presa de faguri din silicon

Creat de marian sima, Martie 02, 2011, 02:47:38 PM

« precedentul - următorul »

marian sima

Filmuletul promis,e facut in fuga si pe seara .Presa faguri ceara

BODOKI

Felicitari dl Marian ati facut o presa grozava , cred ca ma inscriu pe lista de cumparatori' ^:)^ =D>

marian sima

Filmul este facut cu un aparat de fotografiat si se vede incetat ,trebuie facut la lumina zilei pentru a se vedea mai mine ,am sa repet miine filmarea sper ca sa fie gata si presa cu scurgerea ceri pe laterala.

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: marian sima din Martie 10, 2013, 08:28:54 PM
Filmul este facut cu un aparat de fotografiat si se vede incetat ,trebuie facut la lumina zilei pentru a se vedea mai mine ,am sa repet miine filmarea sper ca sa fie gata si presa cu scurgerea ceri pe laterala.
Felicitari!!! astept cu nerabdare si filmuletul cu presa care are scurgere pe laterala...partea din fata, eu o vad mai ok ca nu ai de taiat(decupat) mult in jurul ei in ceara,,,aceasta din urma cazand in tava din fata....spor la treaba !!! :beer:  :hi:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

G. Iulian

Frumos Marian, aieșit o treabă nota 10, îmi reexprim dorința de a comanda o presă la vară după ce se termină sezonul de cules.  =D>  =D>  :hi:  :hi:  :hi:

romikele


RazvanTi

daca as face in bucatarie dezastru ca asta, m-ar sinucide nevasta-mea in secunda doi  =)) =)) =))
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

marius_vfp

indrumatorul meu in apicultura spunea asa , igiena e pe primul plan , niciodata nu voi cumpara faguri de la unul de genul .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

stefeug

salut!

Eu am fost printre cei din prima grupa ... care au obtinut o presa marca "Sima".
Acum vin si spun ca atunci cand vei face una Layens (cu hexagoanele intoarse la 90 de grade), vreau si una din aceea!
Spor la treaba, si ma bucur ca impartasesti si cu altii creatiile tale!


romikele

Citat din: marius_vfp din Martie 12, 2013, 02:35:01 PM
indrumatorul meu in apicultura spunea asa , igiena e pe primul plan , niciodata nu voi cumpara faguri de la unul de genul .

Omu nu-i facea de vanzare, ci pentru a arata procesul tehnologic  :rotfl:

marius_vfp

no problem da modul in care lucreaza , potrivit filmului lasa de dorit , oare el nu realizeaza acest lucru ?
igiena trebuie sa fie pe primul plan .

deunazi vazusem la tv ,ca cele mai tari antibiotice din ziua de azi, peste 20 de ani, vor fi apa de ploaie pentru orice bacterie , daca vom consuma antibiotice in halul asta vom disparea in masa la o simpla epidemie de gripa .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

marian sima

#206
Modelul de presa cu scurgerea cerii pe o latura a presei,mai trebuie lucrat putin la el (nivelat lemnul care formeaza chenarul cu silicon si adus in faza in care inchide etans) eu am facut proba si in principu merge ,totul a fost facut fugitiv ,ca si Faraonul trebuie sa lucrez  glia stramoseasca si asta cere timp. :)
Sper sa am timp de toate ,in curind am sa pun si un stup de polistiren pe aici dar cu anumite imbunatatiri care modifica caracteristicile negative ale stupilor de polistiren.

marian sima

Scuze , nu stiu de ce la trecerea de pe calculator pe youtube filmuletul se vede mai incetat ,am incercat ceva dar am facut filmuletul varza.

Presa faguri cu scurgerea cerii pe laterala

stefeug

asta cu stupul din polistiren (extrudat banuiesc) ma intereseaza si pe mine! Bafta!

romikele

Azi am primit presa, multumiri !  :hi:
Cam aceleasi taxe de curierat ca la pharaonu...
Total, 296 lei, cu transportul inclus. Cu siguranta isi va scoate banii cu varf si indesat.

Urmeaza proba practica, sper cu video ca martor  :smile: