 01:59:47 PM
Inseamna ca @un dragutz habar nu are. Eu i-am dat o sticla cadou lui Romikele, nu sindicatului. Relatia mea cu Sindicatul e la fel ca a voastra. Deocamdata nu au aparat pe nimeni... Departe de mine orice interes. Chiar m-a amuzat la culme ce ati spus. Ce interes poate sa aiba unul cu 39 de stupi care nu traieste din stuparit?
Pai tu cu 39 de stupi ești tare! Marian are 4 stupi și doua silicoane și sa înscris in sindicat!La târg e ca un pisoi dar pe forum e viteaz.
Hai pa ca m-a bag la somn fericit ca a inceput  rapița azi un kil și patru sute.Noapte buna copii!

Pot sa am si 1,5 ,fac ce vreu, despre sindicat nu ar trebui sa te frece grija,cat despre restul ,unii ca voi se faceau ca nu ma vede cand am ajuns la ei in zona,pe altul de pe stuparitul  l-am intalnit in toamna la bazarul de la cetatea Branului ,lam recunoscut din fotografii,cand m-am dus catre el mai mai sa zica ca nu e el.

Astept sa va cunosc si pe voi,binenteles daca o-ti avea vreo data curajul sa iesiti din umbra anonimatului.
Pai după ce ai vândut pavilionul moștenire de la bunicu și ai rămas cu 4 stupi acuma ești și lider sindical? Vezi când vii la târg am rugat-o pe șefa de la ANAF sa te scarmaneasca puțin ca prea vinzi tinichele și zgarciuri fără acte!Daca te mănâncă trebuiesti scărmănat !
Hai pa ca iar m-a bag la somn fericit ca a băgat doua kile jumate la rapița!